Dlaczego Moskwa wprowadza nagle “dni bez pracy” (nowy termin na lockdown)? https://tass.com/world/1351989

Dlaczego obecnie, w Rosji, “muzyka” zmienia się? – Czy rzekomy nagły wzrost zachorowań i zgonów, o którym w ostatnich dniach mass media donoszą z wielkim naciskiem, to faktycznie wina wielu obywateli nieszczepionych?

Oto odpowiedź: Rosja dołącza do sieci Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej i będzie w kształtowaniu owej rewolucji odgrywać wiodącą rolę.

Całą sprawę wyjaśnia szczegółowo strona internetowa Światowego Forum Ekonomicznego.

1. Federacja Rosyjska i Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiły powstanie Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej «Rosja»

2. Centrum jest autonomiczną organizacją non-for-profit, której gospodarzem jest ANO Digital Economy i będzie platformą współpracy publiczno-prywatnej

3. Sztuczna inteligencja oraz IoT to kluczowe obszary zainteresowania nowego Centrum

4. Polityki i ramy będą udostępniane i skalowane za pośrednictwem globalnej sieci Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej.

Moskwa, Rosja, 13 października 2021: Rosja będzie odgrywać wiodącą rolę w kształtowaniu trajektorii Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Przywódcy Federacji Rosyjskiej i Światowego Forum Ekonomicznego ogłosili dziś powstanie Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej w Rosji.

Nowe Centrum, będące częścią globalnej sieci Forum, zgromadzi czołowych przedsiębiorców, decydentów i członków społeczeństwa obywatelskiego w celu współprojektowania i pilotowania innowacyjnych podejść do zarządzania technologią.

W ciągu ostatnich pięciu lat sieć Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej Światowego Forum Ekonomicznego rozszerzyła się na 15 krajów. Zespoły projektowe pracowały w sektorach publicznym i prywatnym nad stworzeniem nowych polityk dotyczących lotów dronów i samolotów komercyjnych w tej samej przestrzeni powietrznej, zamówień rządowych na sztuczną inteligencję i przyspieszonego odpowiedzialnego wdrażania blockchain w globalnym łańcuchu dostaw.

Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej Rosja będzie prowadzone przez ANO Digital Economy w Moskwie. Będzie działać w ramach globalnej sieci, aby zmaksymalizować korzyści płynące z technologii takich jak sztuczna inteligencja i Internet rzeczy, jednocześnie minimalizując zagrożenia z nimi związane. https://web.archive.org/web/20211013125457/https://data-economy.ru/

Przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego, Børge Brende i wicepremier Rosji, Dmitrij Czernyszenko, w imieniu rządu rosyjskiego podpisali dziś w Moskwie porozumienie.

“Szybkie odkrycia technologiczne dezorganizują nasze systemy gospodarcze i społeczne. Do zarządzania owymi zmianami potrzebne są działania skoordynowane, zorientowane na ich skutki” – mówi Børge Brende, przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego. “Nowe Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej w Moskwie będzie ważną częścią globalnej sieci Forum. Ważne jest, abyśmy pracowali transgranicznie, aby kształtować przyszłość, która nie będzie nikogo pozostawiać w tyle.”

“Dziś Rosja aktywnie buduje gospodarkę cyfrową w sferze przemysłowej, społecznej, a także w administracji publicznej” – powiedział Dmitrij Czernyszenko, wicepremier Federacji Rosyjskiej. “Obecnie jesteśmy świadkami rozwoju, który ma bezprecedensowy i przełomowy charakter. Głównym celem Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej w Moskwie jest wzrost świadomości roli Rosji jako części globalnej społeczności eksperckiej. Jest to okazja do dzielenia się doświadczeniem i wiedzą pozyskaną przez Światowe Forum Ekonomiczne i jego partnerów na całym świecie.”

Chernyshenko kontynuował: “Planowane jest uruchomienie projektów pilotażowych dotyczących protokołów prawnych, AI i IoT wspólnie z Forum w Centrum. Pierwsze projekty zostaną uruchomione przed końcem tego roku i będą obejmować samochody samojezdne, drony, medycynę i przetwarzanie danych. Rosja aktywnie wdraża technologie AI w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie funkcjonuje ponad 800 takich rozwiązań, a niektóre z nich są już widoczne na rynkach międzynarodowych. Ogólnie rzecz biorąc, współpraca z Forum będzie prowadzona w różnych obszarach, takich jak polityka danych, inteligentne miasta, wsparcie eksportu i promocja rosyjskich technologii IT na rynkach zagranicznych.”

“Cieszymy się, że dołączyliśmy do globalnej sieci Centrów Czwartej Rewolucji Przemysłowej” – powiedział dyrektor generalny ANO “Digital Economy” – Evgeny Kovnir. “Nasza organizacja zrzesza wiodące rosyjskie firmy technologiczne. Będziemy współpracować z liderami z tych firm i w ramach całej sieci, aby zbadać i wdrożyć najlepsze międzynarodowe rozwiązania w zakresie AI, IoT oraz polityki danych. Wprowadzimy rosyjskie osiągnięcia w tych dziedzinach do sieci globalnej i przyczynimy się do kształtowania globalnego postępu w kontekście realizacji czwartej rewolucji przemysłowej.”

Dmitry Chernyshenko and Borge Brende sign memorandum to set up Centre for Fourth Industrial Revolution in Russia: http://government.ru/en/news/43532/

Russia Joins Centre for the Fourth Industrial Revolution Network: https://web.archive.org/web/20211013123941/https://www.weforum.org/press/2021/10/russia-joins-centre-for-the-fourth-industrial-revolution-network/

Zmiany następują również w Bułgarii, gdzie nagle pojawia się tzw. Green Pass: Bulgaria makes COVID ‘health pass’ obligatory for leisure activities: https://www.reuters.com/world/europe/bulgaria-makes-covid-health-pass-obligatory-leisure-activities-2021-10-19/

Za: https://www.nogeoingegneria.com/effetti/politicaeconomia/la-federazione-russa-e-il-world-economic-forum-hanno-annunciato-il-centro-per-la-quarta-rivoluzione-industriale-russia/