www.nogeoingegneria.com      9 marzec 2021

Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie (na noszącym bardzo złą famę peronie nr. 21). Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia.

Jest to “pociąg sanitarny przeznaczony do transportu chorych lub rannych w razie potrzeby, wynikającej z sytuacji poważnych zagrożeń” – takich jak okoliczności zaistniałe w ostatnich miesiącach w związku z pandemią Covid-19 – wyjaśniali rok temu promotorzy projektu, który narodził się ze współpracy pomiędzy Kolejami Państwowymi, Ochroną Cywilną i Regionalną Agencją Kryzysową (Areu).

Znajduje się w nim dwadzieścia jeden łóżek w kilku wagonach, wszystkie wyposażone w różny poziom oprzyrządowania, aż po terapię intensywną.

Może być używany w rozmaitych, ekstremalnych okolicznościach, od ewakuacji medycznej po nagłe kryzysy sanitarne lub w przypadku klęsk żywiołowych.

https://www.ferrovie.info/index.php/it/42-primo-piano/14105-ferrovie-pronto-il-treno-sanitario-di-ferrovie-dello-stato-protezione-civile-e-areu

Peron nr. 21 stacji kolejowej w Mediolanie jest o tyle osobliwy, że to stamtąd (w okresie II wojny światowej) odjeżdżały pociągi z Żydami oraz włoskimi więźniami politycznymi, kierujące się następnie do niemieckich obozów koncentracyjnych rozsianych po Europie.

FOTO:

VIDEO: Na jaki rodzaj niebezpieczeństwa władze są przygotowane?

Na podstawie:

Pubblicità