Yoichi Shimatsu ———- 21 luty 2023

W niedawnej rozmowie radiowej Jeff Rense i ja dyskutowaliśmy o niektórych niewytłumaczalnych anomaliach związanych z nocnym wykolejeniem się pociągu z cysternami wypełnionymi chemikaliami w East Palestine (Ohio), które pozostawiły mnóstwo pytań, ale bardzo mało jasnych odpowiedzi.

Po zakończeniu programu z Rense, skontaktowałem się ze znajomym ze wschodniego Ohio, “K.T.”, który na szczęście śledził online lokalne wiadomości i niezależne raporty obywateli. K.T. ujawnił wiele niespójności w oficjalnym tuszowaniu przez firmę kolejową Norfolk Southern, biuro gubernatora Ohio i EPA, co było wskaźnikiem panicznego tuszowania zarządzonego przez gubernatora Mike’a DeWine’a, republikanina, pod presją kierowanej przez demokratów EPA oraz Białego Domu Bidena. https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Environmental_Protection_Agency

Dwupartyjne ignorowanie obaw mieszkańców regionu, wraz z intensywnym maskowaniem przez media głównego nurtu, wskazywało, że wykolejenie się pociągu wiąże się z kwestią bezpieczeństwa narodowego i tajemnicami służbowymi. Niniejszy artykuł analityczny, wspomagany przez raporty obywatelskie z pogranicza Ohio-Pennsylvania, szczegółowo obnaża motywy nielegalnego, niezarejestrowanego nocnego przewozu prekursorów broni chemicznej jako przyczyny niemal wybuchowego przegrzania wagonów-cystern i użycia podłużnego dołu do spalania, skąd powstał ów złowrogi słup czarnego dymu powstałego z toksycznych płomieni.

Analiza katastrofy z chemicznego punktu widzenia

W niniejszej analizie bazującej na chemii, ustalenia na miejscu zdarzenia, stłumione na rozkaz władz, są badane tak, aby uzyskać najbardziej wymowny niepodważalny dowód: skład chemiczny płynnego ładunku pięciu podejrzanych cystern, których zawartość została podpalona na rozkaz rządu w pospiesznie wykopanym rowie. W przeciwieństwie do oficjalnych zaprzeczeń i dezinformacji na temat ich zawartości chemicznej, rzeczywisty ładunek został ujawniony przez wykrycie przez EPA fosgenu w czarnej chmurze nad East Palestine. Fosgen był używany do działań wojennych we Francji i Belgii podczas I wojny światowej. Ponieważ nie jest on produktem ubocznym chlorku winylu (który zawiera wyłacznie jedną cząsteczkę chlorku), faktycznym prekursorem wewnątrz owych cystern była bardziej niebezpieczna substancja chemiczna spojona podwójną ilością chlorku, podobnie jak fosgen.

Pytania, które tutaj stawiamy to: Dlaczego pięć cystern wypełnionych lotnym prekursorem broni chemicznej było transportowanych w kierunku wschodniego wybrzeża? Jakie było ostateczne przeznaczenie tego ładunku chemicznego? Czy ładunek chemiczny miał być wykorzystany do celów wojskowych podczas działań wojennych, co stanowi rażące naruszenie międzynarodowego traktatu zakazującego używania broni chemicznej? Która strefa walki była celem masowego ataku chemicznego?

Użycie broni chemicznej jest rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego, zbrodnią przeciwko ludzkości. Głównymi podejrzanymi w tym przypadku ludobójstwa są prezydent Joe Biden, wiceprezydent Kamala Harris, sekretarz obrony Lloyd Austin, szef CIA William Burns i ich podwładni doradca ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan, sekretarz transportu Pete Buttigieg, szef EPA Michael Regan i inni lokaje podżegającego do wojny reżimu.

