Streszczenie tekstu opublikowanego na stronie internetowej «What Does It Mean»:

Dlaczego nagle, na Florydzie, zawalił się 12-piętrowy budynek? – Przecież coś takiego nie zdarza się codziennie!

Faktycznie, JEDYNYM – tego rodzaju przypadkiem w całej historii USA były wydarzenia z 11 września 2001 roku – a jeśli chcecie poznać prawdę o owym fatalnym dniu, nie ma nic lepszego niż zacząć od zapoznania się ze stroną internetową «Architects & Engineers for 9/11 Truth» – «Architekci i Inżynierowie na rzecz Prawdy o 9/11»

https://www.ae911truth.org/

Należy o tym pamiętać, ponieważ kiedy budynki walą się bez wyraźnego powodu, ludzie zaczynają zadawać niepokojące pytania, a także spoglądać wstecz, tj. na to, co wydarzyło się w przeszłości.

Informowaliśmy już, że w tym tygodniu reaktywowano instalację Haarp na Alasce (przez wielu uważaną za broń sejsmiczną), której zamknięcie zostało ogłoszone przez Siły Powietrzne USA (w Kongresie) w roku 2014.

https://en.wikipedia.org/wiki/High-frequency_Active_Auroral_Research_Program

https://www.zerohedge.com/political/haarp-firing-faa-issues-warning-about-electromagnetic-radiation

https://www.livescience.com/45829-haarp-shutdown.html

Czy wiecie, kto jeszcze zwrócił uwagę na reaktywację ośrodka HAARP? – Rosja!

Zaledwie godzinę po magicznym zawaleniu się budynku na Florydzie, Siergiej Naryszkin, dyrektor Agencji Wywiadu Zagranicznego (SVR), oświadczył, że w niektórych krajach zachodnich “pojawiają się oznaki dyktatury totalitarnej” – wystarczy mieć na uwadze “monopol mediów”, “policyjny charakter Stanów Zjednoczonych” oraz “nieodwoływalność oligarchicznych elit”.

https://www.rt.com/russia/527459-naryshkin-mcis-america-totalitarian-dictatorship/

https://www.rt.com/russia/527450-gerasimov-mcis-nuclear-weapons-applying/

Wkrótce potem szef sztabu generalnego, generał Walerij Gierasimow, “zwrócił się do Joe Bidena z równie ostrymi słowami.

https://www.rt.com/russia/527450-gerasimov-mcis-nuclear-weapons-applying/

Żaden z nich nie wierzy w teorie, że 12-piętrowe budynki mogą w niewytłumaczalny sposób zawalić się w ciągu kilku sekund.

Poskładajmy więc niektóre kawałki owej historii razem, tak aby zbudować puzzle tego, co naprawdę się odbywa.

Zaczniemy od “krawędzi”, więc uzbrójcie się w cierpliwość, aż do chwili, w której ujrzycie pełny kontur.

Pierwszym fragmentem jest nasz raport z 20 czerwca: “Russia Tests New Plan To Finance War Against ‘Bat Shit Crazy’ America”.

https://www.whatdoesitmean.com/index3603.htm

Dowiedzieliście się, że po raz pierwszy w historii, wysoki rangą chiński szpieg zgłosił się do amerykańskiej “Defense Intelligence Agency” (wiceminister Dong Jingwei), przynosząc ze sobą miliony ściśle tajnych dokumentów mających na celu udowodnienie, że Covid-19 jest bronią biologiczną (oraz ujawnienie nazwisk tych Amerykanów, którzy użyli go do zniszczenia prezydenta Donalda Trumpa).

https://pjmedia.com/news-and-politics/paula-bolyard/2021/06/17/breaking-defector-claiming-chinese-military-responsible-for-covid-19-identified-as-top-counterintelligence-official-n1455436

Innym amerykańskim agencjom wywiadowczym nie pozwolono przesłuchać wiceministra Chin.

