8 marzec 2021

W piątek, 5 marca, rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej. Liczba wyeliminowanych terrorystów nie jest zbyt wysoka: jedenaście osób. Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo, a także stanowisk naftowych “Daesh”, czyli mniej lub bardziej prowizorycznych szybów, z których terroryści kradną syryjską ropę.

Rzecz w tym, że ów “Daesh”, niemal wymarły podczas czteroletniej kadencji Trumpa – który, jak na to wygląda, odciął mu pomoc – pojawił się ponownie, świeżutki i zbrodniczy w rażącej zbieżności z polityką zagraniczną Bidena, która dąży do konfrontacji z Rosją lub też do jej unieszkodliwienia w Syrii, na Ukrainie i na Bałkanach.

Nowy Daesh, podczas serii ataków na pozycje cywilne na syryjskiej pustyni, zabił w ostatnich miesiącach czterech pracowników platformy wiertniczej należącej do Damaszku, 11 pasterzy i małą dziewczynkę; w lutym przeprowadził kilka ataków na pozycje armii syryjskiej i sił sojuszniczych (Rosja, Iran) ze wschodniej części Syrii: tak się składa, że jest to część okupowana przez Stany Zjednoczone, w szczególności region Al-Tanf; to właśnie pod ochroną 900 amerykańskich żołnierzy Daesh przeprowadza swoje krwawe ataki i kradnie ropę naftową. Kradzieże, w których uczestniczą sami Amerykanie, wykorzystując nieznaną firmę naftową o nazwie Delta Crescent Energy (jak zwykle CIA). Pentagon mówi, że w ten sposób finansuje stacjonowanie swoich wojsk, które pozostają tam na wieczność, aby, jak twierdzi, “zwalczać ISIS” czyli Daesh (który wraz z Bidenem pojawił się ponownie) i chronić przeciwnych Damaszkowi kurdyjskich separatystów, przemianowanych na “Syryjskie Siły Demokratyczne” (którzy również utrzymują się z kradzieży syryjskiej ropy naftowej).

https://deltacrescentenergy.com/

https://www.politico.com/news/2020/08/03/delta-crescent-energy-syrian-oil-391033

Rosyjski atak zniszczył w ten sposób interesy (bezpośrednio chronione przez Pentagon) przemytników, którzy czerpią zyski ze szmuglu nielegalnie wydobytej (pod amerykańską ochroną) ropy – co jak sądzono, nie będzie kwestionowane przez Moskwę; ale także brudne interesy tureckie, gdyż przemycana ropa przechodzi przez okupowane przez Erdogana tereny Syrii (przez przygraniczny posterunek Al Hiram). Bardzo przypomina to skrupulatne zniszczenie, jesienią 2015 roku, kolumn cystern, które przewoziły ropę “w ilościach przemysłowych” do tureckich rafinerii (wzbogacając jednego z synów Erdogana, który owe cysterny wynajmował); zniszczenie, na które Erdogan odpowiedział zestrzeleniem rosyjskiego myśliwca.

Tak, jakby dla dodania celowego zamieszania, to co zostało nazwane “pierwszym bombardowaniem Bidena w Syrii” (22 zabitych), nie wydarzyło się w Syrii, ale na granicy z Irakiem, jak poświadcza to czołowy wysłannik, Elijah J. Magnier.

Elijah J. Magnier @ejmalrai – 6:01 UTC · 3 marzo 2021

Analitycy wciąż popełniają następujący błąd: pierwsze bombardowanie Bidena miało miejsce w #Irak nie #Syria. Iracka delegacja wojskowa wysłana przez

@MAKadhimi

zweryfikowała i potwierdziła, że #USA zbombardowały irackie siły bezpieczeństwa na granicy Iraku z #Syrią, a nie na terytorium Syrii.

ROSJA I SYRIA BOMBARDUJĄ MAGAZYNY ROPY UŻYWANE PRZEZ USA, TURCJĘ I IZRAEL W SYRII! Ogromna eskalacja w Syrii; może doprowadzić do natychmiastowej wojny

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/russia-syria-bomb-oil-storage-facilities-being-used-by-u-s-turkey-israel-inside-syria-giant-escalation-in-syria-could-lead-to-immediate-war

5 marzec 2021

Syryjska Armia Arabska i siły rosyjskie wewnątrz tego kraju, wystrzeliły pociski balistyczne Toczka w zbiorniki magazynowe ropy naftowej okupowane i wykorzystywane przez Stany Zjednoczone, Turcję i Izrael, wewnątrz Syrii.  Ogromne eksplozje zrównały z ziemią większość magazynów, uniemożliwiając USA, Turcji i Izraelowi kontynuowanie KRADZIEŻY syryjskiej ropy; coś, co trwa od lat, w czasie gdy USA rzekomo “walczyły z ISIS”.