Sprawdzający fakty aka Oficjalne Fałszywki

Sprostowania mediów głównego nurtu i zaprzeczenia tych znanych jako “fact-checkers”, aka apologetów agencji wywiadowczych, polityków “in the know” i przemysłu wojennego, dodały jedynie “paliwa do płomieni” ich własnej ekspozycji i odwołania. (Większość ich pochopnych twierdzeń o faktach dotyczących wraku pociągu okazała się przesadzona lub po prostu błędna). Aby uchronić swoje własne tyłki od kary, polityczni zbrodniarze wysokiego szczebla bagatelizowali prawie-apokaliptyczne ryzyko usuwania odpadów na otwartej przestrzeni poprzez spalanie toksycznych chemikaliów w East Palestine, miasteczku liczącym 1300 gospodarstw domowych bez żadnej politycznej siły przebicia lub wystarczających środków finansowych, aby wytoczyć proces sądowy w celu osiągnięcia sprawiedliwości.

Rzeczywisty skład chemiczny owego płynnego ładunku został błędnie zidentyfikowany w ramach przestępczego tuszowania, oczywiście z powodów planowanej tajnej operacji wojskowo-wywiadowczej, z rażącym naruszeniem międzynarodowego traktatu o zakazie produkcji, przechowywania, rozmieszczania i stosowania śmiercionośnych substancji chemicznych podczas działań wojennych lub zamieszek w kraju. Istnieją wystarczające dowody, nawet na tym wczesnym etapie, aby te zaatakowane gazem narody (podczas operacji fałszywej flagi), w tym Polska, Białoruś, Rosja i Ukraina, wniosły sprawę do Trybunału ds. zbrodni wojennych w Hadze przeciwko administracji Bidena za planowanie zbrodni przeciwko ludzkości z zaplanowanym rozmieszczeniem zakazanej broni chemicznej w ramach operacji fałszywej flagi.

Biorąc pod uwagę polityczne ograniczenia państw członkowskich sojuszu NATO, które mają zakaz używania lub nawet rozmieszczania broni chemicznej “na zasadzie gotowości”, jedynym możliwym powodem przewożenia tej dużej ilości trującego gazu, około 17 000 galonów, w kierunku wschodnim, w stronę poligonu wojskowego i dalej do portu atlantyckiego, było przeprowadzenie operacji fałszywej flagi przeciwko wrogiemu państwu (państwom), a w tym konkretnym przypadku przeciwko “poszkodowanemu narodowi sprzymierzonemu”, czyli Ukrainie. Biorąc pod uwagę obecną patową sytuację w Europie Wschodniej, ostatnią kartą w talii CIA jest sfingowanie “rosyjskiego” ataku chemicznego na Ukraińców, a dokładniej na Polskę, w celu podburzenia sojuszu NATO do wypowiedzenia wojny przeciwko Rosji i Białorusi, a tym samym wywołania III wojny światowej. Oczywiście szef NATO, Jens Stoltenberg, certyfikowany szaleniec podżegający do wojny, jest zaangażowany w tę idiotyczną intrygę po uszy.

Co znamienne, prezydent Joe Biden złożył w międzyczasie sekretną wizytę w Kijowie, dwa tygodnie po katastrofie w East Palestine, która poważnie nadszarpnęła jego ambitne plany wojenne, aby naradzić się z Volodymyrem Zelenskim, kolejnym spiskowcem, który był wyraźnie rozczarowany słysząc “złe wieści” o końcu ataków z użyciem gazu trującego. Biden pojechał 10-godzinnym pociągiem do Kijowa, aby opłakiwać upadek tajnej intrygi NATO, która miała uratować Ukrainę. Ponieważ nie wylano łez za East Palestine, nie będę płakał za zbrodniarzem wojennym Zelenskim ani za jego mocodawcą Joe Bidenem. Możemy być tylko wdzięczni jakiejś ukrytej sile, że nikt nie zginął natychmiast w East Palestine, choć zagrożenie dla zdrowia będzie się utrzymywać przez wiele miesięcy, a może i lat po tym czasie.

