Nadchodzi coś nowego, a jest to specjalna karta kredytowa o nazwie DO Black, która została stworzona w Sztokholmie przez fintech startup Doconomy. Obsługa jest prosta. W praktyce system sprawdza “ślad węglowy” dokonanych przed chwilą zakupów, a gdy użytkownik dociera do kasy, nieubłaganie wydaje wyrok: transakcja zatwierdzona lub odrzucona. Karta ta działa już w Szwecji.

W planach było przeniesienie projektu za granicę do 2020 roku, ale nadszedł kryzys COVID19, a wraz z nim Zielona Karta innego rodzaju. WEF pomoże w ponownym uruchomieniu projektu.  Według szwedzkich założycieli, jest to tylko jedno z wielu codziennych działań potrzebnych do rozwiązania (spodziewanego) trwałego zagrożenia klimatycznego planety. Koronawirusy oddają tron CO2. Należy natychmiast podjąć odpowiednie środki. Schwab, Greta i Gates zgadzają się, że kryzys Covid musi stanowić dla nas nauczkę.

Doconomy opowiada: “Nasza nieplastikowa, biodegradowalna karta DO śledzi emisję CO2 generowaną przez nasze transakcje, a następnie wizualizuje te dane za pomocą prostej aplikacji”. Na stronie internetowej czytamy, że jest to partnerstwo nie tylko z gigantem kredytowym Mastercard, ale także z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Aby skutecznie ograniczyć kryzys klimatyczny, musimy wprowadzić zmiany w naszych zachowaniach.

Mastercard, lider w dziedzinie usług płatniczych, zaczyna pozycjonować Doconomy jako rozwiązanie, które mogłoby ustanowić “światowy standard obliczania emisji dwutlenku węgla” i zostać zaadaptowane przez innych. To “rozwiązanie” mogłoby szybko wprowadzić system kredytów społecznych pod przykrywką ekologizmu.

Wygląda więc na to, że jest to nic innego jak koń trojański dla wprowadzenia systemu punktacji kredytu społecznego. Pierwszym krokiem w tym kierunku stał się Green Pass, którego nazwa wskazuje adres i mapę drogową. Obie karty śledzą i raportują “cnoty” ludzi oraz korygują je poprzez ograniczenia, tam gdzie standardy nie są spełnione. Monitorują każdy gest, krok i oddech.

Nadszedł czas, aby się obudzić, połączyć ze sobą poszczególne ogniwa i rozpoznać Great Reset.

https://www.weforum.org/agenda/2019/05/this-credit-card-has-a-carbon-emission-spending-limit/?fbclid=IwAR3uC3GrypKcdde8dIzqIzja2aa3JOPrpc9aHarSREFWIagg2igMuej6TZA