Ruszam w kolejności przypadkowej.

Mamy dwóch papieży zamiast jednego.

Papież 1 i papież 2 od lat wymieniają uściski i uśmiechy, ale z odległości mili widać, że «pod spodem» mają zupełnie inne zdanie na temat wielu spraw.

Sekretarz papieża 2 pisze książkę o tym, jak tenże papież 2 ucierpiał z powodu pewnych decyzji papieża 1.

Papież 1 celebruje pogrzeb papieża 2, nie wymieniając go prawie z nazwiska i nie ogłaszając żałoby.

Pewien kardynał, który zostaje postawiony w stan oskarżenia (miedzy innymi o przynależność o organizacji przestępczej) potajemnie nagrywa rozmowy telefoniczne papieża 1. (chodzi o kardynała Becciu – red. https://www.repubblica.it/cronaca/2022/11/30/news/scandalo_in_vaticano_becciu_registrava_le_telefonate_del_papa-376898781/)

Kościół krajowy kroczy własną drogą za pomocą “ścieżki synodalnej”, która jest drogą do zadeklarowanej apostazji, ale i tak Rzym wyżywa się na tzw. “indietrystach” (tj. na “idących do tyłu”, czyli na tradycjonalistach – red.).

Coraz więcej katolików, którzy stając przed kapłanem chcą przyjąć Komunię Świętą na języku i na kolanach – co jest ich prawem – jest odrzucanych, wyśmiewanych i obrażanych.

Papież 1, który poddaje zarządowi komisarycznemu diecezję, której jest biskupem, centralizując wszystkie decyzje – bo w tejże diecezji dzieje się raczej źle – najwyraźniej dopiero teraz zdał sobie z tego sprawę. https://www.vaticannews.va/it/papa/news/2023-01/papa-francesco-nuova-costituzione-apostolica-vicariato-di-roma.html

Znany artysta jezuita – który miał stosunki z zakonnicami i rozgrzeszał je w konfesjonale – został ekskomunikowany, ale ekskomunika nie wiadomo na czym się skończyła, przy czym cała ta historia jest pełna dziur a papież 1 milczy.

Pewien znany kardynał, który co tylko zmarł, kazał oczyścić swoje mieszkanie z «pluskiew», ponieważ uważał, że Watykan stał się państwem policyjnym.

To tylko niektóre z najświeższych relacji kronikarskich dotyczących Watykanu i Kościoła Katolickiego. Lista mogłaby być o wiele dłuższa, ale i bez tego, znakomicie rozumiemy się.

«Ja zniszczę wasz Kościół» – powiedział Napoleon do kardynała Consalvi.

«Wasza Wysokość, od siedemnastu wieków – my sami staramy się to zrobić i nie zdołaliśmy» – odpowiedział sekretarz stanu Piusa VII.

FONTE: https://www.aldomariavalli.it/2023/01/13/sul-distruggere-la-chiesa/