Czy pamiętacie video zrealizowane przez «Amerykanina w Kijowie», które opublikowaliśmy 28 lutego 2022? – Opowiadało o tym, co naprawdę robią Rosjanie na Ukrainie. Nagranie odniosło spektakularny sukces, jako że był to pierwszy głos sprzeciwu wobec propagandy, która już wtedy zaczęła funkcjonować.

Gonzalo Lira (w pełni Gonzalo Ángel Quintilio Lira López) – bo to on był owym «Amerykaninem w Kijowie» – jest amerykańskim przedsiębiorcą i youtuberem pochodzenia chilijskiego. 15 kwietnia 2022 zaginął, podczas swego pobytu w okolicach Charkowa – po to, by zaobserwować co się tam dzieje. Lira był znany ze swojego bardzo krytycznego stanowiska wobec “bohatera” Zelenskiego. Natychmiast rozeszła się wiadomość o jego śmierci, która później została zdementowana. Inni twierdzą (i jest to bardzo prawdopodobne), że został porwany przez ukraińskie służby specjalne.

Co więcej, sam dziennikarz – krytykujący Zelenskiego – uprzedził 21 marca, że prawdopodobieństwo porwania go przez 007 w Kijowie jest bardzo wysokie. Gonzalo Lira oskarżył Daily Beast o to, że gazeta podżegała ukraińskie służby specjalne do porwania go z powodu jego artykułu.

https://www.thedailybeast.com/gonzalo-lira-is-a-pro-putin-shill-in-ukraine-and-a-sleazy-manosphere-dating-coach

Na swoim koncie na Twitterze umieścił u góry taki oto komunikat: “Chcesz poznać prawdę o reżimie Zelenskiego? Wygoogluj te nazwiska: Włodimir Struk; Denis Kireew; Michaił i Aleksander Kononowicz; Nestor Szufrych; Jan Taksyur; Dmitrij Dżangirow; Elena Bereżnaja. Jeśli nie odezwę się w ciągu 12 godzin lub dłużej, wpisz moje nazwisko na tę listę”.

Gonzalo Lira, urodzony w Burbanks  w rodzinie imigrantów chilijskich, absolwent historii i filozofii w Dartmouth, od roku 2010 jest jednym z autorów piszących dla witryny Zero Hedge. Pozostał na Ukrainie, aby być świadkiem tego, co dzieje się w kraju, a jego ostatni tweet pochodzi z kwietnia.

Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy go znowu żywego i że nie powtórzy się przypadek Andy’ego Rocchelli https://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Rocchelli https://it.wikipedia.org/wiki/Andrea_Rocchelli. Niepokojące jest jednak to, w jaki sposób zachodnie media zachęcają do “uciszania” owych niewygodnych głosów, co może mieć tragiczne konsekwencje.

https://t.me/realCRP/4337 https://es.wikipedia.org/wiki/Gonzalo_Lira

Na podstawie: https://visionetv.it/gonzalo-lira-lamericano-a-kiev-e-scomparso-da-5-giorni-unaltra-voce-dissonante-zittita/

Pubblicità