Carlo Freccero (urodzony w Savonie, 5 sierpnia 1947) jest włoskim krytykiem telewizyjnym, dziennikarzem, dyrektorem biznesowym, autorem telewizyjnym, massmediologiem i pracownikiem akademickim. Od roku 2015 do roku 2019 pełnił funkcję członka zarządu Rai. W latach 1996-2002 oraz w latach 2018-2019 był dyrektorem kanału Rai 2.

Ukończył filozofię na Uniwersytecie w Genui z pracą o Michelu Foucault; w roku 1979 został zatrudniony przez Fininvest i na początku lat osiemdziesiątych kierował programowaniem sieci Canale 5 i Italia 1. W roku 1984 pracował w Rete 4 (pod zarządem grupy Mondadori) jako redaktor programowy. W roku 1986 Silvio Berlusconi powołał go na stanowisko dyrektora programowego La Cinq, pierwszego francuskiego prywatnego, bezpłatnego kanału telewizyjnego; funkcję dyrektora sieci pełnił do roku 1990. W roku 1993 został konsultantem Rai 1, a w następnym roku powrócił do Francji jako szef programowy France 2 i France 3. Jako wykładowca uniwersytecki wykłada na Uniwersytecie w Genui, na Uniwersytecie Roma Tre, na Wolnym Międzynarodowym Uniwersytecie Studiów Społecznych Guido Carli, w Narodowej Akademii Sztuk Dramatycznych Silvio D’Amico, w Szkole Holdena w Turynie, prowadził seminaria w École Nationale d’Administration, École des Hautes Études Politiques et Sociales i na Sorbonie w Paryżu. (…)

https://it.wikipedia.org/wiki/Carlo_Freccero

Carlo Freccero – który jest także jednym z inicjatorów referendum na rzecz obalenia Green Pass – zabrał głos jako gość programu Rete 4 (kanał Mediaset’u rodziny Berlusconi) “Stasera Italia”, prowadzonego przez Barbarę Palombelli – wyemitowanego wieczorem (godzina 20.20) w środę 22 września 2021.

Według Freccero: “Jesteśmy już w sytuacji nadzoru: Green Pass może być kartą cyfrową, która wkrótce może zostać przyjęta na stałe. Uważam, że jest to początek Wielkiego Resetu, co jest szczególnie niepokojące. Dla nas, tego rodzaju przyszłość jest dystopią, koszmarem; staje się tym, czego nie chcielibyśmy mieć. Green Pass jest narzędziem dyskryminacji, którą można by wyeliminować, przeprowadzając kontrole wyrywkowe za pomocą wymazów lub testów śliny”.

Carlo Freccero, na antenie “Stasera Italia”, zauważył, że «cały Recovery Fund zainspirowany jest rewolucją cyfrową, a Cingolani jest protagonistą tej sytuacji  (włoski minister transformacji ekologicznej). Cingolani twierdzi, że planeta Ziemia może udźwignąć jedynie 3 miliardy ludzi, a nie 9: więc być może szczepionka ma za zadanie wyludnić ją?»

Odnosząc się do Roberta Speranzy, włoskiego ministra zdrowia, Freccero stwierdził: «Ale czy on jest ministrem zdrowia, czy ministrem szczepionek? – Powinien myśleć o leczeniu, a nie o preparatach».

Komentując działalność Parlamentu Włoch, Freccero powiedział: «Parlament wyłącznie ratyfikuje decyzje bardzo kompetentnego technokraty – przyjaciela Macrona”. Co więc jest tworzone? – Wygląda na to, że demokracja nie ma już więcej żadnego znaczenia. I jaki sens mają wybory, jeśli o wszystkim decyduje się poza parlamentem? – Zmierzamy w kierunku przyszłości zdominowanej przez elitę finansową. Czy doprawdy pragniecie rządu światowego? – Czy możemy chociaż sprawić, by głos chłopów pańszczyźnianych był słyszalny, czy też jesteśmy wyłącznie stadem?».

W audycji kanału telewizyjnego La7, Freccero stwierdził, że: «To nie pandemia wywołała kryzys gospodarczy, lecz raczej kryzys gospodarczy spowodował pandemię, a przynajmniej spotęgował ją w celu dokończenia “Wielkiego Resetu”».

Odnośnie «szczepionek anty-Covid19», Freccero powiedział: «12 sierpnia, we Florencji, rozmawiałem z Lucem Montagnier’em (laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny), który powiedział mi: “Radzę ci tego nie robić”, więc po prostu nie zrobiłem tego».

Komentując wczorajsze, masowe protesty Włochów, dodał: «Zastępca kwestora Policji Państwowej w Rzymie, Nunzia Alessandra Schilirò, powiedziała na podium: “Nieposłuszeństwo obywatelskie jest świętym obowiązkiem, kiedy państwo staje się despotyczne”; to jest wiadomość wybuchowa, potężna, poruszająca. Cóż, oznacza to, że Włochy się zmieniają i jestem naprawdę szczęśliwy».

https://www.la7.it/in-onda/video/freccero-non-sono-vaccinato-ma-referendum-e-no-vax-sono-due-cose-diverse-25-09-2021-398947

https://www.ilsussidiario.net/news/carlo-freccero-green-pass-inizio-del-grande-reset-speranza-ministro-del-vaccino/2225759/

https://www.iltempo.it/attualita/2021/09/25/news/carlo-freccero-teoria-reset-mondo-fallito-covid-pandemia-crisi-vaccino-luca-montagnier-in-onda-28817624/