Płynny ładunek z toksycznego składowiska odpadów firmy Dow

Źródłem ładunku w Madison w stanie Illinois był zamknięty zakład produkcji prętów uranowych niesławnej firmy Dow Chemical (znanej z Agent Orange), ostatnio działającej pod przykrywką Spectrulite. Od połowy lat ’90, radioaktywne miejsce, położone po drugiej stronie rzeki Mississippi od St. Louis, jest poddawane wysiłkom “oczyszczania” (“ograniczania toksyczności”) przez EPA, która sprzeciwia się uznaniu tegoż wielkiego syfu za stałe składowisko odpadów niebezpiecznych. Związek na bazie chloru w pięciu podejrzanych cysternach został fałszywie opisany przez EPA i Norfolk Rail jako “chlorek winylu”, czyli dość niewinna substancja, w celu ukrycia rzeczywistej zawartości wysoce lotnego chlorku winylidenu. Ten ostatni, silny środek utleniający znany również jako 1,1 dichloroeten, był używany przez Dow do czyszczenia prętów paliwowych uranu w zakładzie w Madison, gdzie od owego czasu był przechowywany w stalowych zbiornikach.

Logiczne pytanie, które się nasuwa to: Gdzie ów śmiertelny ładunek miał być dostarczony? Miejsce docelowe firmy Norfolk Southern znajdowało się tuż za granicą stanu w Conway w Pensylwanii, położonym w Beaver County sąsiadującym z East Palestine w Columbiana County. Ale to nie był koniec podróży. Stacja kolejowa w Conway, zarządzana przez Norfolk Southern od ponad wieku, to potężna nastawnia – do lat ’80 największa w USA. Conway sąsiaduje z rzeką Ohio, a zatem nie ma tam żadnego większego zakładu chemicznego ani zakładu utylizacji odpadów, który mógłby przyjąć cysterny o pojemności 30 000 galonów. Dlatego można śmiało stwierdzić, że podejrzanych pięć cystern wraz z kilkoma innymi wagonami chemicznymi znajdowało się na tyłach pociągu w celu odprzęgnięcia i przekierowania w zupełnie innym kierunku niż wagony skrzyniowe wypełnione artykułami spożywczymi z górnego rejonu Missisipi, zmierzające do magazynów w pobliżu głównych miast wschodnich.

Zabójcze przeznaczenie

Ponieważ zakład w Madison (Illinois) był zakrojonym na szeroką skalę centrum przetrzymywania EPA w zakolu linii brzegowej Missisipi, nie miałoby sensu przenoszenie wrażliwego ładunku setki mil do gęsto zaludnionego regionu położonego zaledwie 25 mil od Pittsburgha, który nie jest centrum przemysłu chemicznego. Aktualnie, niebezpieczne zakłady chemiczne są zlokalizowane nad morzem, na wypadek dużego rozlewu, głównie wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Nie istnieje żadna alternatywna narracja poza oczywistymi “usual suspects”.

Tak więc nieoznakowane wagony z toksycznymi substancjami były oczywiście przeznaczone dla Arsenału Broni Chemicznej w Edgewood, znajdującego się na terenie poligonu armii amerykańskiej Aberdeen Proving Ground, leżącego nad Zatoką Chesapeake na północ od Baltimore w stanie Maryland. Dla tych Pollyannas, https://en.wikipedia.org/wiki/Pollyanna_principle którzy nadal wierzą, że wielki Joe Biden nie może się mylić, niniejszym przedstawiam prawdopodobną planowaną trasę drugiego etapu podróży pociągu: wznowienie podróży ze stacji kolejowej w Conway przez Pittsburgh, następnie do Altoony i węzła w Harrisburgu, skąd toksyczny pociąg odbywa krótką podróż na północ i wznawia ruch na wschód wzdłuż torów w Maryland w kierunku Baltimore, a następnie skręca w lewo na drugorzędny tor do Aberdeen na północnym brzegu Chesapeake. Czy są jakieś dalsze pytania lub zastrzeżenia?

