W jaki sposób Wołodymyr Zelenski awansował z komika występującego w roli prezydenta w serialu telewizyjnym na prezydenta Ukrainy? – Kto stoi za jego awansem? – Są to pytania uzasadnione, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Zelensky stał się znany w USA ze względu na kluczową rolę, jaką odegrał w pierwszym impeachmencie prezydenta Trumpa, co było również związane z aferą Trump-Rosja oraz zdyskredytowanym Steele Dossier.

«Aristophanes Tragedy», samozwańczy były, ciężko uzbrojony pracownik parkingu, poszperał trochę w sprawie awansu Wołodymyra Żeleńskiego i opisał swoje spostrzeżenia w wątku na Twitterze.

«Zamierzam założyć wątek o czymś, o czym wielu amerykańskich czytelników może nie wiedzieć – o awansie Zieleńskiego na prezydenta Ukrainy. Zelensky rozpoczął swoją karierę jako komik, występując w serialu, w którym grał prezydenta Ukrainy. Przedstawienie to leciało przez 4 lata i podobno cieszyło się ogromną popularnością, ale niezależnie od jakości owego programu, odnoszę wyraźne wrażenie, że był to astroturfing  (budowanie konsensusu społecznego).»

Poniższy artykuł jest częściowo oparty na tym właśnie wątku. Aby zachować go na wypadek, gdyby został usunięty z Twittera, poniżej załączamy jego kopię.

Komik Zelensky

Zelensky zasłynął najpierw jako aktor i komik, a następnie stworzył firmę produkcyjną Kvartal 95, co stało się w roku 1997 i która wyprodukowała m.in. serial telewizyjny «Sługa ludu», w którym Zelensky wystąpił jako prezydent Ukrainy. https://en.wikipedia.org/wiki/Servant_of_the_People

Zainicjowany w październiku 2015 roku, program trwał 3,5 roku i najwyraźniej zdobył ogromną popularność, niezależnie od jego jakości.  “Mam wyraźne wrażenie, że to był astroturfing” – napisał Aristophanes na Twitterze. Astroturfing polega na tworzeniu wrażenia szerokiego poparcia oddolnego w sytuacji, gdy poparcie to jest (w rzeczywistości) niewielkie.

Film “Sługa ludu” został wyemitowany na kanale telewizyjnym 1+1, który ma drugi największy zasięg geograficzny wśród wszystkich kanałów ukraińskich i którego właścicielem w 70 procentach jest Ihor Kołomojskij, założyciel Privatbanku. https://moneyinc.com/20-richest-investment-bankers-world/

Kołomojski – Korupcjonista

Dwa lata temu, według rankingu Forbes, Ihor Kołomojski został sklasyfikowany jako 1941-szy najbogatszy człowiek na świecie. Był bliskim sprzymierzeńcem byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko oraz byłego prezydenta i bankiera centralnego Wiktora Juszczenki. Jednak według agencji RIA Novosti, relacje z Tymoszenko przybrały zły obrót, gdy Kołomojski odmówił finansowania jej kampanii wyborczej w roku 2010.

Kołomojskij ma też podobno pakiet kontrolny w Burismie, ukraińskiej spółce naftowo-gazowej, która w roku 2014 umieściła w swoim zarządzie syna Joe Bidena, Huntera. W roku 2016, w czasie, gdy prokurator Viktor Shokin prowadził śledztwo w sprawie notorycznie skorumpowanej Burisma Holdings, Joe Biden przyznał przed kamerą, że jako wiceprezydent, kierujący polityką administracji Obamy wobec Ukrainy, skutecznie naciskał na Ukrainę, by ta zwolniła Shokina.

VIDEO (napisy angielskie): https://www.foxnews.com/politics/hunter-bidens-controversies-explained

Ponieważ Aristophanes przedstawił dobre streszczenie historii Kołomojskiego, głównie na podstawie strony Kołomojskiego w Wikipedii, zamiast pisać je od nowa, po prostu skopiowaliśmy tekst z jego twitterowego wątku.

Kołomojski to ciekawa postać i jest tu wiele do wyjaśnienia. Został mianowany gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego – bardzo blisko Doniecka; po rozpoczęciu wojny z separatystami, pomógł sfinansować kilka batalionów ochotniczych, w tym neonazistowski Azov Bat – pomimo tego, że jest on ekstremalnym Żydem (posiada obywatelstwo ukraińskie i izraelskie, a także cypryjskie), który wykorzystał swoje pieniądze, aby siłą przejąć organizację społeczności żydowskiej na Ukrainie.

Nie był w stanie utrzymać poparcia społecznego po tym posunięciu, więc jak każdy porządny miliarder powiedział: “Pieprzyć to, zbuduję własną ogólnokrajową organizację żydowską i wypełnię ją ludźmi, którzy nie będą się sprzeciwiać”.

