Dzisiaj, takie odcinki w żadnym przypadku nie mogłyby powstać.

Trwający rekordowo długo, bo aż dziesięć sezonów (od 1997 do 2007 roku), serial «Stargate SG-1» https://en.wikipedia.org/wiki/Stargate_SG-1, w którym Ziemia spotyka się z kosmitami, cieszył się ogromną popularnością wśród fanów science-fiction. W ciągu 214 odcinków, SG-1 poruszył wiele tematówprawie na pewno, jeden z nich byłby dziś niedozwolony.

Na przestrzeni dwóch epizodów 2010 https://www.gateworld.net/sg1/s4/2010/ oraz 2001 https://www.gateworld.net/sg1/s5/2001/, zespół SG-1 na Ziemi spotyka Aschenów https://www.gateworld.net/wiki/Aschenpozornie życzliwą, technokratyczną, obcą cywilizację (opisaną przez jedną z postaci jako “planeta księgowych”). Aschen dzielą się swoją zaawansowaną medycyną i technologią rolniczą z ich bardziej prymitywnymi planetarnymi sąsiadami, którzy uprawiają żywność dla planety Aschen.

W roku 2001, podczas eksploracji planetyVolia (jednej z prymitywnych planet sprzymierzonych z Aschenami) dr Daniel Jackson, ekspert SG-1 w dziedzinie obcych kultur i języków, z zaskoczeniem odkrywa pogrzebane pod polami rolnika miasto z epoki przemysłowej. Czytając stos starych gazet, Daniel odkrywa, że Volia ucierpiała z powodu śmiercionośnej pandemii grypy na krótko przed pierwszym kontaktem z Aschenami i że Aschenowie dostarczyli Volianom (którzy w owym czasie osiągnęli poziom rozwoju odpowiadający Ziemi w początkach XX wieku) wspaniałą szczepionkę.

Kilka pierwszych gazet, jakie przegląda naukowiec, opisuje ludzi świętujących szczepionkę. Jednak ostatnie wydanie czasopisma pokazuje na pierwszej stronie zdjęcie przedstawiające rozruchy pod nagłówkiem, który Daniel ostatecznie tłumaczy jako:“Szczepionka Kosmitów powoduje bezpłodność”.

Okazuje się, że pozbawieni zaawansowanych zdolności militarnych Aschenowie wykorzystują wolno działającą broń biologiczną do przejmowania kontroli nad innymi planetami. Na początku, efekt ich szczepionki nie jest oczywisty, ale później wskaźnik urodzeń wśród docelowej populacji zaczyna spadać. W ciągu dekady 91% populacji staje się bezpłodne.

Plan jest genialny, ponieważ Aschenowie nigdy nie muszą walczyć; wystarczy, że czekają. W ciągu kilku pokoleń na planecie pozostaje tak mało ludzi, że nie jest ona w stanie sama się obronić. Aschenowie przejmują kontrolę nad resztkami populacji, wykorzystują swoją zaawansowaną technologię, by przekształcić pustą teraz planetę w rozległe połacie ziemi uprawnej i dosłownie zakopują prawdę o tym, co się wydarzyło.

Aby uzyskać prawdziwie pełny obraz sytuacji, należy obejrzeć ten krótki klip pochodzący z odcinka 2001:

Ale poczekajcie, bo to nie wszystko.

Odcinek 2010 (który wyemitowano przed odcinkiem 2001) rozgrywa się w przyszłości. Tutaj Ziemia sprzymierzyła się z Aschenami i przyjęła ich szczepionkę. Dziesięć lat później dr Samantha Carter z SG-1 odkrywa, że jest bezpłodna, pomimo że lekarze Aschenów poddając ją manipulacji psychologicznej, stwierdzili, że ich zaawansowana technologia medyczna orzeka, iż nic jej nie dolega.

Kiedy Samantha zagłębia się w dane i odkrywa prawdę (że wskaźnik płodności na Ziemi spadł o 91% od czasu wprowadzenia szczepionki Aschenów), dowiaduje się, że rząd Ziemi wiedział o tym i ukrywał prawdę. Ponieważ szczepionka Aschenów miała rzekomo wydłużyć życie, światowi przywódcy zgodzili się na depopulację na poziomie 30%, aby zapewnić, że planecie nie zabraknie zasobów z powodu przeludnienia. Ale, gdy skutki szczepionki okazały się znacznie gorsze niż przewidywano, nie mogli przyznać się do tego bez ujawnienia swojego współudziału w sprawie.

Podsumowując: szczepionka przeciw grypie okazuje się być wolno działającą bronią biologiczną, która sterylizuje i redukuje populację ludzką, tak aby grupa technokratów mogła przejąć kontrolę nad planetą bez konieczności użycia siły militarnej – za to przy współpracy z globalnymi elitami rządowymi, które są zaniepokojone przeludnieniem planety. Następnie, owi technokraci korzystają z zasobów Ziemi, aby wzbogacić się, podczas gdy posługują się praniem mózgów oraz cenzurą – aby ukryć prawdę przed ludźmi, którzy ocaleli.

Filmowe streszczenie historii, poniżej:

Na podstawie: https://dystopianliving.substack.com/p/stargate-sg-1-perfectly-explained

Pubblicità