“Nie boję się tego powiedzieć, nie ma mowy o jakimkolwiek kompromisie. Zjednoczmy się i zostańmy w domu; jest nas 15 milionów (niezaszczepionych): jak ten kraj będzie mógł funkcjonować bez nas?”.

VIDEO (11 minut): PRZEMÓWIENIE ZASTĘPCY KOMISARZA POLICJI, KTÓRE PORUSZYŁO TŁUMY ZGROMADZONE NA PIAZZA SAN GIOVANNI W RZYMIE – pod linkiem:

https://www.byoblu.com/2021/09/26/il-discorso-del-vice-questore-a-roma-disobbedienza-civile-un-dovere/

Czekając na wynik postępowania dyscyplinarnego podjętego przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego przeciwko niej za wystąpienie z podium placu San Giovanni – podczas demonstracji przeciwko Green Pass – krytykujące tęże “zieloną przepustkę”, zastępca komendanta policji kryminalnej Nunzia Alessandra Schilirò postanowiła póki co opisać na Facebooku to, co wydarzyło się w sobotnie popołudnie.

“Wybrałam ten zawód, ponieważ wierzyłam, że nie ma nic bardziej szlachetnego niż zapewnienie bezpieczeństwa każdemu obywatelowi, tak aby każdy mógł swobodnie wyrażać swoje prawdziwe ja. Jeśli mi się tego odmawia, moja praca przestaje mieć sens. Z miłości do mojego kraju zawsze będę kontynuowała moją działalność – w mundurze lub bez niego”.

Schilirò dodała jeszcze:

“Fajnie jest dowiedzieć się z gazet, a nie od własnej dyrekcji, że jest się już w trakcie postępowania dyscyplinarnego. Jestem spokojna. Wczoraj miałam możliwość skorzystania z praw przysługujących mi na mocy Konstytucji i zrobiłam to. Moja praca jest publiczna. Otrzymałem cztery nagrody od społeczeństwa obywatelskiego za moje osiągnięcia zawodowe. Wystąpiłam w wielu programach telewizyjnych reprezentując mój resort. Wczoraj byłam po prostu wolnym obywatelem korzystającym ze swoich praw. Jeśli władzom nie podoba się moja lojalność wobec Konstytucji i narodu włoskiego, to przykro mi, i tak będę to robiła”.

Tymczasem rzecznik Krajowego Stowarzyszenia Oficerów Policji, Girolamo Lacquaniti, stwierdził, że Schilirò “zgodnie ze swymi przekonaniami powinna przestać służyć w mundurze państwu, w które zdaje się nie wierzyć, i zacząć podążać ścieżkami, które uważa za bardziej dogodne dla siebie i dla innych – w celu realizacji swoich osobistych opinii”. (…)

https://roma.corriere.it/notizie/cronaca/21_settembre_26/nunzia-alessandra-schiliro-vado-avanti-o-senza-divisa-amore-mio-paese-fa1eb240-1ed3-11ec-a3d9-1b0f9767a5ab.shtml

Pubblicità