Papież Albino Luciani, który w roku 1978 wstąpił na tron papieski przyjmując imię Jan Paweł, zmarł ponoć tego samego wieczoru dnia, w którym dziennikarz Mino Pecorelli przekazał mu listę kardynałów należących do masonerii.

Ujawniła to siostra Mino Pecorelli’ego, Rosita, podczas długiego programu telewizyjnego Andrei Purgatori’ego wyemitowanego 22 marca 2023, na antenie telewizji La7, poświęconego postaci kontrowersyjnego dziennikarza włoskiego zamordowanego w roku 1979.

Pecorelli był postacią dość wyjątkową na włoskiej scenie: zaczynał jako asystent mediolańskiego chadeckiego senatora Egidio Careniniego, potem okazało się, że należał do loży masońskiej P2 (Propaganda Due), założył własną agencję prasową, a następnie czasopismo OP (“Osservatorio Politico”), pełne sensacyjnych doniesień oraz dziwnych, ale sprawnie działających, zakodowanych przesłań. Magazyn opowiadał o spiskach służb specjalnych, masonerii, mafii i przede wszystkim o władzy Giulio Andreottiego. https://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_Due

Dziennikarz dysponował ważnymi źródłami na wszystkich możliwych szczeblach i był uznawany za osobę o niemal nadprzyrodzonych zdolnościach analitycznych, polegających na przykład na umiejętności odczytywania równowagi między frakcjami we włoskiej Demokracji Chrześcijańskiej na podstawie “bezbarwnych” ogłoszeń partyjnych. Podczas porwania Moro, Pecorelli stwierdził, że jeden z komunikatów Czerwonych Brygad jest sfałszowany i opublikował także poufne materiały sprawy, takie jak kilka listów porwanego prezydenta DC skierowanych do rodziny.

W programie zrelacjonowano przynależność Pecorellego do P2 (w jego domu znaleziono później masońskie rękawiczki oraz kaptur), której przywódca, Licio Gelli, był również zaatakowany w ujawnieniach, jakie nałogowo publikował OP. Pecorelli pozyskiwał wiadomości dla swojego pisma ze środowiska P2, jak również z kręgów tajnych służb oraz głębin polityki.

W roku 1978 – krótko po tym, jak OP stało się czasopismem, które można było kupić w kioskach – Mino Pecorelli opublikował listę 121 prałatów należących do rzekomej “Wielkiej Loży Watykanu”: listę kardynałów powiązanych z masonerią – z podaniem ich nazwisk, numeru immatrykulacji i daty inicjacji. To właśnie ta lista została później nazwana “Listą Pecorelli’ego”, a zawiera ona nazwiska o znaczeniu historycznym, takie jak nazwisko kardynała Annibale Bugniniego, autora Novo Ordo Missae, czyli “Nowej Mszy”, która w roku 1969 wyparła wielowiekową Mszę tradycyjną.

Prowadzący audycję Andrea Purgatori przypomina, że na liście miały znaleźć się cztery nazwiska prałatów związanych ze sprawą zaginionej Manueli Orlandi: sekretarz stanu kardynał Agostino Casaroli, kardynał Ugo Poletti – “ten, który później udzielił dyspensy, tak by rodzina bossa «Renatino» De Pedis’a należącego do rzymskiej organizacji przestępczej o nazwie «Banda della Magliana» mogła pochować go w Bazylice Sant’Apollinare”, przeor Sant’Apollinare’a, oraz Paul Marcinkus, osławiony zarządca IOR, czyli Banku Watykańskiego. https://en.wikipedia.org/wiki/Banda_della_Magliana https://en.wikipedia.org/wiki/Enrico_De_Pedis

W programie kanału La7, siostra autora listy mówi, że: «Dzień wcześniej, Mino wysłał papieżowi Lucianiemu listę niewiernych prałatów. W nocy papież Luciani zmarł».

«Wiem, że (papież) miał zamiar zająć surowe stanowisko wobec owych prałatów… dlatego pojawiły się pewne podejrzenia» –  dodaje Rosita Pecorelli.

Przypomnijmy, że papież Albino Luciani, wybrany 26 sierpnia 1978 roku jako Jan Paweł I, został znaleziony martwy w swoim gabinecie wieczorem 28 września. Jego pontyfikat był dziesiątym z najkrótszych w historii papiestwa: trwał zaledwie 33 dni – liczba ta może mieć zresztą swoje znaczenie symboliczne. W ciągu ostatnich dziesięcioleci wysunięto wiele hipotez dotyczących nagłej śmierci papieża z Wenecji; wielu podejrzewa, że papież został otruty.

Mino Pecorelli został zabity 20 marca 1979 roku w swoim Citroen’ie czterema strzałami z pistoletu z tłumikiem. Jedna z kul była wycelowana w usta, co jest prawdopodobnym znakiem postępowania z tymi, którzy «mówią za dużo».

Okazało się, że kule były dwóch marek: dwie kule marki Fiocchi i dwie Gevelot, te ostatnie bardzo rzadkie, ale trzy lata później odnalezione w arsenale organizacji «Banda della Magliana» znalezionym w piwnicy gmachu włoskiego Ministerstwa Zdrowia. Dochodzenie zostało wystawione na wszelkiego rodzaju oszustwa, manipulacje dowodami – i zakończyło się fiaskiem. W roku 2002, Sąd Apelacyjny skazał Giulio Andreottiego, wraz z mafioso Gaetano Badalamentim, na 24 lata więzienia za zabójstwo dziennikarza; rok później wyrok został unieważniony bez skierowania go do Sądu Najwyższego, uprawomocniając tym samym orzeczenie uniewinniające, które polityk Demokracji Chrześcijańskiej otrzymał w pierwszej instancji.

To co pozostaje, to kolejna stronica wielkich włoskich tajemnic, odnośnie których, nauczyliśmy się, że z biegiem dekad zawsze mogą zastać dodane drobne – niekiedy szokujące szczegóły – ale nigdy nie udaje się zadrasnąć skorupy i zobaczyć, co kryje się pod owymi ogromnymi krwawymi splotami.

Poczyńmy na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie: powściągliwość, z jaką gazety – także te o znaczących nazwach –  donoszą o możliwej synchronizacji między dostarczeniem listy kardynałów masonów a śmiercią Jana Pawła I, jest uderzająca: wszystkie zdają się powtarzać wyrażenie użyte przez siostrę Pecorellego – “niewierni kardynałowie”.

Nie sądzimy, że powyższe sformułowanie jest trafne. Załóżmy przypadek papieża, przychodzącego po Luciani’m – w przyszłości – który faktycznie jest masonem. Czyż w tego rodzaju sytuacji, purpuraci należący do hipotetycznej “Wielkiej Loży Watykańskiej” nie byliby definiowalni jako “kardynałowie wierni”?

CAŁA AUDYCJA, PONIŻEJ:

https://en.wikipedia.org/wiki/Carmine_Pecorelli https://it.wikipedia.org/wiki/Mino_Pecorelli

Pełna lista watykańskich dostojników-masonów pod linkiem: https://notiredmerida.com/2022/08/19/la-lista-pecorelli-la-relacion-de-masones-que-infestaban-el-vaticano/

FONTE: https://www.renovatio21.com/papa-luciani-morto-nel-giorno-in-cui-gli-fu-consegnata-la-lista-dei-cardinali-massoni-rivelazione-della-sorella-di-pecorelli/