Wysocy rangą urzędnicy z najbliższego otoczenia Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego zakupili warte miliony dolarów nieruchomości w Szwajcarii, ujawnia dochodzenie przeprowadzone przez Newspunch. Według wyciągów ze szwajcarskiego rejestru gruntów, wysocy rangą ukraińscy urzędnicy nabyli luksusowe nieruchomości w kraju prywatnych kont bankowych i alpejskich łąk.

Dmitrij Razumkow, 38-letni polityk i były przewodniczący parlamentu Ukrainy, jest dumnym nowym właścicielem luksusowej posiadłości w szwajcarskim kurorcie Gstaad, wartej niecałe 9 milionów franków szwajcarskich. Dla przypomnienia, frank szwajcarski jest wart prawie tyle samo co dolar amerykański.

Dmitrij Razumkow jest właścicielem wartej prawie 10 milionów dolarów szwajcarskiej posiadłości w ekskluzywnym kurorcie Gstaad

Oleksandr Danyliuk, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, jest dumnym nowym właścicielem luksusowej posiadłości w kurorcie Gstaad. Posiadłość Danyliuka jest warta 10 milionów dolarów.

Były minister finansów Ukrainy Oleksandr Danylyuk jest właścicielem luksusowej nieruchomości o powierzchni 1 321 metrów kwadratowych w Gstaad

Lyudmila Denisova, ta sama rzecznik praw obywatelskich, która została zwolniona z powodu fałszywych doniesień o okrucieństwach rosyjskiej armii wobec dzieci, jest teraz w posiadaniu nieruchomości o powierzchni 1492 metrów kwadratowych w kurorcie Gstaad, wartej ponad 10 milionów dolarów.

Luksusowy apartament Ljudmili Denisovej w Gstaad jest największym i najdroższym z kolekcji, wycenionym na ponad 10 milionów dolarów

Czy ktoś zastanowił się nad tym, że wysyłanie miliardów dolarów pomocy bez zobowiązań do jednego z najbiedniejszych krajów Europy, który jest również jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata, może być złym wykorzystaniem funduszy amerykańskich podatników? – Według Indeksu Percepcji Korupcji 2021 opracowanego przez Transparency International (skala od najmniej do najbardziej skorumpowanych krajów), Ukraina zajęła 122. miejsce na 180 krajów. Jest to najbardziej skorumpowany kraj w Europie.

Wypowiedzi urzędników amerykańskich i zachodnich, jak również relacje w mediach głównego nurtu, stworzyły celowo mylący obraz Ukrainy. Starano się przedstawić ten kraj nie tylko jako ofiarę agresji Putina, ale jako dzielnego i szlachetnego chłopca do bicia oraz orędownika wolności i demokracji w regionie. John Blake z CNN dosłownie porównał Ukrainę do Ameryki w czasie wojny rewolucyjnej.

Rzeczywistość jest bardziej mroczna i niepokojąca: Ukraina od dawna jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów w świecie pełnym skorumpowanych krajów. Osiągnięcia Ukrainy w dziedzinie ochrony demokracji i swobód obywatelskich nie są dużo lepsze niż jej osiągnięcia w dziedzinie korupcji. W raporcie Freedom House z 2022 roku Ukraina znajduje się w kategorii “częściowo wolna”, z wynikiem 61 punktów na 100 możliwych.

Chociaż nie ma dowodów na to, że amerykańskie fundusze zostały wydane na owe szwajcarskie nieruchomości, korupcja szerzy się na Ukrainie od zakończenia zimnej wojny, a świat przymyka teraz oko, pompując w kijowską kasę pieniądze. Biorąc pod uwagę tę przerażającą rzeczywistość, wezwania Amerykanów do “stanięcia po stronie Ukrainy” są nie na miejscu. https://www.planet-today.com/2022/06/high-ranking-ukrainian-officials-caught.html#

Pubblicità