Według oficjalnej narracji, Paul Pelosi został zaatakowany przez tzw. «białego suprematystę» (będącego także «antysemitą») należącego do skrajnej prawicy, zwolennika Trumpa – który wtargnął do domu, aby zabić Nancy. Wersja ta została skonsolidowana przez prezydenta Bidena i innych. https://www.nbcnews.com/politics/politics-news/live-blog/nancy-pelosi-husband-paul-assault-rcna54574 https://www.adl.org/resources/blog/pelosi-attacker-appears-be-antisemite-and-white-supremacist

Info z Twittera na temat osobnika, o którym mowa:

«Rzekomy napastnik nazywa się David Depape. Powiedział śledczym, że on i Paul Pelosi uprawiali seks gejowski i doszło do kłótni o narkotyki. Małżeństwo Pelosi odmówiło udostępnienia nagrań z monitoringu ich domu, podsycając dodatkowe spekulacje na temat homoseksualizmu w ich domu. David Depape ma na swoim koncie aresztowania związane z prostytucją męską».

«Nie włączył się żaden system alarmowy, ani nie było włamania. Kiedy pojawiła się policja, David Depape miał na sobie wyłącznie bieliznę, a Paul Pelosi trzymał młotek. Gdy policja próbowała dokonać oceny sytuacji, Depape wyrwał młotek Pelosiemu i zaatakował go na oczach policjantów».

«Policja wysłana do domu Paula Pelosi:

“RP (osoba zgłaszająca) stwierdził, że w domu jest mężczyzna i że zamierza czekać na jego żonę. RP stwierdził, że nie wie kim jest mężczyzna, ale poinformował, że ma na imię David i że jest przyjacielem.”»

Gwoli przypomnienia:

VIDEO: Mąż Nancy Pelosi aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu: https://www.reuters.com/world/us/nancy-pelosis-husband-pleads-guilty-drunken-driving-california-2022-08-23/