Po przybyciu do ośrodka w Edgewood, ładunek chlorku winylidenu jest łatwo przekształcany w czysty chlor lub o wiele bardziej prawdopodobny “mniej śmiercionośny” fosgen przeznaczony do wtłaczania do kanistrów, w celu dołączenia go do bomb i pocisków artyleryjskich. Celem taktycznym jest powalenie polskich cywilów, a nie uczynienie ich martwymi w mniej niż godzinę, chociaż wielu z nich z pewnością umrze z powodu zatrutej tkanki płucnej w liczbie wystarczającej do wywołania deklaracji wojny NATO przeciwko Rosji i Białorusi. Tego rodzaju tajne użycie fosgenu jest nielegalne według prawa amerykańskiego i międzynarodowej konwencji o broni chemicznej (CWC) ratyfikowanej przez 53 narody, w tym Stany Zjednoczone, w roku 1963. Zakaz używania broni chemicznej istnieje od zakończenia I wojny światowej. Joe i Wołodomyr, co wy, do cholery, planowaliście? Teraz skończmy z formalnościami prawnymi dotyczącymi waszych procesów o popełnienie zbrodni wojennych i po prostu połknijcie kapsułki z cyjankiem, jakby to były żelki.

Zabić Polaków – obwinić Moskwę

Jedyne wyjaśnienie tego rażącego i tajnego naruszenia światowego prawa jest dość typowe dla wielu nielegalnych międzynarodowych czarnych operacji, w które zaangażowany był Joe Biden, główny sponsor NATO-amerykańskiej pomocy wojskowej dla zbójeckiego reżimu Zelenskiego na Ukrainie. Tajemniczy atak gazem chlorowym w zachodniej Ukrainie i przeciwko sojuszniczej Polsce – z telewizyjnymi relacjami CNN-BBC-ABC poparzeń chemicznych zadanych tysiącom polskich obywateli w ich pasterskiej ojczyźnie – bezwzględnie spowodowałby autoryzację wojenną NATO na podstawie ochrony sojuszniczych cywilów przed nielegalnymi atakami gazowymi poprzez rozpoczęcie kampanii bombardowań i inwazji lądowej na Krym, region Doniecka i samą Rosję, co w praktyce rozpoczęłoby III wojnę światową.

Podobne prowokacje mające usprawiedliwić interwencję zostały spreparowane przez Billa Clintona i Tony’ego Blaira w celu najazdu i rozczłonkowania Republiki Jugosławii w latach 1999-2000. Złowrogi spisek za operacją fałszywej flagi, polegającą na zagazowaniu “nadającej się do wykorzystania” ludności cywilnej w Polsce i na Ukrainie, służy politycznemu samouwielbieniu tego stetryczałego imbecyla Bidena, który powinien znaleźć się w psychiatryku. Kto jeszcze może uczestniczyć w tym spisku, o kim nie wspomniano wcześniej? Ten zbrodniczy zboczeniec Adam Schiff, pierwsza dama pani Zelenski, no i oczywiście ów umysłowo niedorozwinięty szef NATO Jens Stoltenberg, wszyscy oni są morderczymi klaunami. https://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Schiff

Nudna część: Chemia

OK, zdaję sobie sprawę, że zdecydowana większość rozsądnych ludzi boi się zajęć z chemii. Jako część pokolenia doganiającego Sputnika z Sowietami, w college’u traktowałem chemię organiczną jako magiczną różdżkę, która uratuje ludzkość przed samozniszczeniem. Moje marzenie o świecie bez cierpienia było naiwne, wręcz głupie. Proszę więc wytrzymać ten “wykład tablicowy” przez kilka minut, aby zrozumieć ukryte niebezpieczeństwo znajdujące się w owych pięciu cysternach, a następnie udać się do swojego ulubionego baru lub salonu koktajlowego, aby zmyć z siebie przerażające refleksje.

