Wszyscy we Włoszech znają dziś nazwisko Zelenski, ale ukraiński prezydent nie jest w naszym kraju nowy – pisze dziennikarz pracujący dla włoskiego dziennika Libero Quotidiano. Nie tyle ze względów politycznych, co ze względu na luksusową posiadłość w Toskanii, a dokładnie w Forte dei Marmi.

Dzwonię do firmy Mansi&Associati, która potwierdza, że od roku 2015 doradza San Tommaso Srl, tj. spółce zajmującej się nieruchomościami – należącej do prezydenta Zelensky’ego.

Partner-założyciel firmy doradczej, Ottavio Francesco Mansi mówi: “Nigdy nie miałem przyjemności go poznać, ale spotkałem osoby z jego ekipy, które śledzą interesy firmy nieruchomościowej we Włoszech. Ivan Bakanov, poprzedni dyrektor San Tommaso srl, jest obecnie jednym z głównych doradców prezydenta i odpowiada za bezpieczeństwo. Nie jest to dom używany przez prezydenta i jego rodzinę, lecz przeznaczony na wynajem. Firma St Thomas Ltd posiada tylko tę nieruchomość i dopełniła wszystkich formalności wymaganych przez obowiązujące przepisy.”  W roku 2015, luksusowa rezydencja, składająca się z kilkunastu pokoi, została kupiona za 3,8 mln euro przez włoską firmę należącą do Zelensky’ego, a mianowicie przez San Tommaso srl.

W roku 2019 portal Slidstvo.Info podał, że gwiazda małego ekranu, obecnie prezydent, miał nie zadeklarować owej nieruchomości, podczas gdy z innych źródeł podanych przez portal primal information wynika, że państwo Zelensky są właścicielami Kvartal95 Studio, Zelari fish, Aldorante Limited na Cyprze, Film Heritage Inc w Belize oraz San Tommaso srl we Włoszech. https://www.liberoquotidiano.it/news/personaggi/30672468/volodymyr-zelensky-villa-forte-dei-marmi-intreccio-presidente-affaristi-russi.html

W roku 2021, Zelensky miał wystawił willę na sprzedaż, szacując jej wartość na 4.5 mln euro, o czym pod linkiem poniżej.

Pubblicità