Następnie poinformowano, że “w Arizonie zaczyna pojawiać się istna eksplozja dowodów” – w wyniku audytu sądowego dotyczącego wyborów z 2020 roku, po czym szybko – bo w tym tygodniu – wiceminister Dong Jingwei pojawił się w Chinach ponownie”.

Implikacje tej historii są jasne: Chiny nie zamierza iść na dno bez walki, i udowodniły – przynajmniej wobec Defense Intelligence Agency – że to Biden i jego akolici spowodowali pandemię.

Tenże element pozwala zrozumieć, dlaczego były doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego (oraz były szef DIA) – generał Michael Flynn, na 24 godziny przed zawaleniem się budynku na Florydzie, opublikował ostrzeżenie, w którym twierdził: “Coś się wydarzy … Nie sądzę, że będziemy musieli czekać do końca lata … sądzę, że stanie się to dość szybko … ponieważ muszą stworzyć harmider, zanim audyt z Arizony spowoduje wrzenie … będą zmuszeni coś z tym zrobić”.

VIDEO z wypowiedzią Flynn’a pod linkiem: https://www.thegatewaypundit.com/2021/06/gen-michael-flynn-something-going-happen-must-create-noise-arizona-audit-going-something-video/

Kolejny element naszej układanki dotyczy Gwatemali.

Kraj ten odwiedziła niedawno wiceprezydent Kamala Harris, która w rzeczywistości udała się tam, aby spotkać się z siłami komunistycznymi oraz narko-terrorystycznymi w celu podjęcia próby obalenia konserwatywnego prezydenta Gwatemali – Alejandro Giammattei, zaprzysięgłego wroga kartelu «Sinaloa» (związanego umową ze starą administracją Obamy-Bidena, jak ujawniło dochodzenie El Universal. W zamian za informacje o innych kartelach, Sinaloa uzyskała swobodę wprowadzania narkotyków do Stanów Zjednoczonych).

https://en.wikipedia.org/wiki/Illegal_drug_trade_in_Guatemala

Cóż, jak chodzi o opisywany wątek, Kamali Harris doradzała (należąca do narodu szczególnego) socjal-radykalna prawniczka o silnych powiązaniach z Ameryką Środkową – Daniella Levine Cava, która jest również demokratyczną burmistrz Dade County, hrabstwa na Florydzie, w którym doszło do magicznego zawalenia się budynku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Daniella_Levine_Cava

https://jewishinsider.com/2021/01/miami-dade-daniella-levine-cava/

W związku z tym nikt nie był zaskoczony, gdy Biden przyznał, że burmistrz Daniella Levine Cava była z nim w Białym Domu dzień przed zawaleniem się budynku.

Po zawaleniu się budynku (a w tym momencie można się domyślać, że wszystko zostało zaplanowane), burmistrz Levine Cava natychmiast ogłosiła tzw. “Level 5” sytuacji kryzysowej (zgodnie z prawem Florydy, można to zrobić tylko wtedy, gdy jest więcej niż 1000 ofiar, lub gdy zasoby regionalne są przeciążone rozwojem wydarzeń – jednak w opisywanym przypadku, żadna z tego rozaju okoliczności nie zaistniała), co pozwoliło jej na ogłoszenie stanu wyjątkowego w całym stanie, a więc tym samym poddanie całej sprawy pod jej bezpośrednią kontrolę.

https://www.the-sun.com/news/3148277/miami-building-collapse-latest-updates-video/

https://thehill.com/homenews/administration/560192-biden-approves-emergency-declaration-for-florida-following-building

Co w prostych słowach oznacza: “Sprawa zostanie zatuszowana w 100 %!”.

Jeśli chodzi o kolejny element układanki, to należy wiedzieć, że od dawna, Indie i Izrael były bardzo dobrymi przyjaciółmi. Co nie jest to kwestią zaskakującą, ponieważ mają oni tych samych wrogów, tj. islamistów.

