Jak wiadomo, Bill Gates zapowiada globalną pandemię, podczas której w ciągu najbliższych dziesięciu lat zginie 30 milionów osób. To, co przewiduje Bill Gates, przypomina fabułę paskudnego filmu science fiction. Jednakże, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) we współpracy z Gatesem, ochrzciła ową tajemniczą chorobę DESEASE X – na dzień dzisiejszy nieznaną – która może spowodować śmierć milionów ludzi w ciągu kilku miesięcy. Eksperci twierdzą, że z powietrza przybywają miliardy wirusów i bakterii. Ogromna ilość wirusów krąży w atmosferze ziemskiej i powoli schodzi na ziemię.

Czytając tego rodzaju wiadomości z ostatnich tygodni przychodzi na myśl pewien film, który zniknął natychmiast po jego premierze. Wyprodukowany w roku 2008 film o tytule “Toxic Skies” nie otrzymał żadnych recenzji. Zniknął natychmiast po wstępnej emisji w telewizji australijskiej.

Fabuła filmu

Przez lata, rząd zaangażowany był w tajną operację, która została ujawniona przez białe smugi na niebie uwalniane z samolotów. Ci, którzy podejrzewają nieprawidłowości i żądają wyjaśnień od przedstawicieli odpowiedzialnych organów, otrzymują odpowiedzi, które słyszeliśmy wcześniej. W filmie, podobnie jak w nagłaśnianych dziś “projektach” geoinżynieryjnych, mówi się o ochronie środowiska i działaniach mających na celu złagodzenie globalnego ocieplenia za pomocą substancji uwalnianych do atmosfery.

Prawdziwa prawda zawarta w filmie: Owe szlaki zawierają substancje toksyczne lub/i wirusy, celowo rozpylane na niczego nie spodziewającą się populację w celu “wyeliminowania ludzi starych i chorych”.

Szpitale w Seattle zaczynają zapełniać się pacjentami cierpiącymi na śmiertelną chorobę. Dr Tess Martin, specjalistka z Global Health Association poszukuje prawdy. Wirus w krótkim czasie rozprzestrzenia się jak pożar i staje się poważną epidemią. Ponad 70 procent mieszkańców Seattle umiera. Tess widzi swoją jedyną szansę na przeżycie w wydostaniu się z miasta i znalezieniu lekarstwa, ale prezydent ogłosił stan wyjątkowy i poddał kwarantannie całe Seattle. Nikomu nie wolno wyjeżdżać. Prezydent uchwala ustawę zezwalającą na użycie siły wojskowej w celu zatrzymania ludzi i zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa. Tess znajduje sprzymierzeńca w poszukiwaniu prawdy. Modus operandi sił oficjalnych próbujących odizolować reportera poprzez zniesławienie i pomówienie jest bardzo realistyczny. Ostatnia scena filmu, za nieśmiałym happy endem, podpowiada stanowczą kontynuację projektu.

W «Toxic Skies» wystąpili Anne Heche i James Tupper. Reżyseria: Andrew Erin. Film został wyprodukowany przez Johnson Production Group. Data premiery: 3 marca 2009 (telewizja australijska)

https://en.wikipedia.org/wiki/Anne_Heche

&&&