Genua: Lekarz, który operował Camillę Canepę: “Mózg pełen zakrzepów; zjawisko dalekie od normalności”

https://news.fidelityhouse.eu/cronaca/genova-il-medico-che-ha-operato-camilla-canepa-cervello-pieno-di-trombi-non-e-normale-515387.html

Powoli pojawiają się nowe szczegóły na temat historii, która wydarzyła się niedawno w Genui, gdzie 18-letnia dziewczyna z Sestri Levante, Camilla Canepa, zmarła w wyniku podania szczepionki anty Covid firmy AstraZeneca.

Według relacji lekarza z kliniki San Martino, który ją operował, w ciągu wielu lat pracy zawodowej nigdy nie widział czegoś porównywalnego, jako że mózg Camilli był pełen zakrzepów.

Gianluigi Zona, dyrektor kliniki neurochirurgicznej i neurotraumatologicznej Policlinico, rozmawiając z dziennikarzami z turyńskiej gazety La Stampa, powiedział, że nigdy nie widział tak dużego zjawiska zakrzepowego.

Dziewczyna trafiła do szpitala w Lavagna już 3 czerwca, z objawami takimi jak światłowstręt i ból głowy. Dwa dni później, 5 czerwca, po wypisaniu ze szpitala w Lavagna, z trudnościami w poruszaniu kończynami udała się bezpośrednio do kliniki San Martino w Genui. Tam została poddana badaniu tomograficznemu, a następnie dwóm, pilnym operacjom chirurgicznym.

W rozmowie z dziennikarzami, Gianluigi Zona jest głęboko zasmucony. Opowiadając o stanie, w jakim znajdowała się Camilla, lekarz powiedział, że “wszystkie zatoki żylne były zablokowane przez zakrzepy, co było sytuacją, której nigdy nie widziałem na przestrzeni tak wielu lat pracy w tym zawodzie. Trzeba sobie wyobrazić zatokę żylną jako rzekę w środku doliny, w której zbiegają się różne strumienie. Jeśli zbudujesz zaporę na środku rzeki, rzeka puchnie, dopływy nie mogą spływać, w wyniku czego wzrasta ciśnienie w górę rzeki” – powiedział specjalista.

Na koniec wywiadu, Zona stwierdził, że nie jest ani wirusologiem, ani epidemiologiem, ani lekarzem sądowym, ale jego zdaniem mamy do czynienia z czymś, co absolutnie nie wydaje się być standardowym.

***

FOTO: Fragmenty arkuszów grafenu są dla komórek ludzkich czymś w rodzaju dobrze naostrzonych, nanometrowych brzytew


https://www.pnas.org/content/pnas/110/30/12295.full.pdf
Pubblicità