Komedia (ale nie tylko) warta obejrzenia, w której zagrały dwie włoskie znakomitości aktorskie, tj. Alberto Sordi i Claudia Cardinale…

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Girl_in_Australia

https://it.wikipedia.org/wiki/Bello,_onesto,_emigrato_Australia_sposerebbe_compaesana_illibata

FABUŁA:

Są wczesne lata 70′ ubiegłego wieku. Rzymianin Amedeo Foglietti, który 20 lat temu wyemigrował do Australii, po wielu latach spędzonych w samotności szuka towarzyszki życia. Ksiądz misjonarz Don Anselmo, osoba kontaktowa i wsparcie dla włoskiej społeczności emigrantów, pokazuje mu zdjęcie niejakiej Carmeli, dziewczyny z Kalabrii, która mieszka w Rzymie. Amedeo, przekonany, że jej się nie spodoba, podobnie jak w przypadku innych kobiet, do których wcześniej pisał, udaje się do Giuseppe, przyjaciela i dawnego kolegi z pracy, który proponuje mu wymianę identyfikującej go strzałki na ich grupowym zdjęciu.

Po korespondencji pełnej kłamstw z obu stron – on udaje bogatego zawiadowcę stacji, a ona pracownicę fabryki, gdy zamiast tego jest prostytutką – Carmela wyjeżdża w końcu do Australii, po brawurowej ucieczce przed alfonsem na lotnisko. Po przyjeździe do Brisbane oboje się spotykają. Determinacja i dumny charakter pięknej młodej kobiety odstraszają nieśmiałego zalotnika, który nie mając odwagi wyjawić jej prawdy, udaje Giuseppe, planując ujawnić się podczas długiej podróży do domu. Podróż okazuje się burzliwa: stary samochód się psuje, Amedeo dwukrotnie dostaje drgawek, które są wynikiem użądlenia go przez skorpiona w przeszłości, Carmela spóźnia się na pociąg i nie mając pieniędzy, jest zmuszona zaoferować się miejscowemu mężczyźnie, aby zapłacić za podróż.

Mimo wszystko jest to dla Carmeli niezrównana okazja do poznania Amedeo i nowego świata, w jego wspaniałościach i nieszczęściach, nie wyłączając pożegnalnego spotkania z Bampo, jego przyjacielem, który popadł w katatonię z powodu choroby i samotności w pracy w dżungli. Dwójka prawie dociera do celu podróży bez żadnych postępów. Carmela spotyka się z Giuseppe – wciąż wierząc, że to Amedeo – tylko po to, by otrzymać od niego serię gorzkich prawd, prawdziwą tożsamość zalotnika i nikczemne zamiary, by uczynić z niej prostytutkę, po to, by opłacić wydatki swojej nierentownej kopalni.

Carmela w napadzie wściekłości, dźga Amedeo. Niedługo potem znajdujemy ową dwójkę ponownie w pociągu. Mężczyzna oferuje jej możliwość powrotu do Włoch na własny koszt, ale ona odmawia, ujawniając swoją przeszłość i wzbudzając jego zgorszenie. Przybywając do Bun Bun Ga, wioski liczącej piętnastu mieszkańców na środku pustyni, Carmela niechętnie wysiada z pociągu. Kiedy pociąg odjeżdża, z przedziału widać Amedeo, który niesie Carmelę do domu jako pannę młodą…

CAŁY FILM: «Przystojny, uczciwy emigrant z Australii poślubi rodaczkę wolnego stanu» (NAPISY ANGIELSKIE)

Jeśli napisy angielskie są na video niewidoczne, przejść na: https://www.youtube.com/watch?v=NSEoshh63NI