Masakra w Doniecku: ohyda zostaje wyemitowana przez dziennik telewizyjny RAI3! – Nie wspominają jednakże o rakiecie, za to używają zdjęć rosyjskich cywilów, twierdząc, że są ofiarami bombardowania Kijowa!

Giorgio Bianchì (niezależny dziennikarz przebywający obecnie w Donbasie) – 14 marzec 2022 

Reżimowi dziennikarze za pomocą manipulacji, kłamstw i propagandy wojennej wciągają nas w spiralę recesji i w zbrojną konfrontację z Rosją. Za tę masakrę prawdy będą musieli odpowiedzieć w pierwszej kolejności oni, potem rządzący – będący pachołkami NATO, a następnie masy bydlęce (czyli niczego nie pojmujący naród).

Zmuszajmy ich do sprostowania fałszerstw, wysyłając do nich e-maile i dzwoniąc do redakcji. Są obrzydliwi; czas, by wszyscy się o tym dowiedzieli.

14 marca 2022, Ukraińcy wystrzeliwują rakietę na centrum Doniecka, a serwis informacyjny RAI milczy, wstawiając kilka kadrów z ofiarami ukraińskich bombardowań do materiału, który mówi o rosyjskich bombach spadających na Kijów.

Oto jak odbywa się oszustwo, oto jak naród włoski staje się współwinny wojny, która zrodziła się wskutek ściśle definiowalnej odpowiedzialności NATO.

Video nr 1: Dziennik telewizyjny RAI pokazuje staruszka z Doniecka, przedstawiając go jako Ukraińca (w bombardowanym Kijowie):

Staruszek rozpoznawalny jest na nagraniu nr 2, które pokazuje kadry z Doniecka, na który co tylko spadły bomby kasetowe, zrzucone w celu zabicia cywilów znajdujących się z dala od jakichkolwiek celów wojskowych.