babylonianempire        28 maj 2020  

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się odbudowa systemu produkcji leków, który na dzień dzisiejszy został prawie w 100% zdelokalizowany do Chin i innych krajów – pisze Umberto Pascali mieszkający w USA. Kryzys koronawirusowy ujawnił, że USA nie produkują już więcej żadnego z niezbędnych w lecznictwie farmaceutyków.

Wielkie korporacje międzynarodowe oraz Big Pharma, importują je przede wszystkim z Chin – po bardzo niskich cenach (dzięki na wpół niewolniczej pracy Chińczyków) – po czym odsprzedają je z astronomicznym zarobkiem na rynkach amerykańskich, europejskich i pozostałych. Praktycznie 100% antybiotyków produkowane jest poza Stanami Zjednoczonymi.

Pierwsze konkretne działanie o charakterze publicznym zostało podjęte 18 maja 2020 roku, a było nim podpisanie umowy pomiędzy rządem i spółką Phlow Corp. (produkującą leki generyczne) z Richmond w Wirginii, na czele której stoi Eric Edwards. Wydaje się, że Big Pharma oraz Big Finance zostały z owej umowy całkowicie wyłączone.

Podpisana przez administrację Trumpa umowa opiewa na kwotę 354 milionów dolarów i ma zbudować pierwszy w USA strategiczny zapas kluczowych składników potrzebnych do produkcji leków. Oficjalnie zadeklarowanym celem jest zapewnienie krajowej zdolności wytwarzania najważniejszych farmaceutyków – szczególnie w kontekście kryzysu Covid-19.

UDERZENIE W BIG PHARMĘ?

Według komunikatu prasowego, projekt wykorzysta fundusze federalne z Biomedical Advanced Research and Development Authority (BARDA) –  struktury należącej do amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych (HHS).

Cel umowy jest podwójny: umożliwienie Stanom Zjednoczonym produkcji podstawowych leków deficytowych oraz stworzenie rezerwy aktywnych składników farmaceutycznych w celu zmniejszenia uzależnienia kraju od dostawców zagranicznych.

Dyrektor generalny Phlow – Eric Edwards, powiedział w wywiadzie, że firma rozmawiała z administracją w listopadzie, ale projekt został przyspieszony po kryzysie COVID-19. “Stwierdziliśmy, że mamy krótko- i długoterminowe rozwiązanie”. Wiemy, że jest kilka kluczowych, niezbędnych leków generycznych, których będzie brakować, jeśli choroba zacznie się rozprzestrzeniać. Już na długo przed pojawieniem się Covida-19, na liście niedoborów FDA (Food & Drug Administration) znalazło się kilka leków; widzieliśmy co działo się z PPE (środkami ochrony indywidualnej, używanymi przez personel medyczny) i byliśmy świadomi, że znajdziemy się w złej lub nawet bardzo złej sytuacji”.

VIDEO: Phlow CEO the $354 million contract his startup just won to make coronavirus drugs

Walka z hegemonią Big Pharmy była jednym z haseł kampanii prezydenckiej Trumpa w roku 2016. Przypomnijmy raz jeszcze, że Big Pharma – filar Deep State’u – zdołała nagromadzić astronomiczne zyski, produkując tanio w Chinach i odsprzedając bardzo drogo w Stanach Zjednoczonych.

Pozostająca pod wpływami «humanitarnego» miliardera – Billa Gatesa, Big Pharma posiada imponujące możliwości jak chodzi o korupcję polityczną i kontrolę mass mediów. Hillary Clinton była – i nadal pozostaje – głównym, politycznym punktem odniesienia dla owej mackowatej struktury. Pokonanie lub wyeliminowanie Donalda Trumpa było, i jest w dalszym ciągu, jej głównym celem politycznym.

Można zaobserwować, że administracja Trumpa dość często przechodzi od pochwał i szukania porozumienia z Xi Jinpingiem – prezydentem Chin – do gwałtownych ataków frontalnych, co obserwującemu owe wydarzenia może wydać się całkowicie niespójne. W rzeczywistości, istotą kwestii jest konieczność odtworzenia przez rząd aparatu produkcyjnego, tj. realnej gospodarki bazującej na terytorium USA.

Tym, kto ma najwięcej do stracenia bynajmniej nie jest naród chiński, ani duża część jego przywództwa utożsamiająca się z interesami kraju. Tymi, którzy widzą zbliżający się koniec ich astronomicznych, pasożytniczych i nielegalnych zysków, są tzw. “wielcy pośrednicy”, Bill Gates i wszystkie międzynarodowe korporacje, które zniszczyły amerykańską gospodarkę realną, zdziesiątkowały godziwe miejsca pracy i stworzyły kontekst przerażającej dysproporcji, w którym bogactwo (oczywiście fikcyjne, finansowe) zarządzane jest przez o wiele mniej niż jeden procent społeczeństwa, a reszta narodu pozostawiona jest w ekonomicznej oraz psychologicznej depresji.

