Włoski Departament Administracji Więziennej wszczął dochodzenie wewnętrzne. Ministerstwo Sprawiedliwości chce dotrzeć do prawdy na temat Amerykanów, którzy dziesięć miesięcy temu weszli bez zezwolenia do więzienia w Salerno, aby “porozmawiać” z Arturem D’Elia – 39-letnim, tajemniczym włoskim hakerem.

Dzień po rekonstrukcji zajścia dokonanej przez dziennik “La Repubblica”, szef departamentu, Dino Petralia, podjął działania. “Prosi o szczegóły” kierownictwo zakładu karnego, kierowanego przez Ritę Romano, dotyczące wizyty odbytej 19 stycznia 2021 roku.

Okoliczności owego wydarzenia potwierdził Nicola Naponiello, tj adwokat Artura D’Elia:“Dwaj rozmówcy weszli do celi wraz z posłanką Sarą Cunial (która umotywowała wizytę chęcią «chęcią weryfikacji warunków życia więźniów”); próbowali zadawać pytania na temat wyborów w USA. Mój klient przestraszył się (wezwał natychmiast strażników, po czym zawiadomił mnie), więc ja, wszystko to zgłosiłem do prokuratury”.

Informację potwierdza także sam haker, który został skazany w Neapolu za spenetrowanie komputerowych systemów bezpieczeństwa firmy Leonardo Spa – filaru włoskiego sektora obronnego (jej głównym udziałowcem jest Ministerstwo Gospodarki i Finansów). Arturo D’Elia, pochodzący z Eboli, pracował w Leonardo SpA jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym. Został aresztowany w grudniu 2020 roku pod zarzutem stworzenia złośliwego oprogramowania, które “przebiło” systemy bezpieczeństwa giganta należącego do włoskiego Ministerstwa Obrony oraz szpiegowania jego działów Inżynierii Lotniczej i Samolotów i skopiowania aż 10 gigabajtów danych, tj. około 100 000 plików – przy użyciu wirusa typu trojan. Super pirat został później skazany za owe przestępstwa na 3 lata i 4 miesiące, przyznając się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Dziesięć miesięcy później, podczas gdy prokuratura neapolitańska wysyła dokumenty – z tym i innymi domniemanymi naruszeniami – do Rzymu, wychodzi na jaw, że owego dnia, więzienie zarejestrowało jako odwiedzającego wyłącznie posłankę Sarę Cunial, należącą obecnie do mieszanej grupy parlamentarnej (wydaloną z “Ruchu 5 Gwiazd”, znaną z radykalnych poglądów antyszczepionkowych).“Wejście do więzienia: godz.11 rano, wyjście: godz.13 po południu”: po trzech pozostałych osobach nie ma śladu. Wśród nich miał być obecny także prawnik, przedstawiający się jako osoba bliska amerykańskiemu kierownictwu resortu obrony.

Dodajmy jeszcze, iż tydzień później, pojawiły się informacje pochodzące od sycylijskiego prawnika, Alfio D’Urso, który twierdzi, że otrzymał od D’Elia pełne przyznanie się do winy – “zeznanie pod przysięgą”, czyli długi list wyjaśniający jego rolę (w sfałszowaniu wyborów w USA). “Wszystko nieprawda” – odpowiada jednakże super-haker.

https://www.repubblica.it/politica/2021/11/17/news/italygate_carcere_salerno_americani_inchiesta_ministero_giustizia_dap-326637480/

https://www.salernotoday.it/cronaca/salerno-arturo-d-elia-hacker-trump-americani-carcere-visita-indagine-17-novembre-2021.html

O tym jak Arturo D’Elia mógł sfałszować wybory amerykańskie, pod linkiem: