W swym artykule «Nowy Porządek Świata», George Soros namawiał do użycia żołnierzy z Europy Wschodniej, aby “zredukować zagrożenie «Body-Bags» dla krajów NATO”

Nie ma wątpliwości, że wojna na Ukrainie pociągnęła za sobą ogromne koszty ludzkie, w tym prawdopodobnie ponad 100 000 żołnierzy, którzy zginęli w działaniach bojowych. Znalazł się jednak jeden człowiek, który przewidział wiele z tego, co się wydarzyło na polu walki na wschodzie Europy: jest nim George Soros.

Miliarder oligarcha finansista, często przedstawiany jako humanista, promował twardą strategię geopolityczną w swoim artykule z roku 1993 zatytułowanym “Toward a New World Order: The Future of NATO”.

https://www.georgesoros.com/1993/11/01/toward-a-new-world-order-the-future-of-nato/

W artykule Soros nakreśla sposób, w jak wschodni Europejczycy mogliby zostać wykorzystani jako “siła robocza” w nadchodzących konfliktach w celu zmniejszenia liczby zgonów obywateli krajów zachodnich, co – jak przekonuje Soros – Zachód nie tolerowałby politycznie, w przeciwieństwie do wschodu Europy.

“Stany Zjednoczone nie byłyby wzywane do działania jako policjant świata. Kiedy działałyby, działałyby wspólnie z innymi. Nawiasem mówiąc, połączenie «siły roboczej» z Europy Wschodniej z możliwościami technicznymi NATO znacznie zwiększyłoby potencjał militarny Partnerstwa, ponieważ zmniejszyłoby ryzyko worków na zwłoki dla krajów NATO, co jest głównym ograniczeniem ich chęci do działania. Jest to realna alternatywa dla nadciągającego światowego nieładu” – napisał Soros w artykule.

Soros przyznaje, że kraje NATO nie mają ochoty na “worki na ciała”, ale jego wypowiedź pośrednio wskazuje, że Europejczycy ze Wschodu mogą wypełnić tę rolę.

To, co Soros opisał, wydaje się rozwijać dokładnie tak, jak przewidział w odniesieniu do wojny na Ukrainie. Uzbrojeni w wysokiej klasy broń NATO, ukraińscy żołnierze aktywnie przeciwdziałają Rosji – co do której Soros już wcześniej obawiał się, że stanie się nacjonalistycznym narodem sprzeciwiającym się globalnemu porządkowi, który promował w roku 1993. Potężne kraje zachodnie mają niezbędną broń, a Ukraina ma «siłę roboczą».

Zgodnie z przewidywaniami Sorosa, społeczeństwo ukraińskie wydaje się tolerować wysoką śmiertelność w obecnym konflikcie z Rosją. Podczas wojny w Wietnamie USA straciły 58 220 osób w ciągu około 10 lat, a mimo to wojna spotkała się z silnym sprzeciwem amerykańskiej opinii publicznej. Mimo znacznie większej liczby ofiar śmiertelnych w znacznie krótszym czasie, społeczeństwo ukraińskie nie odnotowało większych protestów. (…)

Na podstawie: https://www.zerohedge.com/geopolitical/george-soros-urged-use-eastern-european-soldiers-reduce-risk-body-bags-nato-countries