6 październik 2021

Nathaniel Rothschild ogłosił swoją gotowość do zainwestowania w projekt Ecopolis HTZ – park biznesowy zaawansowanych technologii w Charkowie, realizowany przez prezesa DCH Group Oleksandra Yaroslavsky’ego. https://en.wikipedia.org/wiki/Oleksandr_Yaroslavskyi

Przemawiając na forum biznesowym “Charków: Rozwój i Inwestycje”, które odbyło się w drugim co do wielkości mieście Ukrainy na początku października, Rothschild wyraził swoje zainteresowanie projektem Ecopolis HTZ, który jest obecnie jednym z kluczowych priorytetów strategii rozwoju Charkowa i ma pełnić rolę “ukraińskiej Doliny Krzemowej”.

Podczas swojego przemówienia do uczestników forum w Charkowie, Rothschild podkreślił rolę osobistych relacji w rozwoju udanego partnerstwa inwestycyjnego i zaznaczył swoją wieloletnią współpracę z Yaroslavskim.

“Wszystko zależy od partnerów, ludzi, z którymi prowadzi się interesy” – powiedział Rothschild. “Od piętnastu lat prowadzimy interesy z DCH i mamy idealne relacje biznesowe [z Yaroslavskym]. Jest on niezwykle uczciwy i jest nieskazitelnym reprezentantem Ukrainy. Dzięki niemu jestem tutaj, aby spojrzeć na Charków jako miejsce potencjalnych inwestycji.”

Yaroslavsky podziękował swojemu gościowi za wizytę w Charkowie i z zadowoleniem przyjął zainteresowanie Rothschilda możliwościami inwestycyjnymi, jakie stwarza inicjatywa Ecopolis HTZ. “Przez połowę nocy rozmawialiśmy o tym projekcie [Ecopolis HTZ], a on wyraził chęć nie tylko konsultacji, ale także zaoferowania swojej wiedzy i powiązań” – skomentował Yaroslavsky. “To zaangażowanie będzie solidną siłą napędową projektu”.

Oprócz projektu Ecopolis HTZ, Yaroslavsky powiedział dziennikarzom, że obaj omówili również inne możliwości przyszłej współpracy inwestycyjnej w Charkowie. Potencjalne projekty obejmują budowę nowego centrum handlowego w pobliżu stadionu Metalist.

“Charków ma szczęście, że Nathaniel Rothschild przyjechał tutaj, aby zobaczyć wszystko na własne oczy” – powiedział Yaroslavsky. “Nie jest to jego pierwsza wizyta w mieście, ale ostatnia miała miejsce ponad dziesięć lat temu. Jestem mu osobiście wdzięczny i jestem pewien, że razem możemy zrealizować poważne projekty uczciwie i z korzyścią dla miasta i jego mieszkańców.”

Ecopolis HTZ Business Park będzie zlokalizowany na wolnych terenach produkcyjnych słynnej Charkowskiej Fabryki Traktorów. Istniejący kompleks produkcyjny zakładu będzie pełnił rolę kotwicy dla planowanego parku o powierzchni około 150 hektarów, w którym znajdzie się 500 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, magazynów, obiektów przemysłowych, edukacyjnych i badawczych.

Projekt przewiduje inwestycje o wartości około 1 mld USD do 2033 roku oraz utworzenie około 10 000 nowych miejsc pracy. Po rozpoczęciu działalności Ecopolis HTZ będzie obejmować park przemysłowy, park technologiczny (z klastrami IT i R&D), kompleks logistyczny z centrum dystrybucji e-commerce, klastry agro-techniczne i handlowe oraz centra medyczne i edukacyjne.

Projekt Ecopolis HTZ ma być najnowszą dużą inwestycją Oleksandra Yaroslavsky’ego w Charkowie. Sławę zyskał jako największy prywatny inwestor w przygotowaniach Ukrainy do organizacji Euro 2012, kiedy sfinansował kompleksową modernizację lotniska, stadionu i pozostałej kluczowej infrastruktury miasta. Uważa się, że w ciągu swojej kariery zainwestował ponad 1 mld USD w rozwój Charkowa i obwodu charkowskiego.

http://bunews.com.ua/economy/item/rothschild-ready-to-invest-in-oleksandr-yaroslavskys-ecopolis-htz-project?category_id=11 https://ukranews.com/en/news/805677-the-rothschild-family-is-willing-to-invest-in-ecopolis-htz-of-mr-oleksandr-yaroslavskyi https://www.nytimes.com/2007/03/09/business/09rothschild.html

$$$

«Ukraina powinna wykazać się ogromnym sukcesem w rozwoju swojej gospodarki, zarówno w wartościach bezwzględnych, jak i w stosunku do gospodarki rosyjskiej, do tego stopnia, aby mieszkańcy owych “samozwańczych republik” uznali, że ich poziom życia byłby lepszy, gdyby były one częścią Ukrainy.»

«Zelensky posiada 1,2 miliarda dolarów zgromadzonych w Dresdner Bank w Kostaryce a willę w Miami kupił za 34 miliony dolarów. Korupcja opłaca się, prawda?»

Na podstawie: https://www.maurizioblondet.it/n-rothschild-ha-investito-1-miliardo-di-dollari-a-karkhiv-ora-occupata-dai-russi/

Pubblicità