Przyjaźń ta jest szczególnie silna w odniesieniu do agencji wywiadowczych obydwu krajów, czyli Research and Analysis Wing (RAW) w Indiach oraz The Institute for Intelligence and Special Operations (Mossad) w Izraelu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Research_and_Analysis_Wing

https://en.wikipedia.org/wiki/Mossad

Na przykład w styczniu ubiegłego roku Mossad działał na zlecenie policji w Delhi po wybuchu w ambasadzie Izraela.

https://timesofindia.indiatimes.com/city/delhi/when-mossad-stomped-streets-with-city-police/articleshow/80593793.cms

https://www.timesofisrael.com/israeli-envoy-to-india-we-werent-surprised-by-blast-wed-been-on-high-alert/

Jawna przyjaźń między tymi dwoma agencjami szpiegowskimi jest tak duża, że generuje nagłówki takie jak ten: “Mossad czy RAW: Indyjska agencja szpiegowska jest równie zabójcza jak izraelski Mossad, ale woli pozostawać za kulisami”.

Aby wyobrazić sobie, jak silne są to relacje, wystarczy posłuchać pochwał, jakie były dyrektor Mosadu Uzi Arad skierował w stronę swego odpowiednika indyjskiego.

VIDEO z wypowiedzią Arad’a pod linkiem: https://www.thequint.com/voices/opinion/israeli-spy-chief-india-israel-intelligence-agency-cooperation

Współpraca między RAW i Mossadem jest szczególnie ważna na terytorium Stanów Zjednoczonych, gdzie miejscowe agencje wywiadowcze są bardzo podejrzliwe wobec Mossadu; wystarczy przypomnieć sprawę Jonathana Pollarda, który dziesiątki lat spędził w amerykańskich więzieniach federalnych, ponieważ szpiegował dla Mossadu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Pollard

Tak więc, o ile szpiedzy Mossadu praktycznie nie mają się gdzie ukryć (w USA), to nie dotyczy to Hindusów, którzy licznie zamieszkują Stany Zjednoczone (co najmniej 4 miliony).

Wielu z nich to agenci RAW, a ich zadaniem w Ameryce jest między innymi zapewnienie bezpiecznych baz – w dużych miastach i w pobliżu lotnisk międzynarodowych – dla agentów Mossadu.

RAW działa w Stanach Zjednoczonych poprzez mieszkańców Indii, ich liczne rodziny oraz firmy. Należy do nich Sharma & Associates, Inc. http://www.sharma-associates.com/aboutus/company.aspx

Jest to firma księgowa działająca na Florydzie, która zajmuje się finansami i dzierżawami kondominiów, w tym “Champlain Towers South Condominium Association Inc”, który jest 12-piętrowym, 136-jednostkowym kompleksem znajdującym się przy 8777 Collins Avenue w Surfside na Florydzie.

https://www.champlainsouth.org/

Dokładniej mówiąc, zajmowała się nim do momentu, w którym budynek – w magiczny sposób – rozpadł się.

Ostatni element tej wielkiej układanki dotyczy potentata technologicznego Johna McAfee, który za życia jednoznacznie oświadczył: “Jeśli ktoś powie wam, że popełniłem samobójstwo, wiedzcie, że tego nie zrobiłem”. Zaś jego prawnik oświadczył, że “miał stały kontakt telefoniczny” z McAfee i że McAfee “w żadnym momencie nie okazywał niepokoju, który skłoniłby nas do myślenia o możliwości samobójstwa”.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_McAfee

https://www.rt.com/news/527415-john-mcafee-suicide/

https://www.rt.com/news/527478-john-mcafee-lawyer-suicide/

Co więcej, na krótko przed “samobójstwem”, John McAfee stwierdził: “Zebrałem wiele plików dotyczących korupcji niektórych rządów … Podam wam nazwiska i szczegóły … Zacznę od skorumpowanego agenta CIA i dwóch urzędników bahamskich… Jeśli zostanę aresztowany lub zniknę, ponad 31 terabajtów obciążających danych zostanie przekazanych prasie”.

https://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=175356

Dowody te miały zostać ujawnione przez tzw. “Dead Man Switch”, który w tym przypadku składa się z ukrytego w bezpiecznym miejscu komputera, który automatycznie wysyła informacje, jeśli okresowo nie zostanie do niego wprowadzony kod znany wyłącznie jego właścicielowi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_man%27s_switch

