«A my, jak te gówna, staliśmy z boku i patrzyliśmy» («E noi come stronzi rimanemmo a guardare») to włoska futurystyczna komedia z roku 2021, którą wyreżyserował Pierfrancesco Diliberto.

Arturo, manager biznesowy, projektuje algorytm, którego zadaniem jest określenie realnej przydatności pracowników firmy, w której pracuje. Ku jego zdumieniu, jako osoba zbędna, zostaje zwolniony z pracy, a w wieku prawie pięćdziesięciu lat nie jest w stanie znaleźć innej możliwości zatrudnienia. Porzucony przez swoją partnerkę Lisę –  z powodu negatywnego wyniku testu na podobieństwa charakterologiczne, wynajmuje część swojego mieszkania Raffaellowi, profesorowi uniwersyteckiemu, który aby dorobić do pensji, pisze artykuły “hejterskie”.

Zatrudniony jako tzw. rider przez międzynarodową firmę Fuuber, Arturo zmuszony jest dostosować się do codziennej rutyny pracy, w której jest wyzyskiwany i źle opłacany. Pogrążony w samotności zgadza się przystąpić do programu stworzonego przez firmę Fuuber, który za pomocą aplikacji ma za zadanie kojarzyć pracowników z wirtualnymi postaciami, funkcjonującymi jako hologramy. W ten sposób Arturo poznaje Stellę, w której się zakochuje, a która, jak się później okazuje, jest osobą realną, jedną z niezliczonych osób zatrudnionych przez firmę do świadczenia tego typu usług. W końcu, Arturo i Stella spotykają się w siedzibie Fuubera, w wysokim wieżowcu w Bombaju, i razem postanawiają uciec jak najdalej od kontroli firmy. Film kończy się gorzką refleksją Johna Fuubera, prezesa i założyciela spółki, na temat braku wolności i kontroli nad danymi wrażliwymi w dzisiejszym świecie.

Komedia, będąca produkcją Sky Italia, została zaprezentowana na Festiwalu Filmowym w Rzymie w roku 2021 i od 29 listopada 2021 rozpowszechniana jest na kanałach Sky Cinema.

Cały FILM można oglądnąć pod linkiem: https://streamingcommunity.fun/titles/4329-e-noi-come-stronzi-rimanemmo-a-guardare https://streamingcommunity.fun/watch/4329

https://it.wikipedia.org/wiki/E_noi_come_stronzi_rimanemmo_a_guardare https://it.wikipedia.org/wiki/Pif_(conduttore_televisivo)