Nie pozostawiającym żadnych wątpliwości wydarzeniem było wykrycie w powietrzu fosgenu w czarnej chmurze nad spaleniskiem znajdującym się przy torach. Jego wzór to COCl2, tłumaczony jako C jak węgiel, O tlen, a CL-2 to dwie cząsteczki chloru. Jego nazwa pochodzi od greckich słów oznaczających światło i narodziny, ponieważ został on po raz pierwszy zsyntetyzowany poprzez wystawienie tlenku węgla na działanie silnego światła słonecznego, co dało początek dziwnemu żółtawemu związkowi, który ma zapach świeżo skoszonej trawy. Dziwaczna nazwa Spectrulite należącej do spółki Dow jest inspirowana dziwną żółtawą poświatą chlorku winylidenu i fosgenu po podgrzaniu. W kontakcie z ludźmi i zwierzętami, parzy oczy, uszy i nozdrza, zadając nieznośny ból i straszliwe blizny.

Francuzi użyli fosgenu podczas wojny w okopach w czasie I wojny światowej, co spowodowało śmierć 85 000 niemieckich, angielskich, amerykańskich i francuskich żołnierzy; Cesarska Armia Japońska użyła fosgenu do zdziesiątkowania ludności cywilnej Chin w latach 30-tych XX wieku, ku przerażeniu europejskich mocarstw. Idąc tymi dobrze udokumentowanymi tropami, Joe Biden i jego pomocnik Zelenski zamierzali wykorzystać tę zakazaną truciznę przeciwko Ukraińcom, zachodnim ochotnikom wojskowym i polskim rolnikom, aby usprawiedliwić swoją szaloną kampanię obalenia Putina.

Wykrycie fosgenu w czarnej chmurze dymu nad spaleniskiem w East Palestine wskazuje, że zawartością chemiczną pięciu tajemniczych cystern nie był chlorek winylu, jak fałszywie twierdziły firmy Spectrulite-Dow, Norforlk Southern i EPA, ale w rzeczywistości składał się z bardziej lotnego dichlorku winylidenu (CH2=CCl), cząsteczki zawierającej węgiel (C) i dwie cząsteczki chloru (CL, ta ostatnia z małej litery L, nie mylić z cyfrą 1). Udział węgla zwiększa lotność/zapalność podczas kontaktu z wysoką temperaturą (jak to miało miejsce w wyniku tarcia przewróconych stalowych cystern ślizgających się po żwirze).

Nieproporcjonalna masa cząsteczki chloru, w porównaniu z lżejszymi pierwiastkami, umożliwia mu wyrwanie się z wiązań. Masa atomowa chloru wynosi 35,45, czyli trzykrotnie więcej niż węgla – 12, i wodoru – zaledwie 1,0. Brak równowagi w masie atomowej oznacza, że lotny chlor może uwolnić się od swoich wiązań mikroelektromagnetycznych i stać się swobodnie działającym rodnikiem, wytwarzającym ciepło o wybuchowej mocy podczas zderzeń międzycząsteczkowych, zwłaszcza podczas wzburzania. Przechwytywanie z powietrza składnika tlenu, podczas ostatniego etapu samosyntezy fosgenu, powoduje intensywne utlenianie, aka spalanie, jak to widać w niechlubnym rowie w East Palestine.

Ponieważ na studiach kształciłem się na chemika laboratoryjnego, a nie nauczyciela chemii, mam nadzieję, że ten prosty – jak to tylko możliwe – opis pokazuje czytelnikowi, jak powstawały gwałtowne płomienie i strzelisty czarny dym, wraz z potencjalnymi szkodliwymi skutkami dla ludzi i zwierząt, które wdychały opary (podobno zginęło około 3500 dzikich zwierząt, a wielu okolicznych mieszkańców doznało “bolesnego wdychania dymu”, czyli zatrucia chemicznego, spowodowanego wypaleniem dołu przez Norfork-EPA). OK, zajęcia (z chemii) skończone, przejdźmy do moich osobistych wspomnień związanych z katastrofą Norfolk Southern.

