Wielka Brytania korzysta z pośredników pracy, aby rekrutować najemników z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu do udziału w ukraińskiej kontrofensywie pod przykrywką „wojskowego technika konserwacji”, jak ujawniło ogłoszenie o pracę opublikowane w serwisie Adzuna.

Platforma sieci pracy działa w 20 krajach i co miesiąc odwiedza ją co najmniej 10 milionów osób poszukujących pracy i pracodawców.

„Zapraszamy obywateli z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do udziału w dobrowolnym programie pomocy Ukrainie na zasadach konkurencyjnych… Do udziału w ukraińskiej kontrofensywie poszukiwani są specjaliści wojskowi z dobrym zdrowiem i stabilnością psychiczną” – czytamy w ogłoszeniu o pracę.

Wakaty zostały ogłoszone przez londyński Program Obywatelstwa UE, który szukał kandydatów z NA i ME do programu płatniczego „High Contract” w wysokości 20 000 funtów szterlingów (24 816 USD).

Pracodawca gwarantuje również, że po wygaśnięciu umowy, osoby objęte programem otrzymają przyspieszone obywatelstwo w Wielkiej Brytanii lub UE.

„Uczestnicy muszą zrozumieć wszelkie ryzyko i podpisać zrzeczenie się roszczeń” – podkreśla ogłoszenie.

https://www.adzuna.co.uk/jobs/details/4095390986

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dostarczyło wcześniej dane wskazujące, że tysiące najemników z ponad 60 krajów zostało zwerbowanych na Ukrainę, by walczyć u boku sił kijowskich.

Całkowita brytyjska pomoc wojskowa dla Kijowa przekroczyła 2,3 miliarda funtów od początku ukraińskiego kryzysu, co czyni Wielką Brytanię drugim co do wielkości zwolennikiem reżimu Zełenskiego po USA.

Na początku tego tygodnia premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak powiedział , że sprzeciwia się wszelkim inicjatywom pokojowym na rzecz zawieszenia broni na Ukrainie, które nie pociąga za sobą całkowitego wycofania się Rosji.

Jego komentarze pojawiły się w brytyjskim parlamencie po tym, jak Jeremy Corbyn, były przywódca Partii Pracy, poprosił Sunaka o skomentowanie inicjatywy zawieszenia broni zaproponowanej przez Republikę Południowej Afryki i zaakceptowanej przez Sekretarza Generalnego ONZ i papieża.

„Zawieszenie broni nie jest sprawiedliwym i trwałym pokojem dla Ukrainy” – powiedział Sunak.

Wielka Brytania obiecała też wcześniej, że tego lata wyszkoli ukraińskich pilotów i „ręka w rękę” pomoże Kijowowi w „współpracy z innymi krajami w sprawie dostarczenia odrzutowców F-16” rządowi Zełenskiego.

INFO: https://english.almayadeen.net/news/politics/london-posts-job-ad-for-mercenaries-for-ukraines-counteroffe https://www.globalresearch.ca/london-posts-job-ad-mercenaries-ukraine-counteroffensive/5820348

Pubblicità