Kijów ogłosił dodanie piątego logo korporacyjnego do ukraińskiej flagi – po doniesieniach o tym, że BlackRock będzie odgrywał kluczową rolę w odbudowie kraju https://www.cnbc.com/2022/12/28/zelenskyy-blackrock-ceo-fink-agree-to-coordinate-ukraine-investment.html. Największa na świecie firma zarządzająca inwestycjami dołączy do Raytheon Technologies, Northrop Grumman, Lockheed Martin i McDonald’s na aktualnie wszechobecnej niebiesko-żółtej fladze.

“Rozumiem, że niektórzy Ukraińcy mogą być sfrustrowani ciągłym dodawaniem nowych elementów do chwalebnej flagi naszego narodu”, powiedział prezydent Ukrainy Zelensky podczas przemówienia ogłaszającego zmianę. “Zaledwie w zeszłym miesiącu dodaliśmy logo Raytheon, a teraz dodajemy BlackRock. Jestem pewien, że dla naszych amerykańskich przyjaciół było to trochę kłopotliwe, jako że oni również nieustannie dodawali gwiazdy do swojej flagi, kiedy dołączali wiele nowych stanów do swojej republiki.”

“Jedyna różnica polega na tym, że zamiast dodawać państwa, dodajemy wielonarodowe megakorporacje” – powiedział lider.

Zelensky pochłonął nastepnie duży kęs McDonald’s Big Mac™, mówiąc “Mmm mmm, I’m lovin it!” po angielsku –  wzbudzając kłopotliwy aplauz w całej Walt Disney Company Presidential Press Hall.

Krytycy zarzucają, że nowa rola BlackRock na Ukrainie może pociągnąć za sobą oskarżenia o korupcję, przy czym niektórzy zauważają, że dyrektor zarządzający firmy, Eric Van Nostrand został zatrudniony bezpośrednio na stanowisku starszego doradcy w Departamencie Skarbu administracji Bidena w sierpniu tego roku, wyraźnie w celu kształtowania polityki gospodarczej USA wobec Rosji i Ukrainy. https://archive.vn/js7Eu

Inni zauważyli, że BlackRock jest głównym rzeczywistym właścicielem akcji najważniejszych producentów broni, którzy czerpią ogromne zyski z wojny na Ukrainie, z dziesiątkami miliardów zainwestowanych w Lockheed Martin, Boeing, General Dynamics, Northrop Grumman i Raytheon. https://www.corporateaccountability.org/blog/blackrock-for-2022-corporate-hall-of-shame/

Owe przestrogi nie były jednak wystarczające, aby odwieść ukraiński rząd od sprzedaży Ukrainy kawałek po kawałku zachodnim oligarchom, takim jak miliarder Larry Fink, prezes BlackRock, a obecnie kolejna gigantyczna korporacja dostaje kolejny kawałek państwa.

Można się spodziewać, że więcej takich umów zostanie podpisanych w Kijowie, który na początku przyszłego roku ma zmienić nazwę na Goldman Sachs City.

Wojna McProxy wciąż trwa.

NA PODSTAWIE: https://caitlinjohnstone.substack.com/p/blackrock-logo-to-be-added-to-ukrainian

………………………………………………

Zelensky wystąpi na spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos obok szefa NATO i dziennikarza CNN https://dossier.substack.com/p/exclusive-zelensky-to-speak-at-world