Z Syrii powoli docierają nagrania z ataków, które właśnie się rozpoczęły. W krótkim klipie poniżej, po tym jak pierwszy pocisk wysadził kilka zbiorników magazynowych, drugi pocisk uderza ze spektakularnym efektem, rozświetlając nocne niebo na wiele kilometrów, podczas gdy ropa eksploduje:

https://t.me/disclosetv/913

#BREAKING

Doniesienia wskazują na uderzenie pocisku balistycznego w cysterny z ropą w mieście al-Hamran, położonym na północny zachód od Manbij w północnej #Syrii. pic.twitter.com/Ev143TzH33

– Heshmat Alavi (@HeshmatAlavi) 5 marca 2021 r.

Poniższa mapa pokazuje obszar, na którym doszło do uderzeń rakietowych: Druga farma zbiorników magazynujących ropę w pobliżu Al-Bab – kolejnej części terytorium Syrii, bogatej w ropę, bezpośrednio kontrolowanej przez siły USA wraz z siłami tureckimi:

Zdjęcia pochodzące z Syrii dostarczają niezbitych dowodów na to, że użyto rosyjskich pocisków Toczka, znanych w kręgach NATO jako SS-21.

Video zamieszczone poniżej pochodzi z tajnego źródła wywiadowczego wewnątrz Syrii, znajdującego się bezpośrednio obok zniszczonej i płonącej farmy zbiorników z ropą (Article continues below green subscriber only area below):

Szczątki pocisków na drugim filmie zamieszczonym powyżej wyraźnie wskazują, że był to atak ROSYJSKI. Wstępne szacunki wywiadowcze mówią, że Rosja celowo zniszczyła syryjskie magazyny ropy, prawdopodobnie za zgodą syryjskiego rządu, aby położyć kres szalejącemu rabunkowi syryjskiej ropy przez Stany Zjednoczone, Turcję i ostatnio także przez Izrael.

Ostrożne szacunki podają, że podczas walki z ISIS, USA kradły ropę o wartości 30 milionów dolarów miesięcznie. Później, gdy tureckie wojska wkroczyły do Syrii, rzekomo w celu powstrzymania Kurdów, Turcja zaczęła kraść ropę, podnosząc kwotę kradzieży do około 60 milionów dolarów miesięcznie. Ostatnio do kradzieży dołączył Izrael, który prawdopodobnie kradł dla siebie kolejne 20-30 milionów dolarów miesięcznie, co sprawiło, że Syria traciła łącznie na tym procederze ponad 100 milionów dolarów miesięcznie.

Nikt nie wie, do kogo trafiają wszystkie te pieniądze z ropy. Istnieją spekulacje, że zasila ona kieszenie amerykańskich wyższych urzędników wojskowych, amerykańskich polityków oraz osób o podobnej pozycji zarówno w Turcji, jak i w Izraelu. Rosja uderzyła właśnie ich wszystkich w twarz i zniszczyła ich rurociąg z pieniędzmi. Nie mogą już więcej kraść ropy, ponieważ Rosja zniszczyła potrzebne do tego magazyny, z których ropa była przemycana na zewnątrz Syrii.

Świadomość odcięcia rurociągu darmowych pieniędzy może spowodować, że “Głębokie Państwo” wpadnie w szał, stąd moi dawni współpracownicy z Intel Community mówią mi, że w Intelu i środowiskach wojskowych będą naciski, aby doprowadzić USA do bezpośredniej wojny z Rosją w Syrii.

Moi byli koledzy powiedzieli mi również, że najbardziej bezpośrednim i prawdopodobnym odwetem będzie poważna eskalacja we wschodniej Ukrainie, gdy USA i Zachód uderzą tak, by sprawić Rosji duże kłopoty.

Najbardziej porażające ostrzeżenie moich byłych kolegów jest takie, że “tego rodzaju sytuacja może szybko eskalować do bezpośrednich działań wojennych, wewnątrz Syrii – pomiędzy USA i Rosją, z drugim frontem otwartym przeciwko Rosji przez Europę, tj. z działaniami wojennymi na Ukrainie, na kontynencie europejskim.”

Możemy być świadkami faktycznego wybuchu tego, co historia może nazwać 3 wojną światową.

Żadne inne media nie relacjonują tego ani w USA, ani w Europie. Zarówno Amerykanie, jak i Europejczycy pozostają w błogiej nieświadomości faktu, jak bardzo wzrosła eskalacja wydarzeń. Jeśli wybuchnie wojna, ludność cywilna w Ameryce i Europie będzie całkowicie zaskoczona i nieprzygotowana.

Przygotujcie się już teraz. Zaopatrzcie się w zapas żywności i wody, zapas leków, które mogą być potrzebne. Zapas paliwa. Zdobądźcie sposób na generowanie energii elektrycznej. Zaopatrzcie się w radiostacje CB lub HAM, które mogą zapewnić łączność.  

AKTUALIZACJA PORANNA

6 marca 2021 – 7:30 czasu wschodniego

Rosyjskie rakiety nie tylko uderzyły w magazyny ropy naftowej, ale także zaatakowały ciężarówki-cysterny przemycające ropę. Całe parkingi wypełnione setkami przemytniczych autocystern zostały trafione i zniszczone.

