Wśród uchodźców popełniających przestępstwa w Austrii i innych krajach wyróżniają się Afgańczycy. Dlaczego?

Cheryl Benard    11 lipiec 2017

W 2014 roku, kiedy fale uchodźców zaczęły napływać do Europy Zachodniej, zarówno obywatele, jak i urzędnicy zareagowali hojnością i otwartością. Wycieńczeni uchodźcy wysypali się z pociągów i autobusów, a na ich drodze stanęły tłumy niosące dary w postaci ubrań i żywności oraz trzymające transparenty z napisem “Witamy uchodźców”.

To był miesiąc miodowy, który nie mógł być trwały. Przewidywano niektóre z nadchodzących trudności: to, że nowi przybysze nie znają miejscowych języków, że mogą być straumatyzowani, że prawdopodobnie dużo czasu zajmie im odnalezienie się na miejscu, że przywieźli ze sobą swoje etniczne, religijne i sekciarskie konflikty, które spowodowały, że zaczęli ze sobą walczyć. Wszystkie te rzeczy się zdarzały, ale – jak obiecała Angela Merkel – były możliwe do opanowania. “Wir schaffen das”.

Ale pojawił się jeden trend, którego się nie spodziewano i którego nie można było tolerować: duża i rosnąca liczba napaści seksualnych popełnianych przez uchodźców w stosunku do miejscowych kobiet. Nie były to gwałty typu “kulturowe nieporozumienie – randka – gwałt”, lecz okrutne, bezczelne ataki na przypadkowe dziewczyny i kobiety, często dokonywane przez gangi lub grupy młodych mężczyzn. Na początku incydenty te były bagatelizowane lub przemilczane – nikt nie chciał dostarczyć prawicy pożywki dla nacjonalistycznej agitacji, a nadzieja była taka, że były to odosobnione przypadki spowodowane przez małą grupę problemową. Ponieważ liczba incydentów rosła, a wiele z nich miało miejsce w miejscach publicznych lub ponieważ społeczeństwo zaangażowało się w powstrzymanie ataku lub w pomoc ofierze po ataku, a sądy zaczęły wydawać wyroki w miarę jak sprawy trafiały na wokandę, sprawy nie można już było zamieść pod dywan politycznej poprawności. A wraz z oficjalnym potwierdzeniem i publicznymi doniesieniami pojawił się dziwny i zastanawiający przypisek. Większość z owych napaści została popełniona przez uchodźców jednej konkretnej narodowości: przez Afgańczyków. (…)

Całość artykułu pod linkiem:

https://nationalinterest.org/feature/ive-worked-refugees-decades-europes-afghan-crime-wave-mind-21506