Co mówią Rosjanie na temat Isis-Khorassan?

STRATEGIKA 51 (wywiad rosyjski): «Daesh-K został zaimportowany do Afganistanu na pokładach samolotów cargo wyczarterowanych na Ukrainie przez CIA, aby funkcjonował jako przeciwwaga dla talibów, ale także aby szerzyć tam chaos i kamuflować przerażające okrucieństwa tajnej jednostki 373 złożonej z elementów sił specjalnych kilku krajów NATO, działających całkowicie nielegalnie i z pominięciem zasad angażu. Elementy Daesh-K nigdy nie stawiały oporu Talibom, w szczególności w Helmandzie, ale wraz z chaosem ewakuacji, utrzymywanym i wykorzystywanym w celu wznowienia nowej wojny hybrydowej na nowych fundamentach, ponowne użycie Daech-K potwierdza odrodzenie konfliktu i przekształcenie porażki poniesionej przez Imperium w tym kraju w nową okazję do wywołania chaosu, który uniemożliwi jakiekolwiek postępy Chin i Rosji w tym rejonie». (…)

«Udostępnione przez agencję Aamaq (“Depths” po arabsku) nagranie przedstawiające niejakiego Abderrahmana Loghari (pochodzącego z Loghar?), zamachowca-samobójcę, który rzekomo dokonał pierwszej eksplozji w Abbey Gate, posiada wszystkie elementy wizualne komunikacji stosowanej przez Daesh w Iraku i Syrii i rodzi wiele pytań dotyczących prawdopodobnego zaangażowania CIA lub podwykonawcy obsługującego służby brytyjskie». (…)

A oto ponownie Rita Katz; wg. mass mediów – czołowy światowy ekspert w dziedzinie terroryzmu islamskiego, zamieszcza na swoim profilu na Twitterze zdjęcie zamachowca-samobójcy, który wysadził się w powietrze [to na pewno jest on]. Pisze, że “Isis przyznało się do zamachów bombowych na lotnisku w Kabulu, informując, że jego bojownicy zabili i ranili 160 osób. (o Ricie Katz wiele materiałów w Archiwum «Uczty Baltazara»:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rita_Katz

Talibowie pozbyli się najbardziej gigantycznych sił zbrojnych w historii świata, ale nie pozbyli się Głębokiego Państwa. Prawdziwa wojna zaczyna się teraz.

Za: https://www.maurizioblondet.it/e-tornata-rita-katz/