Bezpośrednio po “samobójstwie” McAfee’a pojawiły się dowody na to, że tenże “Dead Man Switch” zaczął funkcjonować… a wkrótce potem budynek na Florydzie eksplodował!

https://threadreaderapp.com/thread/1407885909954019329

Jak już wyjaśnialiśmy, istnieje INTREP (Intelligence Report), który  dostarcza informacji kontekstowych – zarówno bieżących, jak i retrospektywnych – oraz ocen merytorycznych, które prowadzą do sformułowania (pewnej) teorii. Pozwólcie, że zapytamy was: Po przeczytaniu owego INTREP-u – co myślicie o całej tej historii?

Źródło: https://www.whatdoesitmean.com/index3607pl.htm

Skrót przygotowany przez: https://www.mittdolcino.com/2021/06/28/scontro-fra-trump-biden-mossad-mcafee-e-cia-poi-un-edificio-in-florida-fa-boom/

Przekład i opracowanie: «Uczta Baltazara»: https://babylonianempire.wordpress.com/

***

DODATKOWE INFO:

Burmistrz Surfside – silnie żydowskiego miasteczka na Florydzie – uprzedza, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie; 1 zabity, około 20 członków społeczności żydowskiej uważa się za zaginionych

https://www.timesofisrael.com/1-killed-dozens-missing-as-building-partly-collapses-in-florida-town/

Członkowie zespołu poszukiwawczo-ratowniczego z Home Front Command Sił Obronnych Izraela przybyli z bliskowschodniego kraju, aby pracować nad znalezieniem ocalałych w gruzach tego, co pozostało z 12-piętrowego budynku. Na miejscu znaleźli się również wolontariusze z Hatzalah, organizacji ratownictwa medycznego, która służy społecznościom żydowskim na całym świecie. Zaoferowali oni swą pomoc pracownikom Miami-Dade Fire Rescue.

https://www.local10.com/news/local/2021/06/26/israel-sends-help-to-surfsides-jewish-community-after-building-collapse/

***

O działalności Mossadu na terenie Indii i Cejlonu w artykule poniżej:

Tekst evergreen z archiwum «Uczty Baltazara» z dnia 23 kwietnia 2019:   

Oto, co Maurizio Blondet pisze na temat zamachów w Sri Lanka:

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Sri_Lanka_Easter_bombings

Mordercy-samobójcy – sprawcy masakry – faktycznie byli członkami organizacji National Thowheeth Jama’ath – islamskiego, ekstremistycznego ugrupowania lokalnego, które pojawiło się na scenie politycznej nie wcześniej niż 3 lata temu – znanego jednakże wyłącznie z niszczenia posągów Buddy, a nie zabijania «niewiernych»

Lokalne służby antyterrorystyczne nie mają wątpliwości:

«Tak dobrze zaplanowany i skoordynowany atak wymagał znacznych funduszy, a nade wszystko umiejętności, które mógł zaoferować jedynie ktoś z zagranicy».

To, co zrobiło spore wrażenie na śledczych, to fakt, że wszystkie kamizelki wybuchowe wybuchły i stało się to w zaplanowanym przez autorów masakry, momencie. (Podczas rzeczywistych zamachów islamskich, zdarza się dość często, że coś zawodzi.) Został ponadto użyty wojskowy materiał wybuchowy i ponad 80 detonatorów.

Anne Speckhard z International Center for the Study of Violent Extremism (ICSVE) twierdzi, że modus operandi morderców ze Sri Lanki jest charakterystyczny dla Al Qaedy i ISIS-u i ma na celu wzniecanie nienawiści między religiami.

Home

Natomiast Amarnath Amarasingam – ekspert z zakresu estremizmów na Sri Lance – z londyńskiego Institute for Strategic Dialogue powiedział, że nie pojmuje motywacji, jakimi miałyby kierować się ugupowania lokalne, decydujące się na ataki na kościoły, a już szczególnie na masakry turystów.

