W artykule usuniętym z sieci, a następnie odnalezionym przez The National Pulse, ujawniono, że były prezydent Barack Obama zainicjował porozumienie, które doprowadziło do budowy na Ukrainie laboratoriów biologicznych zajmujących się tzw. “patogenami szczególnie niebezpiecznymi”. Artykuł opublikowany przez The National Pulse stawia poważne pytania dotyczące działalności rządu USA na Ukrainie – której początki sięgają prawie dwóch dekad wstecz.

W skasowanym artykule internetowym, odnalezionym przez The National Pulse, ujawniono, że były prezydent Barack Obama zainicjował budowę na Ukrainie biolaboratoriów, w których prowadzono badania nad tzw.“patogenami szczególnie niebezpiecznymi”.

Wiadomość ta pojawia się w tym samym dniu, w którym Victoria Nuland – aparatczyk reżimu Bidena – powiedziała w Senacie USA, że rząd Stanów Zjednoczonych obawia się, iż z powodu trwającego w Europie Wschodniej konfliktu, struktury te mogą wpaść w ręce rosyjskie.

Opublikowany 18 czerwca 2010 roku artykuł «Biolab opens in Ukraine» wyjaśnia, jak Obama, będąc senatorem ze stanu Illinois, przyczynił się do podpisania umowy na budowę laboratorium o poziomie bezpieczeństwa biologicznego 3 w ukraińskim mieście Odessa. https://web.archive.org/web/20110522081423/http://www.bioprepwatch.com/news/213421-biolab-opens-in-ukraine https://www.tradelineinc.com/news/2010-6/interim-central-reference-laboratory-opens-bsl-3-facility

Tenże artykuł, w którym podkreślono również wkład byłego senatora Dicka Lugara, został także zamieszczony w numerze 818 czasopisma United States Air Force (USAF) Counterproliferation Center’s Outreach Journal (link do PDF poniżej). https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Lugar

“Lugar powiedział, że plany budowy ośrodka rozpoczęły się w roku 2005, kiedy to on i ówczesny senator Barack Obama nawiązali współpracę z przedstawicielami władz ukraińskich. Lugar i Obama pomogli również skoordynować wysiłki amerykańskich i ukraińskich naukowców, którzy w owym roku badali ptasią grypę i pomagali jej zapobiegać” – wyjaśnia autorka artykułu, Tina Redlup.

Sprawozdanie z roku 2011 Komitetu Narodowej Akademii Nauk USA ds. przewidywania wyzwań w zakresie bezpieczeństwa biologicznego związanych z globalną ekspansją laboratoriów biologicznych o wysokim stopniu zabezpieczenia wyjaśnia, że laboratorium w Odessie “jest odpowiedzialne za identyfikację szczególnie niebezpiecznych patogenów biologicznych”.

“Laboratorium to zostało zmodernizowane i technicznie dostosowane do poziomu BSL-3 w ramach umowy o współpracy między Departamentem Obrony USA a Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, która rozpoczęła się w roku 2005. Współpraca ta ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się technologii, patogenów oraz wiedzy, które mogłyby zostać wykorzystane do opracowania broni biologicznej” – czytamy w dalszej części raportu.

“Zmodernizowane laboratorium pełni funkcję tymczasowego centralnego laboratorium referencyjnego z depozytem (magazynem patogenów). Zgodnie z przepisami ukraińskimi dozwolona jest w nim praca z bakteriami i wirusami pierwszej i drugiej grupy patogenów” – kontynuuje sprawozdanie.

W osobnym dokumencie «BioWeapons Prevention Project» (BWPP), opisującym ukraińską sieć biolaboratoriów, przedstawiono bardziej szczegółowo spektrum patogenów, nad którymi prowadzono badania w owej placówce. http://www.bwpp.org/

Wśród wirusów badanych przez laboratorium znajduje się wirus Ebola oraz “wirusy grupy patogenności II (badane) przy użyciu metod (diagnostyk) wirusologicznych, molekularnych, serologicznych i ekspresyjnych”.

Ponadto w laboratorium przeprowadzono “specjalne szkolenie dla specjalistów w zakresie bezpieczeństwa biologicznego i ochrony biologicznej podczas pracy z niebezpiecznymi biologicznymi czynnikami chorobotwórczymi”.

Odkrycie biolabu jest skutkiem wnikliwej kontroli decyzji rządu USA o finansowaniu ryzykownych badań nad tzw. “gain-of-function”  w laboratorium w Wuhan – kierowanym przez Komunistyczną Partię Chin i mającym powiązania wojskowe. https://thenationalpulse.com/2022/03/08/obama-led-ukraine-biolab-efforts/

(KONIECZNIE ZERŻNĄĆ i OPUBLIKOWAĆ bez LINKA !)

Pubblicità