“WIELCY BROKERZY”

“Wielcy pośrednicy”, o których mowa desperacko starają się zmusić Chiny do utrzymania status quo. Zrobili to aktywizując sektor chińskiej “burżuazji kompradorskiej”, tj. tych którzy akumulują własne zyski wspierając strategię zachodnich korporacji międzynarodowych, tuczących się na wykorzystywaniu taniej, chińskiej siły roboczej.

Ich strategia opiera się na eskalacji ataków i kontrataków odbywających się między Chinami a USA – w oczekiwaniu na wygraną Bidena, a tym samym powrot kręgu Clintonów do Białego Domu.

Wspierają ich w tym dobrze opłacani kolaboranci międzynarodowi – należący do świata mediów, polityki i dyplomacji – którzy relacje chińsko- amerykańskie przedstawiają jako wojnę antykolonialną, pomimo, iż owe wielkie korporacje międzynarodowe są niczym innym jak potomkami potężnych rodów imperialistycznych, takich jak Sassoon (tzw. “Rothschildowie Wschodu”), którzy kierowali wojnami opiumowymi przeciwko Chinom, po to, by poniżyć je, kontrolować i rabować.

W czasie, gdy rząd Trumpa próbuje wyłączyć USA spod kontroli wielkich potentatów finansowych – i uniemożliwić im dalsze traktowanie USA jako głupiego giganta, którego ciąga się po całym świecie, aby odwalał za nich brudną robotę – w tym właśnie momencie, wielcy lalkarze pragną, aby Chiny stały się ich nową marionetką na skalę światową.

Owi lalkarze obiecali Chinom, że udzielą im “prawa pierworodztwa”, tak, by mogły stać się supermocarstwem w miejsce Stanów Zjednoczonych. Oczywiście pod warunkiem, że będą posłuszne i nie będą podejmować idiotycznych, antyoligarchicznych buntów.

Lalkarze wychwalają “model chiński”, ponieważ chcą go uformować na ich obraz i podobieństwo.

IMPERIUM ROTHSCHILDÓW

Chińscy przywódcy niekoniecznie są jednomyślni co do oceny rothschildowskich, zatrutych jabłek. Ale mefistofelesowe obietnice stają się coraz to bardziej natarczywe: Co byście powiedzieli na wprowadzenie nowej światowej waluty, w której renminbi stałoby się magna pars?

https://en.wikipedia.org/wiki/Renminbi

Giulietto Chiesa (dziennikarz włoski) pisał na ten temat:

Jak można nie zauważyć, że gubernator Centralnego Banku Anglii, Mark Carney udał się pod koniec sierpnia 2019, na sympozjum bankierów – szefów banków centralnych, które odbyło się w Jackson Hole w Wyoming, aby zaproponować (co wzbudziło wielki entuzjazmuczestników spotkania) stworzenie “hegemonicznej waluty syntetycznej” (Synthetic Hegemonic Currency, SHC), służącej do zredukowania znaczenia dolara – który wg. Carney’a – “nie jest już więcej w stanie”  wspierać rynku światowego a nawet jest przyczyną jego “paraliżu”?

Chodzi o stworzenie nowej waluty światowej – powiedział Carney – w której chińskie renminbi powinno odgrywać główną rolę.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Carney

https://www.reuters.com/article/us-usa-fed-jacksonhole-carney/world-needs-to-end-risky-reliance-on-u-s-dollar-boes-carney-idUSKCN1VD28C

«The Growing Challenges for Monetary Policy in the current International Monetary and Financial System» – Speech given by Mark Carney, Governor of the Bank of England – Jackson Hole, Symposium 2019

Zauważmy, że Carney nie jest wyłącznie prezesem Bank of England. Jest również posłusznym pionkiem w rękach Rothschildów – będąc jednym ze sponsorów tzw. “Koalicji na rzecz Kapitalizmu Inkluzywnego” («Coalition for Inclusive Capitalism»), której prezesem i współzałożycielem jest lady Lynn Forester de Rothschild, przyjaciółka Billa Clintona (którego była doradcą) i Hillary Clinton oraz Jeffreya Epsteina, a także księcia Karola, księcia Andrzeja i równie dostojnego grona prezesów największych światowych korporacji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Inclusive_capitalism

https://www.inc-cap.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Lynn_Forester_de_Rothschild

Władcy świata rzucają na szalę ich ogromny ciężar strategiczny, medialny i ekonomiczny. Lynn określa ten krok jako promowanie “Kapitalizmu Inkluzywnego”. Lady Lynn i sir Evelyn Rothschild (jeden z najbogatszych członków rodu i doradca finansowy królowej) poznali się na spotkaniu członków Klubu Bilderberg, gdzie w roli cupida wystąpił Henry Kissinger. W roku 2000, małżeństwo Rothschild spędziło swój miesiąc miodowy w Białym Domu jako gość “przyjaciół” Hillary i Billa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Evelyn_de_Rothschild

MIGDAŁOWE SNY LADY LYNN

Jak stwierdziliśmy, lady Lynn wyruszyła energicznie na podbój Chin. Jakie są jej atuty? Zasygnalizowana wcześniej mefistofeliczna propozycja – według Lynn nie do odrzucenia: Uczynimy z was wielkie mocarstwo na skalę planetarną, zajmiecie miejsce Stanów Zjednoczonych. Staniecie się modelem nowego kapitalizmu – “inkluzywnego”, kapitalizmu “dobrego”, tj. kapitalizmu stworzonego przez Rothschildów.