Modus operandi ISIS-u, Al Qaedy i Al Nusry.

Nie kojarzycie?

Wystukajcie w Google słowa «Mossad» i «Tamil Tigers», a będziecie mieć możliwość przeczytania dziesiątków artykułów, które odświeżą wam pamięć.

Przeczytacie w nich, że w trakcie dziesięcioleci wojny pomiędzy Tygrysami Tamilskimi i rządem Sri Lanki, «Izrael wspierał przy pomocy dostaw broni, doradców i szkoleń obydwie strony – dobrze na tym zarabiając».

Artykuł z 20 maja 2008 przypomina, że «19 maja 2008, na Sri Lance, wybuchła bomba umieszczona w autobusie, zabijając 23 osoby i raniąc 67», a tę zwiększoną efektywność przeprowadzania masakr gazeta przypisuje usługom, jakie Mossad – za opłatą – udostępnił Tygrysom Tamilskim już id roku 1983.

Czytamy tam ponadto:

«To za sprawą Mossadu walki na Sri Lance stały się jednymi z najbardziej krwawych w historii ludzkości. Zostały unicestwione całe osiedla. Śmierć poniosło 70 000 osób».

«Posługując się izraelską agencją żeglugową Zim Shipping, Mossad szkoli, zbroi i wyposaża obydwie strony walczące. Za każdym razem, gdy mowa jest o zawarciu pokoju – agencja izraelska organizuje false flag. Mossad pragnie by sprzedaż broni na Sri Lankę trwała jak najdłużej, oraz by prosperował lokalny handel narkotykami, który pomaga walczącym jak chodzi o płacenie za kupowaną broń».

http://rockthetruth.blogspot.com/2008/01/mossad-in-sri-lanka.html

Przypomnijmy, że nowojorska filia Zim Integrated Shipping Services Ltd. – izraelskiej agencji żeglugi cargo – nagle, na tydzień przed zamachem na World Trade Center, gdzie znajdowały się jej biura – przeprowadziła się stamtąd w inne miejsce. Właścicielem Zim w 49 % jest rząd Izraela.

http://www.historycommons.org/context.jsp?item=a090401zimamerican

Kiedy Tamilowie zaczęli walczyć z Syngalezami w roku 1983, Junius Jayawardene – prezydent syngaleski sprowadził na Sri Lankę 50 agentów Mossadu, po to by ci wyszkolili jego siły bezpieczeństwa. Informacja ta bynajmniej nie była poufna, pisały o niej wszystkie gazety.

Od owego momentu, Mossad zaczął zbroić, szkolić i zaopatrywać obydwie strony walczące.

W 1991 roku Victor Ostrovsky, autor książki «By Way of Deception powiedział jednemu z serwisów indyjskich, że w 1984 i 1985 roku, Mossad przywiózł na szkolenie do Izraela wielu Tamilów.

„Te grupy przyjeżdżały i odjeżdżały. Kiedy byłem w Mosadzie, częścią naszej rutynowej pracy było zabieranie ich na obozy szkoleniowe i upewnianie się, że dostali szkolenie warte tego, co zapłacili – nie więcej i nie mniej. Syngalezi płacili gotówką”.

Ostrovsky dodał, że porozumienie w sprawie szkolenia zostało zawarte przez agenta łącznika przebywającego w Indiach, używającego paszportu brytyjskiego.

Po wybuchu walk partyzantki na Sri Lance, Mossad skontaktował się z kilkoma funkcjonariuszami Research and Analysis Wing (RAW), tj. wywiadu indyjskiego. W lipcu 1984 roku, we współpracy z Mossadem – Hindusi wysyłają na szkolenie do Izraela pierwszą partię Tamilów. Mossad, za otrzymaną przysługę dokonuje przelewów na konta funkcjonariuszy  RAW, otwarte w banku BCCI – Bank of Credit and Commerce International.

Oddział Tmilów wyszkolony w Izraelu stanie sie później znany jako TELO, w odróżnieniu od reszty buntowników tamilskich, określanych jako LTTE (Liberation Tigers of Tamil Eelam).

