Haaretz: Tuż przed przyjazdem prezydenta Izraela Herzoga z wizytą w Turcji, doradca Erdogana pisze w antysemickim tweecie, że Ukraina i jej mieszkańcy “są wykorzystywani i wyrzucani na śmietnik”.

Starszy doradca prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana oskarżył ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zelenskiego o prowadzenie własnego narodu na śmierć w walce z inwazją rosyjską i powiedział, że ukraiński prezydent, który jest Żydem, jest wspierany przez Izrael i finansistę-miliardera George’a Sorosa.

W niedzielnym tweecie, który ukazał się na kilka dni przed wizytą prezydenta Isaaca Herzoga w Turcji, będącą częścią starań o odbudowę zerwanych od dawna stosunków między obydwoma krajami, Yigit Bulut stwierdził, że Ukraina “i jej mieszkańcy są wykorzystywani i wyrzucani na śmietnik”.

Bulut jest byłym dziennikarzem, który od prawie dekady służy jako starszy doradca Erdogana. Przedstawiając to, co – jak twierdził – jest po prostu “prawdą”, zatweetował:“Porozmawiajmy o tym, że wspierany przez Sorosa Zelensky, popychany przez Izrael, prowadzi naród ukraiński na śmierć”. (…)

https://en.wikipedia.org/wiki/Yi%C4%9Fit_Bulut

https://www.haaretz.com/israel-news/erdogan-aide-says-zelenskyy-israel-and-soros-leading-ukrainians-to-death-1.10660527

Pubblicità