Innymi słowy: wy, Chińczycy, będziecie naszym nowym gigantem – idiotą, którego roześlemy po człym świecie, by realizował nasze interesy.

Rothschildowskie apele tego rodzaju miały miejsce kilkakrotnie.

W 21 czerwca 2011:

National School of Development at Peking University – A Dialogue with Sir Evelyn and Lady Lynn Forester de Rothschild – 21 czerwiec 2011

https://en.nsd.pku.edu.cn/news/239043.htm

11 kwietnia 2013, Lynn i Evelyn Rothschild byli gośćmi w pekińskiej Cheung Kong Graduate School of Business (CKGSB), aby stworzony przez nich projekt Kapitalizmu Inkluzywnego  przedstawić niektórym z najwybitniejszych chińskich intelektualistów.

Lynn wyjaśniła słuchającym, iż ona i sir Evelyn byli tam po to, by zaoferować im “chińskie marzenie”, które powinno zastąpić “marzenie amerykańskie”.

W jednym z wywiadów Lynn przekonująco recytowała: “Kiedy byłam młoda, nazwaliśmy to Marzeniem Amerykańskim: jeśli ciężko pracujesz i przestrzegasz reguł, wszystko okazuje się możliwe. Obecnie nadszedł czas Chińskiego Marzenia!” – “Żyliśmy (wcześniej) w epoce Amerykańskiego Marzenia…” – A teraz? – “Teraz mamy w USA komika, który mówi, że motywacją owego określenia jest fakt, że trzeba zasnąć, aby w to uwierzyć…” – dodała.

Kto miałby być przeciwnikiem marzenia lady Lynn?

Otóż ingerencja rządu oraz wybieranych instytucji publicznych w działalność osób prywatnych, takich jak Rothschildowie.

Młodym, przyszłym chińskim leaderom gospodarczym – zafascynowanym tak wielką potęgą i życzliwością – lady Lynn wyjaśniała dalej: “Bez wątpienia rząd podejmie działania, które odbiorą naszej (sic) gospodarce dynamizm gospodarczy… My, z sektora prywatnego jesteśmy w stanie przekształcić wszystko to w spiralę sukcesu. Z tego właśnie powodu poświęcam tak wiele czasu na promowanie kapitalizmu inkluzywnego wśród liderów gospodarczych takich jak wy. Musimy koniecznie odbudować wiarę w kapitalizm i wolny rynek…”

Jednocześnie, Lynn Rothschild, z wielką zaciekłością atakowała “zły” kapitalizm, tj. ten który musi podporządkować się regułom rządów i suwerennych państw.

Zapewniała też przyszłych przywódców chińskich, że również w Stanach Zjednoczonych funkcjonują godne uwagi, pozytywne przykłady, które powinny zostać przez Chiny wykorzystane.

Jako przykład do naśladowania został wskazany Bill Gates! – “Mam nadzieję, że sektor prywatny wskaże nam drogę… Mamy niezwykłych ludzi w Ameryce, takich, jak Bill Gates, którzy rozdali miliardy, dziesiątki miliardów dolarów, przeznaczając je na właściwe cele…”

Lady de Rothschild Speaks on Inclusive Capitalism at CKGSB – 11 kwiecień 2013

https://english.ckgsb.edu.cn/new/lady-de-rothschild-speaks-on-inclusive-capitalism-at-ckgsb/

CHIŃSKA NIEWIADOMA

Tak naprawdę, kontynuacja obecnych stosunków kolonialnych nie leży w interesie narodowym Chin. (…) Rozprawienie się i wyrzucenie z kraju wielonarodowych pijawek otworzyłaby przed nim drogę do niezależnego od nikogo rozkwitu jego potecjału. (…)

W chwili obecnej, trójkąt Chiny, USA oraz potentaci finansowi (tacy jak Rothschildowie) jest areną, na której decydować się będzie przyszłość świata. Kryzys koronawirusowy maksymalnie przyspieszył zainicjowane już wcześniej procesy.

Dwie tendencje zdają się dominować dynamikę wewnątrz przywództwa chińskiego: kontynuacja produkcji po niskich lub bardzo niskich cenach, przeznaczona dla międzynarodowych koncernów i rodów w rodzaju Rothschildów – wraz z akceptacją stania się nowym, imperialnym narzędziem w ich rękach – oraz opcja alternatywna, polegająca na uwolnieniu ogromnego potencjału chińskiego na rzecz rozwoju materialnego i duchowego narodu z równoczesnym, stanowczym zadeklarowaniem własnej niezależności i suwerenności.

Skrót artykułu:

ROTSCHILD E DEEP STATE – OBIETTIVO CINA

http://www.lavocedellevoci.it/2020/05/28/big-pharma-big-finance-i-nuovi-scenari-tra-cina-e-stati-uniti/

Pubblicità