Pogadajmy o tym, jakim to absolutnym oszustem jest ów człowiek.

Kołomojski ukradł miliardy dolarów z ukraińskich banków i przetransferował je do USA pod pozorem finansowania firmy produkującej stal, po czym pieniądze zapadły się pod ziemię, a kolejny zakład produkcyjny z tzw. Rust Belt zamknął swoje podwoje. https://en.wikipedia.org/wiki/Rust_Belt

https://www.post-gazette.com/news/crime-courts/2022/02/20/Ihor-Kolomoisky-US-banks-warren-ohio-steel-plant-ukraine/stories/202202200063

W Izraelu toczy się przeciwko niemu śledztwo w sprawie zakupu węgla za 20 milionów dolarów, sprzedania go komuś innemu i zamknięcia swojej firmy, zanim czek od pierwotnego sprzedawcy węgla, którym był białoruski oligarcha, został zrealizowany.

https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/exclusive-oligarch-kolomoisky-allegedly-investigated-in-criminal-probe-in-israel.html

Tenże facet znalazł się na liście gnid Putina za wyłudzenie od rosyjskiego oligarchy kilku miliardów dolarów, a nawet na liście gnid Poroszenki (poprzednika Zelenskiego) za zastraszanie urzędników państwowych przy pomocy własnej milicji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ihor_Kolomoyskyi

Tenże człowiek to ewidentny kanciarz i mafioso, który okrada wschodnioeuropejskich oligarchów, wyłudzając kontrakty, i ukrywa się za zachodnią niechęcią do owych oligarchów, by nie dopuścić do ścigania go. Ale wspomnieliśmy, że był na liście najgorszych ludzi Poroszenki, prawda?

W roku 2014 został odwołany ze stanowiska gubernatora obwodu dniepropetrowskiego, a następnie niezwłocznie zawrócił i dopilnował, aby program “Sługa ludu”, w którym Zelenski występował w roli prezydenta, był emitowany w jego sieci 1+1 na Ukrainie, której jest właścicielem w 70 procentach.

Jeśli szukasz amerykańskiej analogii, to przypominałoby to sytuację, w której JB Pritzker, gubernator Illinois, zostaje odsunięty od władzy przez Joe Bidena, mimo że był jego sponsorem, i w ramach podstępnej, długiej rozgrywki finansuje reboot “Zachodnich skrzydeł”, a jakiś typ w rodzaju Colberta/Trudeau gra rolę prezydenta i później startuje w wyborach.

Oto siła, która kryje się za Zelenskim: oszust i gangster, który okradał białoruskich i rosyjskich oligarchów na miliardy, i zobacz, co się dzieje z jego marionetką…

Pandora Papers

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zieleński doszedł do władzy, obiecując oczyszczenie wschodnioeuropejskiego kraju, ale dokumenty Pandora Papers ujawniają, że on i jego bliskie otoczenie byli beneficjentami sieci spółek offshore, w tym niektórych, które posiadały drogie nieruchomości w Londynie, stwierdza strona The Pandora Papers.

“W gorącym okresie kampanii wyborczej, polityczny sojusznik prezydenta Poroszenki opublikował wykres, według którego Zelensky i jego kooperanci w produkcji telewizyjnej byli beneficjentami sieci firm offshore, które miały otrzymać 41 milionów dolarów z Privatbanku Kołomojskiego”.

“Zelensky wielokrotnie zobowiązywał się do ukrócenia działalności oligarchów. Dzień po ataku na Shefir, parlament uchwalił ustawę zakładającą stworzenie rejestru oligarchów i zakazującą im finansowania partii politycznych lub udziału w prywatyzacji.”

Dlaczego mieliby zakładać zagraniczne konta bankowe w tym samym czasie, kiedy Kołomojski po prostu załatwiał rzekomo korzystną umowę z Kvartalem na produkcję telewizyjną? Chyba że od samego początku, celem owego programu było wylansowanie Zelenskiego na *rzeczywistego* prezydenta…?

https://www.occrp.org/en/the-pandora-papers/pandora-papers-reveal-offshore-holdings-of-ukrainian-president-and-his-inner-circle

Jest całkiem oczywiste, że Zelensky jest marionetką Kołomojskiego, a co gorsza, jego “rola” w Słudze ludu” od samego początku miała być tzw. “life imitating art” w stylu “wagging the dog”.

https://www.occrp.org/en/the-pandora-papers/pandora-papers-reveal-offshore-holdings-of-ukrainian-president-and-his-inner-circle

Drogie nieruchomości należące do Zelensky’ego i jego partnerów nie ograniczają się do Londynu. George Webb, dziennikarz śledczy, zamieścił na Twitterze reportaż wideo z opisem: “Breaking down Ukraine – let’s start with Zelensky’s $35M mansion in Sunny Isles, FL built by Kolomoisky and Pinchuk. $1.3B w banku!!!”