W tym samym czasie, Żydzi izraelscy – w tajemnicy – zaczynają szkolić w Izraelu także Syngalezów. Każda z grup szkoleniowych liczyła 60 osób. Szkolenia zaczynały się od dwutygodniowego kursu podstawowego, prowadzonego w bazie Kfar Sirkin, niedaleko Tel Avivu. Zdarzyło się, że Tamilowie i Syngalezi mijali się w odległości kilka kroków od siebie.  

Po zakończeniu kursu podstawowego. Izraelczycy zawieźli Tamilów do tajnej nazy morskiej Atlit w Haifie, podczas gdy Syngalezi pozostali w Kfar Sirkin. Podczas gdy jednych uczyli jak atakować, drugich szkolili w technikach odpierania ataku.

Odnośnie zapłaty, Ostrovsky pisze, że za każdego z 60 Syngalezów Mossad żądał 300 $ dziennie, co dawało 18 000 $ dziennego zarobku. Za kurs 3 miesięczny, Izrael kazał sobie zapłacić 1.6 milionów dolarów. Ponadto, za wynajem helikopterów używanych podczas ćwiczeń, Żydzi liczli sobie od 5.000 do 6.000 $ za godzinę, przy czym średnio używali podczas szkolenia 15 helikopterów. Jak chodzi o amunicję – pocisk do bazooki był wyceniany na 220 $, a moździerz 1000 $.

Należy dodać, że Izrael stworzył oddział specjalny policji Sri Lanki, zajmujacy się torturami, któremu przekazano cenne, represyjne i śmiecionośne know-how, udoskonalone praktykując na Palestyńczykach.

http://www.police.lk/index.php/special-task-force-/267

Państwo Żydowskie sprzedało także Sri Lance samoloty Kfir i okręty Dvora oraz Shaldag.

http://www.asianmilitaryreview.com/upload/201102172337151.pdf

http://www.navy.lk/assets/files/pdf/2009/srilanka_jni_march2009.pdf

http://www.svenskafreds.se/sites/default/files/arms-trade-with-sri-lanka_0.pdf

Na wodach terytorialnych Sri Lanki, Izrael przeprowadził również testy rakietowe z użyciem łodzi podwodnych.

 http://www.globalsecurity.org/wmd/world/israel/popeye-t.htm

Należy pamiętać, że pierwszym zamachowcem samobójcą na Sri Lance nie był bynajmniej wahabita, ale Tamil. Zamach miał miejsce 5 lipca 1987 roku. Tamil był wyszkolony i wyposażony przez Mossad. To Izrael wynalazł pierwszych zamachowców-samobójców. Do roku 2000, z udziałem samobójców, Tamilowie zrealizowali 168 ataków. Często, zamachowcami były kobiety.

LTTE Tamil Tigers Continues Targeting civilians In Sri Lanka – Live Video Of Suicide Bomb

Działalność Mossadu na Sri Lance staje się tak znaczna, że do zawiadywania nią wysłany zostaje na wyspę Rafi Eitan, legendarny ex szef Mossadu, założyciel struktury LEKEM, uchodzący tam za pracownika miejscowej filii izraelskiego przedsiębiorstwa chemicznego. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Rafi_Eitan

https://en.wikipedia.org/wiki/Lekem

W roku 1987, kryminalna działalność agencji izraelskiej na Sri Lance staje się tak ekstremalna, że Rajiv Ghandi (którego żoną była Sonia Maino, Włoszka) – premier Indii przekonuje Junius’a Jayawardene, prezydenta Sri Lanki, by podpisał porozumienie pokojowe pomiędzy Indiami i Sri Lanką, na mocy którego zamieszkałe przez Tamilów, północne i wschodnie regiony wyspy uzyskały autonomię. Wkrótce nastąpiło zawieszenie broni i 3000 żołnierzy indyjskich zostało wysłanych na misję pokojową do tamilskich regionów Sri Lanki.

