Oświadczenie Assalzoo (Krajowego Stowarzyszenia Producentów Pasz dla Zwierząt Gospodarskich) na temat zapasów pasz: włoski sektor rolno-spożywczy przeżywa poważny kryzys z powodu braku zbóż: “Zmuszeni do uboju zwierząt”.

Kryzys spowodowany brakiem dostaw zbóż we włoskim sektorze rolno-spożywczym jest bardzo poważny – podkreśla gazeta “La Verità” w swoim wydaniu, które trafiło do kiosków w piątek 11 marca 2022. Szczególnie niepokojący jest brak paszy, a według Assalzoo – Stowarzyszenia Producentów Paszy dla Zwierzątzapasy wystarczą tylko na 20 dni, po czym konieczny będzie “ubój zwierząt, by nie padły z głodu”.

Coldiretti ( Konfederacja Krajowa Rolników Indywidualnych) ogłosiła, że w gospodarstwach rolnych rozpoczęto już racjonowanie paszy, ale rezerwy wystarczą tylko na 20 dni, po czym może dojść do zdecydowanie drastycznych rozwiązań. Kryzys w sektorze jest pośrednio związany z wojną na Ukrainie i sankcjami nałożonymi na Rosję, a także wstrzymaniem importu z Moskwy, ale także z Kijowa i Węgier, które sprzedają Włochom około 30 procent potrzebnej im kukurydzy. “Francja i Niemcy – dodaje La Verità – nie chcą nam dać ich pszenicy miękkiej, ponieważ to, co kupujemy za granicą (ponad 60%), jest zablokowane w portach Odessy. Brakuje nam pożywienia dla krów, będzie nam brakowało chleba”. https://www.ilsussidiario.net/news/crisi-grano-costretti-ad-abbattere-gli-animali-in-italia-scorte-solo-per-20-giorni/2306140/

Krótką mówiąc, SANKCJE PRZECIWKO ROSJI, wykończą ZACHÓD w BARDZO KRÓTKIM CZASIE!

Pubblicità