Na podstawie poniższego, krótkiego filmiku, zamieszczonego w internecie, podejrzewa się, że samochód amerykańskiej aktorki Anne Heche został przed swym rozbiciem zhakowany i zdalnie sterowany przez nieznaną osobę. Wideo pokazuje jak samochód pędzi jak pocisk przez dzielnicę willową, zanim skręci i rozbije się z potwornym hukiem.

Zeznanie świadka, któremu towarzyszy zdjęcie, mówi, że aktorka na kilka minut przed ową szaloną jazdą była w zupełnie normalnym stanie – co dowodzi, że nie była pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających, jak natychmiast insynuowała to prasa.

Według artykułu opublikowanego przez Motoring Life, błąd w zabezpieczeniach Mini Cooperów sprawia, że są one podatne na ataki hakerów.

Heche miała właśnie rozpocząć realizację filmu demaskującego handel seksem w Hollywood.

Na jednym z filmików widać Heche przykrytą białym prześcieradłem na noszach z zasłoniętą głową. Najwyraźniej straż pożarna nie udzieliła doraźnej pomocy medycznej, takiej jak tlen czy płyny dożylne – standardowych środków ratujących życie pacjenta cierpiącego z powodu zatrucia dymem i oparzeń. Kilka filmów pokazuje Heche podnoszącą się na noszach i wydającą się walczyć ze strażakami, jak na zamieszczonym poniżej. 

Możliwość “zdalnego prowadzenia” samochodu przez osobę trzecią nie jest utopią, to rzeczywistość. Radykalna organizacja non-profit Consumer Watchdog opublikowała raport: “Connected Car Report 2020: The Models Most Open to Hacks”, który wylicza najlepiej sprzedające się w tym roku samochody – narażone na zhakowanie.

Raport grupy rzeczniczej ocenił specyfikacje techniczne każdego podłączonego do Internetu samochodu i przeprowadził wywiady z dziesiątkami działów sprzedaży oraz technikami serwisowymi głównych producentów samochodów. Według raportu wyszczególnione samochody posiadają funkcje systemów łączności i dostępu do Internetu i nie jest znany żaden sposób na odłączenie tychże systemów. Sprawia to, że samochody są narażone na zhakowanie.

Według Consumer Watchdog, pierwsza dziesiątka pojazdów narażonych na zhakowanie to: Ford F-150, Dodge Ram 1500, Chevy Silverado, Toyota Rav 4, Honda CRV, Nissan Rogue, Chevrolet Equinox, Toyota Camry, Honda Civic oraz Toyota Corolla. https://www.trendmicro.com/en_us/research/20/k/consumer-watchdog-lists-top-connected-car-models-prone-to-hacking.html https://www.businessinsider.com/the-most-hackable-cars-on-the-road-today-2015-8?r=US&IR=T

O filmie z udziałem Anne Heche, którego w przeszłości nie chciano wyświetlać, pod linkiem:

Jej ostatni film ma trafić do kin we wrześniu. https://www.yahoo.com/video/anne-heche-lifetime-movie-girl-184004074.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Anne_Heche

&&&

Jak zhakować samochód (https://en.wikipedia.org/wiki/Phreaking):

Na podstawie: https://www.nogeoingegneria.com/news/lauto-elettrica-di-anne-heche-e-stata-hackerata-a-distanza/