Wcześniejsze doświadczenia z nadużywaniem chemii przez rząd

Należy tu zaznaczyć, że autor artykułu był studentem wiodącego wówczas na świecie programu chemii organicznej na Uniwersytecie Purdue. Moje studia zostały przerwane, podobnie jak innych studentów, przez zabójstwo naszego profesora w jego kabriolecie Ferrari. Geniusz, który był najmłodszym w historii dziekanem w tej dziedzinie i uzyskał dziesiątki patentów i który pracował jako konsultant naukowy dla Eli Lilly https://en.wikipedia.org/wiki/Eli_Lilly_and_Company. Ja, wraz z siedmioma innymi osobami odmówiłem kontynuowania tego rodzaju kariery, pomimo gwarantowanej 20-letniej ścieżki kariery w firmie farmaceutycznej z siedzibą w Indianapolis. 30 lat później The New York Times opublikował krótki artykuł oparty na ujawnionych przez rząd dokumentach, z którego wynikało, że Eli Lilly była wtedy zaangażowana w produkcję i testowanie LSD dla programu zabójców MK-ULTRA prowadzonego przez CIA. To wyjaśniło “tajemnicę” stojącą za morderstwem zacnego profesora, która dalej pozostaje pod płaszczykiem tajności wraz z ukrywaniem wszelkich informacji o tejże haniebnej zbrodni państwa.

Jedyną zaletą, która wynikła z tego haniebnego zamachu, który pozostał bezkarny, jest to, że zrozumiałem absolutną konieczność czujności i determinacji, aby nie dać się zniechęcić kłamstwami, groźbami, wyczerpaniem i nadużyciem nauki, tak aby sprawiedliwości stało się zadość. East Palestine nie może być ignorowana lub zdegradowana do niebezpiecznego składowiska odpadów, jak to miało miejsce w tak wielu toksycznych miejscach. Naród amerykański powinien walczyć z autorytarnym tajnym rządem (rządami) i ujawnić ich zbrodnie przeciwko ludzkości, i zrobić wszystko co możliwe by doprowadzić zbrodniarzy na kolanach lub na plecach do wymiaru sprawiedliwości. Podczas gdy wiele więcej odkryć zostało znalezionych podczas tych szeroko zakrojonych poszukiwań źródeł i informacji związanych z katastrofą w East Palestine, pozwólcie, że na razie zakończę je poniższym zapewnieniem o moim osobistym upodobaniu do tego śródpaństwowego regionu wzdłuż Wschodniego Wybrzeża. (…)

Nie było żadnych osób obserwujących katastrofę w East Palestine o godzinie 20:55 w piątek, 3 lutego, jedynym “świadkiem” była kamera bezpieczeństwa zamontowana na domu przy torach, która zarejestrowała to, co wydaje się być wadliwie działającym kołem wagonu skrzyniowego bliżej niż dalej za lokomotywą. Po raz kolejny, fałszywy bóg techniki obrócił się przeciwko ludzkości, poprzez sprytne wykorzystanie jej słabości. Moja opinia jest taka, że z powodów politycznych za przykrywką, Agencja “Ochrony Środowiska” (EPA) traktuje lokalnych mieszkańców jak ludzkie króliki doświadczalne, tak jak zrobiło to TEPCO na terenie reaktora w Fukushimie – “w celu zbadania skutków zatrucia chlorem u ludzi.” (…)

NA PODSTAWIE: https://rense.com/general97/chemical-weaponry-destined-for-ukraine-ignited-in-east-palestine.php

Pubblicità