5 marzec 2021

W sierpniu 2020, Bill Gates pisał na swym blogu:

«COVID-19 jest okropny. Zmiany klimatyczne mogą być jeszcze gorsze. Jeśli wyciągniemy wnioski z COVID-19, będziemy mogli podejść do zmian klimatu z większą świadomością konsekwencji braku działania”.

https://www.gatesnotes.com/Energy/Climate-and-COVID-19

Intensywnie wzmożoną na przyszłość śmiertelnością straszy także bankier Mark Carney, który sugeruje, że istnieje korelacja pomiędzy Covidem-19 i tzw. zmianami klimatycznymi.

5 lutego 2021, Carney, który do zeszłego roku był prezesem Banku Anglii, a wcześniej szefem Banku Kanady i który jest obecnie wysłannikiem ONZ ds. działań i finansów w dziedzinie klimatu, powiedział:

« Podczas gdy istniały podobieństwa między pandemią Covid-19 i zmianami klimatycznymi, szkody w środowisku i ekosystemach mają potencjał, aby spowodować o wiele więcej zgonów. Jednym z największych problemów jest to, że nie można samoizolować się od klimatu. To nie jest opcja. Nie możemy wycofać się i przeczekać zmiany klimatu, będzie tylko gorzej. Jeśli spojrzeć na zmiany klimatyczne z perspektywy śmiertelności ludzi, będzie to odpowiednik kryzysu koronawirusowego każdego roku od połowy tego wieku i to każdego roku, a nie tylko wydarzenie jednorazowe. Jest to więc kwestia, którą należy zająć się już teraz.”

Przypomnijmy, że – jak pisze Engdahl – «Carney jest kluczowym graczem w łączeniu światowych instytucji finansowych z Zieloną Agendą. W grudniu 2015, Rada Stabilności Finansowej Banku Rozrachunków Międzynarodowych (FSB), której przewodniczącym był wówczas Carney, stworzyła Task Force on Climate-related Financial Disclosure (TCFD), której zadaniem jest doradzanie “inwestorom, kredytodawcom i ubezpieczycielom w sprawie ryzyka związanego z klimatem.”»

https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Carney

https://journal-neo.org/2019/09/25/climate-and-the-money-trail/

https://www.bbc.com/news/business-55944570

We wrześniu 2020, prof. Mariana Mazzucato z University College London pisała:

«Gdy na początku roku 2020, COVID-19 rozprzestrzeniał się, rządy wprowadziły blokady, aby zapobiec wymknięciu się spod kontroli sytuacji kryzysowej związanej ze zdrowiem publicznym. W niedalekiej przyszłości świat może być zmuszony do ponownego zastosowania blokad – tym razem, aby stawić czoła sytuacji kryzysowej związanej z klimatem» .

https://www.project-syndicate.org/commentary/radical-green-overhaul-to-avoid-climate-lockdown-by-mariana-mazzucato-2020-09?barrier=accesspaylog

https://www.project-syndicate.org/columnist/mariana-mazzucato

Także Angela Merkel łączy tzw. pandemię z ochroną środowiska. Zdaniem Merkel, niszczenie przyrody zwiększa ryzyko przenoszenia się patogenów, takich jak koronawirus.

Podczas przemówienia z okazji 30 rocznicy Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) w Osnabrück’u, Merkel oznajmiła:

«Pandemia uświadamia, jak ważna jest ochrona gatunków zwierząt i roślin. Zmniejszająca się bioróżnorodność i penetracja wrażliwych obszarów naturalnych przez człowieka zwiększają ryzyko przenoszenia patogenów. Pandemia, po raz kolejny dramatycznie uświadomiła nam naszą zależność od natury i środowiska».

Niemiecka kanclerz, najwyraźniej chce przygotować opinię publiczną na przyszłe ograniczenia klimatyczne – które prawdopodobnie okażą się o wiele bardziej dotkliwe dla obywateli i przedsiębiorstw, niż obecne restrykcje z powodu Covid’a-19.

