Dr Riccardo Szumski jest od wielu lat lekarzem ogólnym w gminie Santa Lucia di Piave (Treviso): jest nim dla zdecydowanej większości swoich pacjentów od zawsze.

Jest lekarzem, który pracuje z czystym sumieniem: dla niego to jest po prostu normalne, nic nadzwyczajnego! – Jest to prosty obowiązek, związany z najpiękniejszym zawodem świata: leczeniem ludzi!

Określa siebie jako “lekarza wiejskiego”, nie tyle dlatego, że w rejonie, w którym pracuje, jest jeszcze kilka kawałków ziemi pod uprawę (dziś coraz więcej “monokulturowych” winnic…). Ale ponieważ tenże portret przypomina lekarza, który jeździł na rowerze, aby odwiedzać ludzi w ich domach, zagubionych na wsiach z dawnych lat.

To jest to, co dr Riccardo Szumski robił od zawsze: odwiedzał ludzi, spotykał się z nimi, słuchał ich, dotykał (osłuchiwał). Osobiście. A gdy nie było to możliwe, robił to przez telefon – ale z jeszcze większym zaangażowaniem. Obecność lekarza, umiejetność słuchania, rozmowa z chorym: w opinii człowieka, a także lekarza Riccardo Szumskiego mają ogromny wpływ na powrót pacjenta do zdrowia.

W lutym 2020 pojawił się Covid, choć dr Szumski już od kilku miesięcy obserwował “dziwne” zajścia. A wraz z Covidem zaczynają napływać polecenia z góry: przede wszystkim “tachipiryna i czujne wyczekiwanie”! – Dla wiejskiego lekarza, jakim był dr Szumski, był to nakaz nie do przyjęcia!Wbrew wszelkim zasadom deontologicznym zawodu, który kocha.

Książka, o której mowa, zawiera świadectwa osób, które zostały wyleczone przez doktora Szumskiego. Zostali wyleczeni dzięki miłości człowieka do swojego zawodu. Miłości, która pozwoliła mu znaleźć odwagę, by nie słuchać złych poleceń (ministerialnych), by zidentyfikować sposoby leczenia – także dzięki współpracy z innymi odważnymi lekarzami.

Ta książka jest żywym świadectwem prostej prawdy: Covid jest uleczalny! – Reszta nie jest prawdą, lecz narracją.

Dziękujemy ci, dr Szumski!

Książkę można pobrać gratis pod linkiem: https://www.comitatoriccardoszumski.it/szumski.pdf

Video (wypowiedzi wyleczonych): https://www.comitatoriccardoszumski.it/

https://www.luogocomune.net/21-medicina-salute/5985-grazie-dott-szumski

Pubblicità