Wojska indyjskie zaczynają konfiskatę broni i w tych okolicznościach okazuje się, że została ona wyprodukowana w Izraelu. W roku 1987, Hindustan Times donosił, że w mieście Jaffna znajdował się olbrzymi skład broni izraelskiej, przeznaczonej dla Tamilów, co dowodziło, że przemyt broni na Sri Lankę trwał w dalszym ciągu.

Odpowiedź Rajiv’a Ghandi’ego była prosta: wysyła na wyspę 97 000 dodatkowych żołnierzy. W kolejnym roku, tj. 1990, masakry będące tak naprawdę false flag zintensyfikowały się do tego stopnia, że Sri Lanka stała się centrum zamachów na żołnierzy indyjskich. W wyniku presji politycznych, premier wycofujee wojsko, ale jednocześnie używa marynarki wojennej do całkowitego zablokowania przerzutów izraelskiej broni na Sri Lankę.

W roku 1991, marynarka indyjska konfiskuje statek izraelski, który przewozi duże ilości broni oraz amunicji z Singapuru, przeznaczonej dla Tamilów. Wydarzenie to staje się punktem krytycznym sytuacji.

Izraelczycy nie zamierzają tolerować dalej ingerencji ze strony Ghandi’go, który na dodatek odmówił utrzymywania oficjalnych stosunków dyplomatycznych z Izraelem. 21 maja 1991 roku, Rajiv Ghandi zostaje zamordowany.

Komisja parlamentarna (Jain Commission), prowadząca dochodzenia w sprawie śmieci premiera, potwierdziła, że w jego eliminacji wziął udział Mossad i CIA.

https://www.outlookindia.com/magazine/story/finally-all-fingers-point-to-anbsp-foreign-hand/205868

Przebieg wydarzeń sprawia, że w roku 1990, Ranasinghe Premadasa, prezydent Sri Lanki nakazuje zamknięcie «Sekcji Izraelskiej», przy ambasadzie USA w Colombo (także Sri Lanka nie utrzymywała oficjalnych stosunków dyplomatycznych z Izraelem) oraz opuszczenie kraju przez dwóch dyplomatów izraelskich.

25 wrześnie 1991 roku, agencja Reuters doniosła, że Prezydent Premadasa – wobec które trwała wówczas kampania oskarżąjąca go o korupcję – podczas otwartej sesji parlamentu – oficjalnie oskarżył Mossad o spiskowanie przeciwko niemu, w zemście za zamknięcie izraelskiego przyczółka dyplomatycznego na wyspie.

1 maja 1993 roku, zamordowany – przez kamikadze, deklarującego się jako bojownik Tamil – zostaje także Premadasa, do czego dochodzi podczas uroczystości pierwszomajowych w Colombo. Oprócz niego, podczas eksplozji, giną 23 osoby.

28 maja1993 roku, Abdul Azwer, minister Sri Lanki ds.muzułmanów stwierdzz, że Izrael był rozwścieczony aktem wyrzucenia dyplomatów izraelskich z wyspy i dodał, że podejrzewa, iż za zabójstwem szanowanego w kraju leadera stał Mossad.

23 września 1997 roku, prokurator Sarath Silva wypuszcza na wolność 18 Tamilów, podejrzewanych o zabicie prezydenta, motywując swą decyzję brakiem dowodów, po czym dodaje, że sprawa pozostaje niewyjaśniona.

W maju 2000 roku, po tym jak Indie odmówiły udzielenia pomocy Sri Lance w jej wojnie z Tamilami, Izrael i Sri Lanka nawiazały stosunki dyplomatyczne, po którym to wydarzeniu izraelscy technicy wojskowi wrócili na Cejlon stadami. Zajęli się konserwacją Kfirów oraz rosyjskich Migów, oraz wspomaganiem produkcji izraelskich okrętów Dvora. Wyspę zalały również duże ilości broni i amunicji izraelskiej. (Proceder ten trwa do dnia dzisiejszego.) (…)

Na podstawie: https://www.maurizioblondet.it/a-sri-lanka-il-mossad-ha-bottega-aperta/