Absolutnie pionierskie badania – opublikowane na stronie internetowej American Heart Association i przedstawione w artykule zamieszczonym przez niemiecką witrynę Frankfurter Rundschaupotwierdzają, że do zachorowania na SARS-CoV-2 nie jest potrzebny ŻADEN WIRUS:

W studium, o którym mowa, naukowcy stworzyli pseudowirusa, po czym otoczyli go białkami kolców (spike) patogenu Sars-CoV-2. Skonstruowany w laboratorium pseudowirus nie był patogenem, tj. nie posiadał właściwości chorobotwórczych. Pomimo to – podczas eksperymentów – wystawienie zwierząt doświadczalnych na działanie owego “pseudowirusa” – wyposażonego we wspomnianą otoczkę – powodowało u nich uszkodzenia ich płuc oraz tętnic.

Dowodziłoby to, że sama obecność białka spike jest wystarczająca do wywołania choroby – stwierdzili naukowcy.

Po zakażeniu zwierząt sztucznie skonstruowanym pseudowirusem, próbki ich tkanek wykazywały stan zapalny komórek śródbłonka wyściełającego ściany tętnic płucnych.

Zespół badawczy sprawdził również w laboratorium (in vitro), jak zachowywały się zdrowe komórki śródbłonka wyściełającego tętnice po kontakcie z białkiem kolca (spike). Również w tym przypadku komórki zostały uszkodzone – między innymi poprzez kontakt białka spike z receptorem ACE2.

Badanie opublikowane przez American Heart Association rodzi dwa podstawowe pytania, które są konsekwentnie ignorowane w oficjalnej dyskusji:

1. Czy “szczepionki” zawierające mRNA, które nakazują komórkom organizmu ludzkiego produkować białka spike, mogą wywołać chorobę Covid?

2. Czy Covid jest faktycznie infekcją wirusową, czy raczej wynika z całkiem innych przyczyn?

Jeżeli samo białko spike wystarcza do wywołania choroby, to teoretycznie wszystkie osoby, które otrzymały zastrzyk zawierający mRNA, mogą zachorować na SARS-CoV-2, a nie jest tak, że nie odnotowano jeszcze żadnych urazów poszczepiennych. W samych tylko Stanach Zjednoczonych, od czasu rozpoczęcia kampanii inokulacji “szczepionki” mRNA potwierdzono ponad pół miliona przypadków powikłań poszczepiennych, z których ponad 9000 zakończyło się zgonem, a jedynie 36% poszkodowanych wyzdrowiało. (patrz National Vaccine Information Center – dane do aktualizacji)

«”Wiele osób myśli, że Covid-19 to choroba układu oddechowego, ale tak naprawdę jest to choroba naczyń krwionośnych”  – stwierdza profesor Uri Manor, współautor opublikowanego studium – “Może to wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie dostają udarów mózgu, a inni mają problemy w innych częściach ciała”. Podobieństwo schorzeń jest następujące: wszystkie one mają przyczyny naczyniowe”».

Szczegóły studium oraz komentarz dotyczący opracowania pod linkami:

Białko Spike wirusa SARS-CoV-2 upośledza funkcję śródbłonka poprzez obniżenie ekspresji ACE 2 SARS-CoV-2 Spike Protein Impairs Endothelial Function via Downregulation of ACE 2

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCRESAHA.121.318902

Samo białko Spike wystarcza, by wywołać Covid – uszkodzeniu ulegają przede wszystkim naczynia krwionośneSpike-Protein allein reicht aus, um Covid auszulösen – vor allem Blutgefäße nehmen Schaden

https://www.fr.de/ratgeber/gesundheit/corona-virusaufbau-spike-protein-beguenstigt-gefaesskrankheiten-schlaganfall-ausloesen-90567462.html

Za: https://www.nogeoingegneria.com/effetti/salute/uno-studio-mostra-nessun-virus-e-necessario-per-scatenare-il-covid-la-proteina-spike-da-sola-e-sufficiente/