Światowe Forum Ekonomiczne

O ile nie ma ewidentnych powiązań między Kołomojskim a Światowym Forum Ekonomicznym (“WEF”), o tyle istnieją jego oczywiste powiązania z Zelenskym. Po pierwsze, ma on swój profil na stronie internetowej WEF. https://www.weforum.org/people/volodymyr-zelenskyy

Nie jest więc zaskoczeniem, że Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) poparło Ukrainę, obiecując zrobić “wszystko, co możliwe, aby pomóc” temu krajowi. Jak donosi RT: w niedzielę Schwab oraz przewodniczący WEF Borge Brende powiedzieli, że “głęboko potępiają agresję Rosji przeciwko Ukrainie” oraz “ataki i okrucieństwa”. https://www.weforum.org/agenda/2022/02/ukraine-our-full-solidarity/

Czy interwencja WEF może być czymś więcej niż tylko powiązaniem z jednym z jej członków? Czy ich stanowisko wobec Ukrainy może wynikać z tego, że WEF, a raczej wybrane instytucje finansowe, korporacje i osoby prywatne, które reprezentuje, mają swoje interesy na Ukrainie?

Podczas wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w lutym 2020 roku, które miało miejsce zaledwie kilka miesięcy przed kontrowersyjnym spotkaniem WEF dotyczącym “Wielkiego Resetu”, nowo “wybrany” prezydent Ukrainy Zelenski powiedział:

“Chciałbym zwrócić uwagę na projekty Forum dla Ukrainy, a mianowicie: Scenariusze przyszłości dla Ukrainy; Inicjatywę Genewska dla Ukrainy; Nową wizję gospodarczą dla Ukrainy. Dziękuję za to, co już zostało zrobione i liczę na dalszą owocną współpracę”.

Obserwując projekty, za które Zelensky podziękował WEF, można się zastanawiać, kto tak naprawdę kieruje Ukrainą i kto ponosi winę za to, że naród ukraiński znalazł się w centrum wydarzeń, które Boris Johnson nazywa “największą wojną w Europie od 1945 roku”.

“Scenariusze dla Ukrainy” to raport, w którym 300 decydentów, liderów rządów, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, a także czołowych ekspertów nakreśliło różne ścieżki przyszłego rozwoju gospodarczego Ukrainy. Owi “decydenci” WEF opublikowali swój raport 11 kwietnia 2014 roku. https://www.weforum.org/reports/scenarios-ukraine-reforming-institutions-strengthening-economy-after-crisis

“Genewska Inicjatywa dla Ukrainy” to spotkanie liderów biznesu z Ukrainy, Federacji Rosyjskiej, Europy i Stanów Zjednoczonych, które odbyło się w Genewie 14 września 2014 roku. Uczestnicy spotkania wypracowali 10 propozycji, które mają pomóc w rozwiązaniu konfliktu. “Grupa [liderów biznesu] wzywa do jak najszybszego zorganizowania szczytu czołowych liderów politycznych” – ogłosiło WEF. https://www.weforum.org/press/2014/09/geneva-ukraine-initiative-business-leaders-from-ukraine-the-russian-federation-europe-and-the-united-states-work-out-common-ground-principles/

Zelensky mówił dalej w Davos w roku 2020:

“Tematy, które są omawiane w Davos, zawsze koncentrują się na stanie współczesnego świata i wyjaśniają wyzwania, przed którymi stoi ludzkość. W tym roku przywódcy zjednoczyli się, aby omówić niezwykle ważny temat, jakim jest spójny i zrównoważony świat.”

Zelensky stwierdził w Davos, że największym zagrożeniem dla spójnego i zrównoważonego świata jest kwestia bezpieczeństwa.  Wezwał również “zachodnich inwestorów”, aby stali się “udziałowcami, akcjonariuszami sukcesu nowej Ukrainy” i powiedział, że Ukraina jest “miejscem, gdzie cuda stają się rzeczywistością”.

Wydaje się, że istnieje oczywisty punkt wyjściowy dla pokoju na świecie: nie pozwolić, aby WEF lub ci, których reprezentuje, ingerowali w sprawy jakiegokolwiek kraju lub podejmowali za niego decyzje.  Ponieważ, jak to wyraźnie widać na Ukrainie, podobnie jak w przypadku ogólnoświatowej afery covidowej, przyczyną konfliktów są samozwańczy “biznesmeni” i ich interesy.

&&&

VIDEO: Wyglądający na silnie naćpanego, Zelensky: https://vk.com/video-66956909_456243350

Pubblicità