Wywiad z Ołeksijem Arestowyczem, doradcą Zelenskiego, przeprowadzony w roku 2019: “Naszą ceną za członkostwo w NATO jest wielka wojna z Rosją. Za kilka lat rozpocznie się pełnoskalowa wojna z Rosją...” (napisy angielskie) https://en.wikipedia.org/wiki/Oleksiy_Arestovych

Pytanie: Jeśli więc Ukraina wstąpi do NATO, to czy w takim przypadku… możemy mówić o dacie zakończenia wojny na Wschodzie?

Arestowycz: nie, nie mówimy o dacie zakończenia wojny, wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej popchnie to Rosję do rozpoczęcia zakrojonej na szeroką skalę operacji wojskowej przeciwko Ukrainie, ponieważ będzie musiała zdegradować nas pod względem infrastruktury i zdewastować całe terytorium, tak aby NATO niechętnie nas przyjęło …

Pytanie: Czy chce Pan powiedzieć, że Rosja odważy się na bezpośrednią konfrontację z NATO?

Arestowycz: Oczywiście, że Rosja – nie, nie NATO. Muszą to zrobić przed wstąpieniem do NATO, aby uczynić nas nieinteresującymi dla NATO. Tak, że stajemy się nieciekawi, zdewastowawszy nasze terytorium. Naszą ceną za przystąpienie do NATO jest wielka wojna z Rosją, której prawdopodobieństwo wybuchu wynosi 99,9%. A jeśli nie wstąpimy do NATO, to w ciągu 10-12 lat zostaniemy wchłonięci przez Rosję. To jest przedział, przed którym teraz stoimy, i musimy dokonać wyboru….

Pytanie: Ale… zaraz… jeśli przyłożymy to wagę, to co będzie lepsze?

Arestowycz: Oczywiście wojna z Rosją na pełną skalę i przystąpienie do NATO w wyniku porażki Rosji. To jest najlepsza opcja.

Pytanie: A jak wyobraża sobie Pan rozwój “wojny na pełną skalę z Rosją”?

Arestowycz: No cóż… ofensywa powietrzna, inwazja czterech rosyjskich armii stacjonujących na naszych granicach, oblężenie Kijowa, próba okrążenia wojsk rozmieszczonych w strefie ATO, czyli w strefie, w której prowadzona jest operacja antyterrorystyczna w Donbasie, przełamanie przesmyku Perekop na Krymie, ruszenie w kierunku zbiornika Kachowka, by zaopatrzyć Krym w wodę. Następnie ofensywa z terytorium Białorusi, tworzenie nowych republik ludowych, działania sabotażowe, naloty na infrastruktury krytyczne i tak dalej… ataki lotnicze. Tak właśnie będzie wyglądała wojna na pełną skalę. A prawdopodobieństwo tego wynosi 99 procent….

Pytanie: Kiedy?

Arestowycz: 2020… po 2020… 2021 i 2022 to są najbardziej krytyczne lata.

https://piccolenote.ilgiornale.it/55170/2019-quando-il-consigliere-di-zelensky-profetizzo-lattuale-guerra