Zginęło w ten sposób kilku kierowców ciężarówek, ale było to również przesłanie dla każdego innego kierowcy ciężarówki: Nie angażuj się w kradzież syryjskiej ropy dla Amerykanów lub kogokolwiek innego, bo również TY możesz zostać wysadzony w powietrze.

Za jednym zamachem Rosja wbiła nóż w serce syryjskiej operacji przemytu oraz kradzieży ropy naftowej. Nawet gdyby USA, Turcja i Izrael  chciały dalej kraść, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie prowadził dla nich ciężarówki z przemytem, w obawie przed śmiercią poprzez rozerwanie na strzępy przez rosyjskie rakiety.

“Głębokie Państwo” posiadało swoją nielegalną, dojną krowę w postaci przemytu ropy, która zeszłej nocy została zaszlachtowana przez Rosję.

$$$

Przypomnijmy, że problem kradzieży ropy na Bliskim Wschodzie jest bardzo stary, o czym opowiada artykuł z roku 2015:

Czemu nie bombarduje się arterii Mossul-Batman, dzieki której ISIS może kraść i sprzedawać ropę?

http://www.maurizioblondet.it/modesta-proposta-per-vincere-lisis/

Maurizio Blondet         10 wrzesień 2015

http://i2.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2015/09/6-mosul_batman-c0a2c.jpg?resize=300%2C192

Mapa, do której link powyżej przedstawia drogę z Mossulu – odbitego Amerykanom przez Kalifat w roku 2012 – do rafinerii w Batman w Turcji. Są to 344 kilometry, a więc nie mało.

Trzeba wiedzieć iż tą bardzo ruchliwą trasą przy pomocy ogromnej ilości ciężarówek-cystern jest transportowana przez ISIS ropa naftowa, którą tenże ISIS kradnie z szybów naftowych należących do Iraku. W ten to sposób co najmniej 20 tysięcy baryłek ropy naftowej dziennie, (co stanowi 10 % produkcji Iraku), jest przewożone do tureckiej rafinerii. To właśnie wspomniana arteria gwarantuje autonomię a nawet świetne prosperowanie Kalifatowi.

TV ARTE wytransmitowała 10 lutego (i ponownie 23 czerwca) program zatytułowany “Daech, naissance d’un État terroriste”  z udziałem ekspertów wyjaśniających skąd biorą się zaskakujące sukcesy Państwa Islamskiego w Iraku. Otóż powiedziano w nim: “Podczas szalejącej wojny, balet ciężarówek-cystern nigdy się nie pomniejszył, rząd turecki zamknął oczy na ten gigantyczny szmugiel, praktycznie kolaborując z jihadystami i zapewniając im regularne i niewyczerpane dochody”.

http://i0.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2015/09/11-route_camions_citerne-4c453.jpg?resize=300%2C151

Na video, przemytnik turecki wyjaśnia: “Wszyscy o tym wiedzą, … ci z ISIS opylają baryłkę za 30 do 32 dolarów … są w stanie zarobić 10 milionów dolarów dziennie. (…) Jest to odpowiednik bilansu wojskowego takiego kraju jak Francja. Podobną siłą finansową nigdy nie dysponowała Al Qaeda czy Bin Laden”.

Ekspert francuski Jean Charles Brisard, były francuski attaché wojskowy, absolwent Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie (CIA), potwierdza, że: “Dzisiaj hipotetyczna wartość giełdowa Państwa Islamskiego jest oceniana na 2000 miliardów dolarów”. I dodaje: “Jest rzeczą ciekawą, że przez cały czas wojny, jihadziści utrzymują bez szwanku cały swój system bankowy. Kontrolują oni 24 banki w Syrii i Iraku; banki cały czas pracują i przeprowadzają transakcje międzynarodowe i co jest rzeczą wprost zaskakującą nikt nie pomyślał o obłożeniu ich sankcjami”. (…)

Przychodzi więc na myśl rozwiązanie dość proste: czemu droga Mossul-Batman nie jest na przykład bombardowana, w celu zablokowania samofinansowania się ISIS?

Droga Mossul-Batman leży w strefie kontrolowanej od dziesiątkow lat przez USA, co najmniej od czasu inwazji na Irak. Amerykanom udało się w brawurowy wręcz sposób opanować to terytorium i zabezpieczyć go sobie jako “no fly zone”, zanim jeszcze wysłali tam swe wojska. Narzucono to Saddamowi między 1993 i 2003, wykorzystując jako pretekst obronę Kurdow. W owym czasie, gdy samolot Saddama pojawiał sie w tamtych okolicach, był niezwłocznie unieszkodliwiany. A dziś? Jak jest to możliwe, że USA pozwalają na finansowanie się ISIS przy pomocy kradzieży ropy?

TV ARTE przytacza odpowiedź USA na to pytanie, która brzmi: “Amerykanie nie chcą uśmiercać cywilów na tej trasie”. (…)

ARTE Documentaire 2015 Daech Naissance d … – YouTube

(tłumaczenia automatyczne)

Pubblicità