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/510092/Merkel-stellt-Verbindung-zwischen-Pandemie-und-Umweltschutz-her-drohen-uns-nun-Klimabeschraenkungen

Do akcji dołączył także Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu, który ostrzegł, że politykom pozostało niewiele czasu na rozwiązanie kryzysu związanego z klimatem i kwestią zagrożeń dla różnorodności biologicznej. Timmermans stwierdził:

“Jest za pięć dwunasta. Inwestycje, po zakończeniu kryzysu koronawirusowego, powinny być zatem dokonywane pod kątem rozwoju zrównoważonego. Żaden region nie powinien pozostawać w tyle. UE dąży do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 55% do roku 2030 – w porównaniu z rokiem 1990 i chce do roku 2050 uczynić kontynent europejski – klimatycznie neutralnym”.

https://en.wikipedia.org/wiki/Frans_Timmermans

Dojdzie do tego poprzez całkowite zniszczenie przemysłu – komentuje włoski dziennikarz i blogger, Maurizio Blondet.

Il generale delle bare, europeista e climatico

Wcześniej wspomnianym wtóruje Karl Lauterbach, profesor ekonomii zdrowia i epidemiologii Uniwersytetu w Kolonii, poseł niemieckiej partii SPD, który w wywiadzie dla gazety Die Welt wróży złowrogo:

«Aby poradzić sobie ze zmianami klimatycznymi, konieczne są działania “analogiczne” do ograniczeń wolności osobistej z powodu pandemii».

Lauterbach, by podkreślić nieuchronność wprowadzenia tego rodzaju środków, dodał także, iż “nigdy nie będzie szczepionki przeciwko CO2”.

https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Lauterbach

https://www.welt.de/politik/deutschland/article223275012/Kampf-gegen-Klimawandel-Lauterbach-wegen-Coronazeit-pessimistisch.html

W wywiadzie dla witryny «Phoenix», Lauterbach dodał:

«Sądzę że jest rzeczą prawdopodobną, że możemy znaleźć się w sytuacji kryzysu klimatycznego, w której faktycznie zakażemy obywatelom tej czy innej rzeczy.”

Przypomnijmy jeszcze zalecenia WEF na temat przyszłego modelu mieszkaniowego.

W celu ochrony środowiska i klimatu – które są priorytetami Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) – nasze codzienne życie, nasze nawyki żywieniowe i sposób myślenia powinny zostać skorygowane. WEF opisuje to następująco:

“Mieszkanie z kuchnią, łazienką, jadalnią i miejscem do spania – dla maksymalnie czterech osób – o powierzchni 22 metrów kwadratowych, nie tylko wpisuje się w trend małych domów, ale także uosabia wiele z 17 celów ONZ w zakresie rozwoju zrównoważonego. Mieszkanie zasilane jest wyłącznie energią odnawialną i ma na celu sprawdzenie możliwości zminimalizowania zużycia zasobów naturalnych, takich jak woda.”

L’ÉLITE DI DAVOS VUOLE ABOLIRE LA CASA DI PROPRIETÀ

Również nowy premier Włoch, Mario Draghi, w swoim przemówieniu inauguracyjnym powiedział dokładnie to samo, łącząc w cudaczny sposób pojawienie się “pandemii” z “globalnym ociepleniem”:

«Chcemy pozostawić po sobie dobrą planetę, a nie tylko dobrą walutę. Globalne ocieplenie – ostrzegł premier – ma bezpośredni wpływ na nasze życie i zdrowie – od zanieczyszczenia, przez kruchość hydrogeologiczną, po podnoszenie się poziomu mórz».

I w tym momencie Draghi połączył kryzys ekologiczny z Covid’em-19:

“Przestrzeń, którą niektóre mega-miasta odebrały naturze, mogła być jedną z przyczyn przeniesienia się wirusa ze zwierząt na ludzi “.

