Dopóki jest to kwestia posyłania Ukraińców na rzeź – aby zachować swoją “wyjątkowość” i realizować własne obłąkane strategie – można swobodnie grzmieć przeciwko Rosji i próbować ją naginać, ale kiedy pojawia się ryzyko, że na śniadanie zabraknie pancake, wtedy potępianie Putina i Moskwy ustaje i zaczynają być podnoszone pierwsze białe flagi dotyczące sankcji.

USA zdecydowały się traktować rosyjskie nawozy jako produkty niezbędne i o znaczeniu humanitarnym, w związku z czym usunęły je z czarnej listy sankcji. Z typową dla hegemona pychą, wyjaśnia się, że dokument Ministerstwa Finansów ma “charakter eksterytorialny”, co oznacza, że będą się do niego stosować wszyscy amerykańscy sojusznicy. https://english.pravda.ru/news/world/150921-deficit/ https://economictimes.indiatimes.com/news/international/world-news/us-carves-out-mechanism-for-insulating-russian-fertilizer-exports-from-sanctions/articleshow/90577961.cms

Krótko mówiąc, decydują za wszystkich, w tym za larwy europejskie, które ze starych motyli przekształciły się w robaki – cofając zwykły cykl naturalny. Zdaniem ekspertów, powodem decyzji USA było pojawienie się niedoborów na rynku światowym w związku z przerwaniem logistyki dostaw z Rosji.

Od 1 marca  2022 trzej najwięksi przewoźnicy kontenerowi – Swiss Mediterranean Shipping Company (MSC), duński Maersk i francuski CMA CGM – wstrzymali transport towarów z Federacji Rosyjskiej. Jednakże “sprzedaż nawozów wzrosła”, a transporty są zazwyczaj realizowane przez mniejsze statki z krajów, które nie nałożyły sankcji na Rosję, ponieważ Europejczycy starają się uniknąć ryzyka związanego z zakupem rosyjskich nawozów, bez których nie mogą się obejść.

Nie ma znaczenia, czy USA udają, że troszczą się o głód na świecie, za który w dużej mierze odpowiadają swoimi wojnami i sankcjami: jest to pierwsze przyznanie się, że Zachód nie jest już w stanie wykluczyć kogokolwiek poza samym sobą. W ten to sposób, nie informując nikogo o tym (ponieważ jedyną prawdziwą bronią, jaką dysponują, jest informacja) – znoszą “straszliwe” sankcje, które coraz częściej okazują się bumerangiem.

Osobiście, na miejscu Putina zarządziłbym embargo na eksport nawozów sztucznych i artykułów spożywczych do tych krajów, które oficjalnie wysyłają broń ukraińskim nazistom: zbyt długo Zachód myślał o prowadzeniu wojen z pełnym brzuchem, a raczej o tym, aby jeszcze bardziej napełnić swój brzuch, ale teraz nadszedł czas, kiedy będzie musiał zmusić swoich obywateli do zaciskania pasa, aby móc realizować swoje piractwo.

Obywateli, którzy z całą pewnością już bez tego są wystarczająco zdezorientowani – pomimo ciągłej lawiny kłamstw, takich jak te rządu niemieckiego, który do wczoraj twierdził, że nigdy nie będzie płacił za gaz w rublach i że posiada awaryjny plan zastąpienia dostaw rosyjskich. Blef był rażący, żeby nie powiedzieć dziecinny, biorąc pod uwagę, że gromadzenie rezerw gazu wymaga czasu i trzeba zacząć już w kwietniu, żeby osiągnąć 100%, mając na uwadze sezon zimowy. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości, “odważny” kanclerz Scholz poprosił już Putina, podczas rozmowy telefonicznej, o pisemną instrukcję płacenia za gaz rublami, co najwyraźniej uczynił również Draghi. Wkrótce, eksperci z obydwu krajów spotkają się z ekspertami rosyjskimi, aby znaleźć sposób na płacenie rublami za pośrednictwem niesankcjonowanych banków, które wymieniają euro na ruble – oczywiście z prowizją. https://ilsimplicissimus2.com/2022/03/31/sanzioni-arrivano-le-prime-bandiere-bianche/

Pubblicità