Alarm w armii brytyjskiej – po próbie naprawy łodzi podwodnej przy pomocy superkleju

Wściekli szefowie marynarki wojennej zarządzili śledztwo, po tym, jak pracujący na nuklearnym okręcie podwodnym – o wartości 88 milionów funtów – narazili go na katastrofę – przyklejając tzw. superklejem pęknięte śruby w komorze reaktora jądrowego, zamiast wymienić je.

Spartaczone naprawy ważnych rur chłodzących zostały odkryte dopiero wtedy, gdy jedna śruba odpadła – podczas kontroli na pokładzie HMS Vanguard.

Zostały one ścięte w wyniku niezręcznego, nadmiernego dokręcenia, ale zamiast zgłosić uszkodzenie i poświęcić czas na wywiercenie złamanych trzonów, cywilni pracownicy kontrahenta obronnego Babcock przykleili głowice. Zgłosili uchybienie proceduralne, ale przemilczeli szczegóły, w tym śruby i klej. (…) https://www.thesun.co.uk/news/21217944/nuclear-security-alert-botched-repair-trident-submarine-super-glue/ https://metro.co.uk/2023/01/31/nuclear-security-alert-raised-after-trident-sub-repaired-using-glue-18195218/

…………………………….

Po latach cięć, brytyjskie wojsko “niezdolne do ochrony Wielkiej Brytanii” i jej sojuszników

Brytyjskie siły zbrojne nie są już więcej w stanie odgrywać pełnej roli w NATO ani bronić ojczyzny po latach cięć – podają brytyjskie źródła obronne, a wysoki rangą amerykański generał ostrzega Londyn, że ma on siły “ledwie drugiego stopnia”.

Stacja Sky News donosi, że wiele brytyjskich źródeł obronnych ubolewa nad militarnym rozkładem Wielkiej Brytanii, a jedno z nich ostrzega, że “konkluzją” jest to, że siły zbrojne będą “niezdolne do ochrony Wielkiej Brytanii i naszych sojuszników przez dekadę”, pomimo ekstremalnie zwiększonego napięcia z Rosją i coraz bardziej napiętych stosunków z komunistycznymi Chinami, zwłaszcza na Morzu Południowochińskim, wraz z innymi zagrożeniami.

Inne potęgi NATO nie szczędziły uwag brytyjskiemu rządowi, a “wysoki rangą amerykański generał” miał ponoć powiedzieć brytyjskiemu sekretarzowi obrony Benowi Wallace’owi, że Wielka Brytania nie plasuje się już dłużej na poziomie mocarstw pierwszej kategorii, takich jak Ameryka, Chiny i Rosja, ale “ledwie na poziomie drugiej kategorii”– czyli na poziomie krajów takich jak “wykastrowane” byłe mocarstwa Osi, tj. Niemcy i Włochy. (…) https://www.breitbart.com/europe/2023/01/30/british-military-unable-to-protect-the-uk-or-allies-after-years-of-cuts/

………………………………..

Armia brytyjska wyda 500 tys. funtów na «Dyrektoriat ds. Różnorodności i Integracji» w stylu «Woke»

(artykuł sprzed kilku lat)

Wysocy rangą oficerowie armii brytyjskiej mają zamiar powołać do życia Dyrektoriat ds. Różnorodności i Integracji, który będzie egzekwował politycznie poprawne standardy w siłach zbrojnych oraz zatrudni zespół specjalistów ds. równości realizujących projekt “Woke”. https://en.wikipedia.org/wiki/Woke

Armia zainwestuje ponad 500 000 funtów na nowy personel, a także dodatkowe 110 000 funtów rocznej pensji dla dyrektora ds. różnorodności i integracji.

Jak podaje Mail on Sunday, od kandydatów na stanowiska będzie się wymagać, aby pomagali żołnierzom i pracownikom Ministerstwa Obrony “czuć się autentycznymi w miejscu pracy”, sprawili, że różnorodność pracowników stanie się “doceniana”, a także zapewnili, że “potrzeby każdego zostaną wzięte pod uwagę”. (…)

https://www.breitbart.com/europe/2020/09/07/british-army-spend-500000-politically-correct-diversity-inclusion-monitors/ https://www.army.mod.uk/people/work-well/diversity-and-inclusion/

https://mentallyhealthyschools.org.uk/resources/hannah-winterbourne-being-transgender-in-the-army/

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6350311/Transgender-soldier-affair-soldiers-wife.html