W przedstawionym poniżej włoskim filmie – o charakterze satyry science-fiction – z roku 1963, przybysz z kosmosu wchodzi w swojego ludzkiego nosiciela, po to, by przejąć jego ciało, poznać ludzi i zdobyć władzę nad Ziemią. W tych dniach, wiele osób zainteresowanych jest tymże filmem – tak ze względu na jego tytuł, jak  i tematykę w nim zawartą.

«OMICRON»: Od WARIANTU po FILM – Nasz świat w 5 minut»: Wyreżyserowany przez Ugo Gregoretti’ego, z Renato Salvatori’m w roli głównej, «Omicron» to inspirujący i zabawny film science fiction. Jest to jednakże przede wszystkim krytyka systemu kapitalistycznego. Poniżej, krótki fragment filmu, w którym kosmita Omicron, który wziął w posiadanie ciało robotnika Trabucco, opowiada swoim przełożonym – zamierzającym zaatakować Ziemię – wyniki swoich dociekań. W rezultacie otrzymujemy bezlitosną fotografię naszego społeczeństwa, która zasługuje na to, by ją rozpowszechnić.

«OMICRON» – Fabuła filmu:

Podczas spaceru, dwójka dzieci i ich opiekunka znajdują ciało robotnika o nazwisku Trabucco wciśnięte w betonową rurę. Wszyscy są przekonani, że robotnik nie żyje. W rzeczywistości, jest on jednakże opętany przez Omicrona – eterycznego mieszkańca planety «Ultra», którego mieszkańcy chcą przejąć Ziemię.

Zanim zostanie poddany autopsji, Trabucco-Omicronowi udaje się sprawić, by zawierające go ciało zaczęło funkcjonować. Nie jest on jednak w stanie rozszyfrować ludzkiego języka, ponieważ nie udało mu się jeszcze dostać do ludzkiej świadomości.

W międzyczasie, dzięki nowym, niezwykłym zdolnościom mechanicznym swojego ciała, Trabucco-Omicron zostaje ponownie zatrudniony w fabryce, w której wcześniej pracował jako Trabucco. Wdaje się w różnego rodzaju awantury i próbuje użyć przemocy wobec Łucji, pracownicy stołówki zakładowej. Odkrywa także miejsce, w którym spotykają się wywrotowcy i niechcący ich denuncjuje.

Kiedy uświadamia sobie, że kocha Łucję i zaczyna odzyskiwać sumienie, Omicron chce wrócić na swoją planetę, ale nie może tego zrobić, dopóki Trabucco nie zostanie zabity podczas podżegania pracowników fabryki do strajku. W owym momencie rozpoczyna się inwazja kosmitów na świat. https://it.wikipedia.org/wiki/Omicron_(film)

FILM «OMICRON» (w całości – 82 minuty) pod linkiem: https://www.raiplay.it/video/2021/11/Omicron-c791f6ce-6dbc-4bd2-baaf-861715d3531b.html