Przy okazji, ex bankier zapowiedział także masakrę znacznej ilości przedsiębiorstw, mówiąc:

“Ochrona wszystkich rodzajów działalności gospodarczej w sposób niezróżnicowany byłaby błędem. Część z nich będzie musiała zmodyfikować się i to radykalnie.”

https://www.avvenire.it/attualita/pagine/draghi-lambientalista-lo-spazio-tolto-alla-natura-una-causa-del-covid

Jest to ten sam Draghi – o którym Francesco Cossiga, ex prezydent Republiki Włoskiej, w krótkim wywiadzie dla RAI1 z roku 2008, mówił:  

«Pody, podły aferzysta… nie wolno mianować na prezesa Rady Ministrów kogoś, kto był wspólnikiem Goldman Sachs, wielkiego amerykańskiego banku inwestycyjnego… i źle, bardzo źle zrobiłem, wspierając – niemal narzucając jego kandydaturę Silvio Berlusconi’emu. Bardzo źle zrobiłem. On stał się likwidatorem przemysłu państwowego – po słynnym rejsie jachtu Britannia (Draghi uczestniczył w rozmowach prowadzonych na jachcie). Kiedy był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Skarbu… I wyobraź sobie, co mógłby zrobić jako premier. Wysprzedałby to, co pozostało, Finmeccanica, Enel, Eni – wszystkim swoim kolesiom z Goldman Sachs».

VIDEO: Francesco Cossiga o Mario Draghi’m:

Tymczasem, premier włoski mianuje nowego komisarza ds. Covid’a-19. Staje się nim generał Francesco Paolo Figliuolo, co wydaje się być zgodnym z postępującą militaryzacją, przewidzianą w raporcie ujawnionym kilka miesięcy temu w Kanadzie.

https://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2021/03/01/draghi-nomina-il-generale-figliuolo-nuovo-commissario-covid_fd10c515-225e-4620-a484-89b48979f47f.html

Is this leaked info really Trudeau’s crazy COVID plan for 2021? You decide …

I co się okazuje? Że sławne ciężarówki wojskowe z trumnami z Bergamo (marzec 2020) pochodziły z kwatery dowodzonej przez generała Figliuolo. Co za przypadek!

https://www.bergamonews.it/2021/03/02/figliuolo-commissario-per-lemergenza-dal-suo-comando-i-camion-con-le-bare-a-bergamo/424268/

Posłuchajmy, co o trumnach z Bergamo opowiada dr. Antonietta Gatti, żona znanego także w Polsce, dr. Stefano Montanari:

«Byliśmy w domu (podczas lockdown’u)… zaczęliśmy zadawać sobie pewne pytania. Na przykład, pokazali nam (w telewizji) pomieszczenie pełne trumien… po czym w pewnym momencie zauważyłam, że już to pomieszczenie kiedyś widziałam. A był to stary reportaż o rozbitkach na Lampedusie. Ja mówię: kurczę, musieli się pomylić, dziennikarz się pomylił… Potem pokazują mnóstwo trumien na wojskowych ciężarówkach. I wtedy zadzwoniłam do Bergamo, gdzie znałam osobę z zakładu pogrzebowego, i zapytałam: – “Przepraszam, ale czy to wszystko jest prawdą? – A ta osoba odpowiedziała: – “Czy wierzysz w to, co mówią ci w telewizji?”. Od tego momentu wyłączyłem telewizor i nigdy go więcej nie włączyłam. Ta osoba mi mówi (nastepnie): – “Tak, faktycznie, postawili kilka trumien przed cmentarzem, ale grabarze byli zbyt zajęci, więc zostawili je na zewnątrz… Kiedy po trzech dniach, te trzy trumny pozostając na zewnątrz, zaczęły śmierdzieć, nie zgodziliśmy się ich zabrać, bo z punktu widzenia higienicznego to nie jest w porządku, więc wezwali wojsko, które je umieściło (na ciężarówkach), ale to były dwie trumny, które znajdowały się na dnie ciężarówki…».

VIDEO: Dr. Antonietta Gatti, żona dr. Stefano Montanari opowiada o trumnach z Bergamo:

Propozycja sprzed 2 dni: Lockdowny klimatyczne co 2 lata!

https://www.theguardian.com/environment/2021/mar/03/global-lockdown-every-two-years-needed-to-meet-paris-co2-goals-study